Ciekawe miejsca w Krakowie - co warto zwiedzić?

Podróże służbowe zwykle (choć oczywiście nie zawsze) odbywają się w obrębie największych miast. W związku z tym, aby uprzyjemnić Ci czas po pracy, mieliśmy już okazję wskazać atrakcje w Warszawie oraz atrakcje w Poznaniu. Nie mamy wątpliwości co do tego, że wśród wymienionych miejsc każdy znajdzie coś dla siebie! A my oczywiście nie zwalniamy tempa. Dziś przedstawimy Kraków - atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży służbowej do stolicy Małopolski.

Z tego artykułu dowiesz się, co warto zobaczyć w Krakowie. Wskażemy zarówno popularne miejsca, z których słynie to miasto, jak i nietypowe atrakcje w Krakowie, obok których trudno jest przejść obojętnie. Na wstępnie warto jednak podkreślić, że wcale nie musisz mieć kilku wolnych dni, aby zwiedzić Kraków. Wystarczy nawet jeden wieczór, by skorzystać chociażby z namiastki atrakcji, które czekają w tym mieście. A - trzeba przyznać - czeka ich wiele! Zapraszamy zatem do lektury oraz zachęcamy do zwiedzenia Krakowa przy okazji wyjazdów służbowych.


Co warto zobaczyć w Krakowie?

Na początek, tradycyjnie już, wskażemy atrakcje w Krakowie, które są powszechnie znane. Niektórzy twierdzą, że nie można zaliczyć wizyty w Krakowie bez ich odwiedzenia! Kraków - atrakcje turystyczne, które są istnym 'must see', to m.in. słynny Kopiec Kościuszki, z którego można podziwiać widok na całe miasto. To doskonały punkt dla osób, którym zależy na atrakcjach w naturze, bowiem Kopiec znajduje się w cichym Lesie Wolskim.

Znane atrakcje - Kraków to również absolutnie przepiękne Stare Miasto. Zaryzykujemy stwierdzenie, że w Krakowie znajduje się najpiękniejszy Rynek w Polsce. Warto przy tym podkreślić, że tę najbardziej słynną i najstarszą część miasta wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Ciekawe miejsca - Kraków czekają również na niezwykle klimatycznym Kazimierzu. Spacer znajdującymi się tam uliczkami to prawdziwa uczta dla zmysłów. Stylowe kamienice, urokliwe knajpy i uliczni grajkowie - tak w skrócie można opisać to, co tam czeka na turystów.


Co warto zobaczyć w Krakowie?

Jeśli szukasz informacji o tym, co zwiedzić w Krakowie, to musisz pamiętać o Kościele Mariackim, w którego wnętrzach usytuowany jest ołtarz Wita Stwosza, czyli istne arcydzieło średniowiecznej sztuki sakralnej. Kraków - zabytki to również zachwycające Sukiennice, czyli jeden z symboli tego miasta. Koniecznie też musisz zobaczyć Planty Krakowskie, czyli najstarszy park w stolicy Małopolski.

Kraków - co zwiedzić to tak szerokie zagadnienie, że zdecydowanie nie brakuje nam propozycji! Kolejną z nich jest oczywiście Wzgórze Wawelskie. To zadbane, wapienne wzgórze, które góruje nas Starym Miastem. Na nim usytuowany został Zamek Królewski, czyli miejsce będące siedzibą królów polskich od czasów Kazimierza Odnowiciela. Odwiedź też Katedrę Wawelską, która jest jednym z najistotniejszych kościołów w całej Polsce, która ma ogromne znaczenie historyczne. A skoro jesteśmy już przy obiektach sakralnych, to będąc w Krakowie, warto jest zobaczyć Kościół na Skałce, czyli Bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika.


Co zwiedzić w Krakowie?

Ciekawy, jakie jeszcze ciekawe miejsca w Krakowie czekają na gości biznesowych? Doskonale! Zwiedzanie w Krakowie nie może się obyć bez spaceru Kładką Ojca Bernatka. To właśnie ona łączy Stare Miasto z Podgórzem. Szczególnie pięknie miejsce to prezentuje się wieczorem i nocą, ponieważ jest profesjonalnie oświetlone. Zobacz też Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym znajdują się m.in. egzotyczne gatunki roślin.

Konferencje w województwie Małopolskim to doskonała okazja do tego, aby po pracy spędzić miło czas. Ów obszar Polski wręcz przepełniony jest atrakcyjnymi miejscami, w których można zarówno dobrze zjeść, świetnie się bawić, jak i oddawać się relaksowi. Jeśli wiesz, że czekają Cię konferencje w Krakowie, to od razu dowiedz się, gdzie dokładnie będą one miały miejsce. Na naszej stronie znajduje się mapa obiektów konferencyjnych, na której możesz to sprawdzić. W taki sposób będziesz w stanie ocenić, do których zabytków Krakowa będziesz miał najbliżej, co w rezultacie pozwoli na zaplanowanie ciekawego dnia.


