Lublin - jakie miejsca warto zwiedzić?

Jak już pewnie zauważyłeś, jakiś czas temu na naszym blogu rozpoczęliśmy cykl artykułów, w których opisujemy ciekawe atrakcje w największych miastach Polski. Poradniki te przeznaczone są dla osób, które czeka jakaś podróż służbowa, choć wśród tych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie!

Do tej pory mieliśmy już okazję zaprezentować atrakcje w Warszawie, atrakcje w Poznaniu, ciekawe miejsca w Krakowie oraz napisaliśmy, jak zaplanować zwiedzanie Białegostoku, aby zobaczyć jak najwięcej. Dziś z przyjemnością będziemy kontynuować ów cykl. Napiszemy, co zobaczyć w Lublinie. Jeśli więc czekają Cię konferencje w Lublinie lub szerzej, konferencje w województwie lubelskim, koniecznie zostań z nami! Po pracy bowiem zdecydowanie warto zobaczyć, co takiego wyjątkowego skrywa Lublin. Już na wstępie musimy zaznaczyć, że to bardzo niepozorne miasto. Lublin - atrakcje być może zaskoczą Ciebie tak bardzo, jak i nas! Przekonajmy się o tym - zapraszamy do lektury.


Co warto zobaczyć podczas pobytu w Lublinie?

Zanim przejdziemy do atrakcje - Lublin, to z chęcią zaprezentujemy kilka porad odnośnie do tego, jak znaleźć najlepsze miejsce na konferencję w Lublinie. Otóż na naszej stronie znajduje się mapa obiektów konferencyjnych, która ułatwi Ci wybór obiektu. Niezależnie od tego czy interesują Cię sale konferencyjne w centrum miasta, czy hotele dla dorosłych z dala od zgiełku miasta, albo może hotele konferencyjne na obrzeżach, znajdziesz tam liczne propozycje, które przypadną Ci do gustu.

Ponadto, kiedy czeka Cię podróż służbowa, koniecznie przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody. Znacząco ułatwi Ci to pakowanie na wyjazd służbowy. No dobrze, ale do sedna! Poznaj Lublin - atrakcje turystyczne, które uprzyjemnią Ci pobyt w tym wyjątkowym rejonie kraju. Na zwiedzanie miasta powinieneś przeznaczyć przynajmniej kilka godzin.


Lublin - co warto zobaczyć?

Jeśli zastanawiasz się, Lublin - co warto zobaczyć, to już biegniemy z odpowiedzią! Zwiedzanie warto jest odpocząć od urokliwego Starego Miasta, które zdecydowanie jest jednym z najlepiej zachowanych w całej Polsce. Co ciekawe, większość Starego Miasta stanowią oryginalne zabudowania. Usytuowane są tam m.in. Plac po Farze, Wieża Trynitarska i Archikatedralna, Trybunał Koronny czy dwie bramy z basztą.

Zabytki - Lublin to również Brama Grodzka, której historia sięga XIV wieku. Łączy ona Stare Miasto z Zamkiem Lubelskim. Niegdyś była ona nazywana Bramą Żydowską, z tego względu, iż za nią znajdowała się właśnie żydowska dzielnica. Warto też zobaczyć Archikatedrę Lubelską, czyli jeden z największych kościołów w całym mieście, który dodatkowo wyróżnia się pięknymi freskami. Tuż obok mieści się równie atrakcyjna Wieża Trynitarska, z której rozciąga się widok na Stare Miasto.


Co zwiedzić w Lublinie?

Zabytki w Lublinie, których nie można pominąć podczas wizyty w mieście, to również Bazylika Dominikanów oraz Brama Krakowska. Ta druga uznawana jest za jeden z najbardziej cennych zabytków w mieście. Stanowi ona symbol Lublina. W Bramie Krakowskiej mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina, które dysponuje nie tylko ciekawymi ekspozycjami, ale też tarasem widokowym. Kawałek dalej znajduje się Baszta Gotycka, nazywana inaczej Półokrągłą.

Pisząc na temat Lublin - co zobaczyć, już kilka razy wskazywaliśmy na punkty widokowe. A więc i kolejny z nich! Malowniczy widok rozciąga się ze szczytu zamkowego donżonu, a więc inaczej wieży Zamku Lubelskiego, która niegdyś pełniła funkcję obronną oraz mieszkalną. Ale Lublin to nie tylko Stare Miasto! Zdecydowanie warto tez udać się na Krakowskie Przedmieście oraz Aleje Racławickie, gdzie czekają różnorodne restauracje, kawiarnie i bary.


