Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?

Pakowanie na wyjazd ma zarówno grono miłośników, jak i osób, które szczerze nie lubią tego robić. Niektórzy na długo przed jakąkolwiek podróżą (w tym służbową) tworzą listy rzeczy, które należy skompletować i spakować, a inni... odkładają to na ostatnią chwilę. Niezależnie do tego, ile ma trwać wyjazd, zadawane są te same pytania, mianowicie np.: co spakować na 4 dniowy wyjazd albo co spakować na miesięczny wyjazd. Dylematy są oczywiście te same, więc idąc tym tropem, w owym artykule udzielimy konkretnych wskazówek odnośnie do tego, co spakować na wyjazd służbowy.


Co wziąć na wyjazd służbowy?

Podróż służbowa sama w sobie może stanowić doskonałą przygodę. Przed rozpoczęciem pakowania polecamy więc przede wszystkim sprawdzić, gdzie dokładnie będziesz pracować. W tym zakresie świetnie sprawdza się mapa obiektów konferencyjnych i szkoleniowych, które często są wybierane przez pracodawców i organizatorów wszelkich wydarzeń. Możesz sprawdzić na niej m.in. jakie atrakcje turystyczne znajdują się w pobliżu, co pozwoli Ci zaplanować cały pobyt.

Pakowanie na wyjazd - lista zależy bowiem m.in. od tego, gdzie dokładnie jedziesz lub lecisz. Twój bagaż będzie się prezentował nieco inaczej, jeśli miejscem docelowym podróży będą hotele konferencyjne nad morzem, a inaczej, gdy czeka Cię np. miejsce na konferencję w górach. Niemniej jednak w obu tych przypadkach wcale nie dziwi nas, że zastanawiasz się, jak się spakować na wyjazd. Wyzwanie to wale nie jest takie proste - szczególnie, że w grę wchodzi dość nieprzewidywalny czynnik, którym jest pogoda.


Co spakować na wyjazd?

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, co spakować na 3 dniowy wyjazd, czy co spakować na tygodniowy wyjazd, to wskażemy na takie przedmioty oraz części garderoby, które po prostu muszą się znaleźć w Twojej walizce. Oczywiście ich liczba zależna jest od ostatecznego czasu trwania podróży. Przede wszystkim musisz pamiętać, by Twoja walizka albo plecak były solidne. Tylko wtedy Twoje ubrania i przedmioty nie ulegną żadnemu uszkodzeniu. W Twoim bagażu musi się znaleźć głównie strój służbowy. Polecamy wziąć o jedną koszulę więcej, niż rzeczywiście potrzebujesz, ponieważ w praktyce może się okazać, że np. ubrudzisz się kawą lub długopisem. Warto mieć zatem w zanadrzu coś na przebranie.

Pamiętaj także o butach, wszelkich dodatkach, takich jak (w przypadku pań) biżuteria czy rajstopy, a także (w przypadku mężczyzn) krawat, muszka czy zegarek. Musisz się zastanowić, co na co dzień ubierasz do pracy... i to właśnie zabrać ze sobą. Nie pomijając przy tym takich części garderoby, jak chociażby bielizna. Ponadto, by jeszcze bardziej ułatwić rozwiązanie dylematu, co trzeba spakować na wyjazd, poniżej stworzyliśmy specjalną listę.


Co spakować na wyjazd - lista

Oto obiecana, co spakować na wyjazd - lista. Otóż na wyjazd służbowy musisz zabrać:

 • ubrania (zarówno strój służbowy z odpowiednim zapasem koszul, jak i wygodne ubranie na wyjście integracyjne, wieczór grillowy czy na powrót),
 • pokrowiec na garnitur lub sukienkę albo garsonkę,
 • wygodne obuwie i klapki pod prysznic,
 • okrycie wierzchnie w razie niepogody,
 • czystą bieliznę,
 • kosmetyczkę z przyborami higienicznymi oraz kosmetykami,
 • dokumenty (np. wizę, dowód osobisty albo paszport - w zależności, czego dokładnie potrzebujesz),
 • torbę na laptopa z całym sprzętem (nie zapomnij o zasilaczu, myszce i przejściówce!),
 • słuchawki,
 • ładowarkę do telefonu,
 • powerbank,
 • notes z długopisem,
 • wizytówki,
 • potwierdzenie rezerwacji w danym hotelu,
 • kartę płatniczą,
 • leki (jeśli jakiekolwiek przyjmujesz),
 • przybory do układania włosów,
 • woreczki na brudne pranie.


Mogą Ci się również przydać: kubek termiczny, książka, parasolka przeciwdeszczowa. Warto podkreślić, że lista ta jest uniwersalna - stanowi więc odpowiednią odpowiedź zarówno na pytanie, co spakować na jednodniowy wyjazd, jak i co spakować na wyjazd 7 dniowy. Jeśli jednak zastanawiasz się, co spakować do kosmetyczki na wyjazd, to przede wszystkim musza się w niej znaleźć takie kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji, których używasz na co dzień.


Co spakować na wyjazd za granicę?

Powyższa lista - co spakować na wyjazd sprawdza się zarówno podczas podróży służbowych w obrębie kraju, jak i poza jego granicami. Musisz jednak mieć na względzie to, że - w zależności od rodzaju bagażu w samolocie - możesz mieć ograniczony zakres, jeśli chodzi o zabranie ze sobą kosmetyków.

Jeśli jednak nurtuje Cię pytanie, co spakować na wyjazd za granicę, to przede wszystkim zastanów się, czy po pracy będziesz miał czas i chęci zwiedzać okolicę. Gdy Twoje zarządzanie czasem na to pozwala, to koniecznie zabierz ze sobą bardzo wygodne buty, mniej oficjalne ubrania i ewentualnie aparat fotograficzny, za pomocą którego uwiecznisz piękne krajobrazy. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak spakować się na wyjazd. Choć proces ten na początku może się wydawać bardzo skomplikowany, to jednak w rzeczywistości nie jest aż taki straszny. Cóż... chyba więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć udanego wyjazdu i przyjemnego pakowania!

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Ognisty Ptak***

Hotel Ognisty Ptak***

Węgorzewo
Hotel Crocus

Hotel Crocus

Zakopane
Radisson Blu Hotel, Sopot

Radisson Blu Hotel, Sopot

Sopot

Mogą Cię Zainteresować również

Savoir vivre w biznesie

Savoir vivre w biznesie

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Zarządzanie czasem - jak to robić efektywnie?

Zarządzanie czasem - jak to robić efektywnie?