Kraków - nietypowe atrakcje

Wyjazd firmowy - Małopolska z pewnością zapamiętasz na długo, jeśli się do niego odpowiednio przygotujesz. W stolicy Małopolski znajdują się nawet sale konferencyjne z widokiem na miasto w Krakowie oraz hotele w centrum Krakowa z własnym parkingiem, dzięki którym każdy pobyt jest komfortowy. Poza profesjonalnym zapleczem biznesowym czekają tam również liczne Kraków - nietypowe atrakcje. Poza tymi, które już wcześniej opisaliśmy, warto jest odwiedzić chociażby Zalew Zakrzówek. Miejsce to powstało na terenie dawnego kamieniołomu wapienia, dzięki czemu ma piękny kolor. Kiedy będziesz już znużony wielkomiejskim zgiełkiem, to kieruj się właśnie tam!

Kraków - ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, to również Klasztor Benedyktynów w Tyńcu. Położony został on wśród malowniczej przyrody, dokładnie nad Wisłą. Wiele osób podróżuje tam rowerem. A skoro o rowerach mowa, to nie możemy pominąć też innych aktywności. Otóż w Krakowie można skorzystać także z turystycznych stateczków oraz kajaków.


Kraków nocą - ciekawe atrakcje

Kraków - zwiedzanie w godzinach nocnych to istny strzał w dziesiątkę! Pięknie oświetlone kamienice świetnie współgrają z miejskim gwarem, głośnymi rozmowami w knajpach i wyjątkowym klimatem, którego nie sposób podrobić. W związku z tym musisz udać się na spacer po Krakowie, niezależnie od tego, o której godzinie skończysz pracę.

Ponadto w godzinach nocnych otwarte są klimatyczne restauracje, kawiarnie i bary, w których warto jest spróbować lokalnych przysmaków. Dodatkowo, jak już wcześniej wspomnieliśmy, polecamy przejść się Kładką Bernatka, która właśnie w godzinach nocnych - według nas - prezentuje się najbardziej okazale. W Krakowie możliwy jest również wieczorny rejs po Wiśle, podczas którego można się skutecznie zrelaksować po całym dniu pracy. Nawet 1-godzinny rejs wystarczy, aby zachwycić się widokiem na miasto z tej niecodziennej perspektywy. Zwłaszcza wtedy, gdy większość budynków jest ładnie oświetlona. 


Jak zwiedzić Kraków w jeden dzień?

Już wiesz, co można zwiedzić w Krakowie, więc pora odpowiedzieć na pytanie, jak zobaczyć najwięcej w ciągu jednego dnia. Przede wszystkim postaw na komunikację miejską lub na rower. Zapewniamy, że nie ma najmniejszego sensu poruszać się po mieście samochodem. Czekające Cię korki i niewielka liczba miejsc parkingowych mogą sprawić, że stracisz naprawdę sporo czasu. Linie tramwajowe w mieście są na tyle rozbudowane, iż bez większych problemów powinieneś dostać się przynajmniej do najważniejszych zabytki - Kraków.

Jeśli Twój czas jest ograniczony, to stwórz sobie dokładną listę tego, co można zobaczyć w Krakowie. Spośród licznych propozycji wytypuj te atrakcje, które najbardziej Cię interesują, a następnie zaznacz je na mapie w telefonie. W taki sposób będziesz na bieżąco wiedział, w która stronę należy się kierować. Świetnym sposobem na zwiedzanie Krakowa jest także wypożyczenie elektrycznej hulajnogi. W taki sposób możesz się stosunkowo szybko dostać do różnych części miasta.


Darmowe atrakcje w Krakowie

Podróż służbowa oczywiście nie musi rujnować Twojego budżetu, co udowodnimy, wskazując darmowe atrakcje w Krakowie. Warto zobaczyć kolorowe schody na Tatrzańskiej, które nie tylko wyróżniają się barwami, ale też słynnymi cytatami, które zostały umieszczone na stopniach. Ponadto, kiedy Twoja podróż służbowa zgra się w czasie akurat z Nocą Muzeów, to do takich miejsc wejdziesz zupełnie za darmo albo za symboliczną złotówkę. Wówczas koniecznie odwiedź Muzeum Podziemia Rynku czy słynny MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Kraków - darmowe zwiedzanie możliwe jest też w kontekście udziału w różnorodnych wydarzeniach. Przykładowo, zwłaszcza latem, w mieście odbywają się liczne koncerty czy kina plenerowe, które są bezpłatne. W czerwcu z kolei organizowany jest Jarmark świętojański, podczas którego można zakupić ciekawe pamiątki. Oczywiście zupełnie za darmo są długie spacery po Bulwarach Wiślanych, które warto przemierzać samotnie lub z całą grupą współpracowników.


Polceane obiekty konferencyjne

Farmona Hotel Business & SPA

Farmona Hotel Business & SPA

Kraków
Hotel Apis

Hotel Apis

Kraków
AC Hotel by Marriott Krakow

AC Hotel by Marriott Krakow

Kraków

Mogą Cię Zainteresować również

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Krakowie

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Krakowie

10 hoteli konferencyjnych w centrum Krakowa z własnym parkingiem

10 hoteli konferencyjnych w centrum Krakowa z własnym parkingiem

Jaki hotel 4-gwiazdkowy w Krakowie wybrać? Podpowiadamy!

Jaki hotel 4-gwiazdkowy w Krakowie wybrać? Podpowiadamy!