Lublin - nietypowe atrakcje

Atrakcje w Lublinie można oczywiście podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to miejsca, które są powszechnie znane, a drugi - nietypowe atrakcje. Uważamy, że przy okazji wyjazdów służbowych należy zobaczyć te, i te miejsca, chociażby po to, aby móc się tym pochwalić w pracy! ;) Jeśli chodzi o Lublin - nietypowe atrakcje, to na ich czele znajduje się Lubelska Trasa Podziemna. Spacer po staromiejskich piwnicach dostarcza wręcz niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza, kiedy pozna się ich dokładną historię.

Kolejne ciekawe miejsca w Lublinie to oczywiście... Regionalne Muzeum Cebularza. Cebularz jest prawdziwym symbolem tego miasta - skosztowania tego przysmaku oczywiście nie może zabraknąć podczas wizyty w Lublinie. Polecamy też zobaczyć Ogrody na dachu Tarasów Zamkowych oraz zachwycające murale, które nawiązują m.in. do historii Lublina. Ciekawe miejsca - Lublin to również Dom Słów oraz Muzeum Wsi Lubelskiej.


Co zobaczyć w Lublinie w jeden dzień?

Lublin - zabytki stanowią bardzo rozległy temat i ich wymienienie zajmuje naprawdę sporo czasu! W związku z tym trudno będzie zobaczyć je wszystkie w ciągu jednego dnia. Niemniej jednak postaramy się wskazać, co warto zwiedzić w Lublinie. Koniecznie musisz przespacerować się po Starym Mieście. Poznaj też Lublin Żydowski, udając się na dawną Dzielnicę Żydowską oraz odwiedzając Latarnię Pamięci Lublin.

Zobacz też przynajmniej jeden z wyżej wymienionych punktów widokowych. Panorama miasta tak naprawdę dobrze prezentuje się o każdej porze roku, więc możesz śmiało skorzystać z tej propozycji niezależnie od tego, kiedy masz wyjazd służbowy do Lublina. W tym artykule nie może też zabraknąć gastronomicznych poleceń. Otóż - nawet jeśli będziesz miał tylko dzień na zwiedzanie - koniecznie odwiedź Mandragorę, w której serwowane są dania kuchni żydowskiej.


Atrakcje Lublin dla dorosłych

Powyżej wskazaliśmy już wiele propozycji odnośnie do tego, co warto zobaczyć w Lublinie. Wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby dorosłe. Niemniej jednak z chęcią wskażemy jeszcze kilka miejsc dla tej drugiej grupy. Lublin - ciekawe miejsca, które czekają na osoby dorosłe to m.in. Podziemia Browaru Perła. To nic innego, jak trasa turystyczna, która wiedzie przez podziemia zabytkowego browaru. Podczas jej pokonywania można zarówno poznać historię budynku, jak i proces produkcji piwa. Na końcu z kolei czeka degustacja piwa, która jest atrakcją samą w sobie.

Dodatkowo w Lublinie znajdują się liczne kluby muzyczne i bary, w których można miło spędzić czas po pracy. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka z kolei Park Wodny Aqua Lublin m.in. z 50-metrowym basenem olimpijskim i różnorodnymi atrakcjami dla dorosłych oraz dzieci. 

Darmowe atrakcje - Lublin

Pora w końcu odpowiedzieć na jedno z najczęściej zadawanych pytań, mianowicie - co można zwiedzić w Lublinie za darmo. Otóż polecamy udać się wieczorem na Plac Litewski, na którym mieści się fontanna multimedialna należąca do najnowocześniejszych w całym kraju. Ponadto w wybrane dni miesiąca zupełnie za darmo można wejść do Muzeum Lubelskiego.

Warto tez wskazać miejsce, gdzie możliwa jest integracja ma świeżym powietrzu. Otóż jeśli po pracy chcecie spędzić czas w naturze, to polecamy wybrać się nad Jezioro Zemborzyckie. Wokół niego wytyczone zostały ścieżki-pieszo rowerowe, a także wydzielone są miejsca do siatkówki plażowej czy piłki nożnej. Mało tego - przy jeziorze znajduje się też duża polana grillowa, na której często organizowane są różnorodne pikniki.


Mamy nadzieję, że opisane w tym artykule atrakcje turystyczne - Lublin przydadzą Ci się podczas planowania wyjazdu służbowego. Nie pozostaje nam nic innego, niż życzyć Ci wspaniałego czasu w tym pięknym mieście!

Polceane obiekty konferencyjne

IBB Grand Hotel Lublinianka

IBB Grand Hotel Lublinianka

Lublin
Targi Lublin S.A.

Targi Lublin S.A.

Lublin
LCK Lubelskie Centrum Konferencyjne

LCK Lubelskie Centrum Konferencyjne

Lublin

Mogą Cię Zainteresować również

Hotele dla dorosłych

Hotele dla dorosłych

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?