61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Zamek Joannitów | Łagów | Konferencje

Typ obiektu: zamek

Adres:
Kościuszki 3
66-220 Łagów
lubuskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www

Opis

Łagów Lubuski to bez wątpienia jedno z najbardziej uroczych miejsc w Polsce. Centrum kameralnego miasteczka stanowi majestatyczny zamek Joannitów. Miejscowość oblana jest z obu stron wodami jezior o niespotykanym szmaragdowym kolorze. Ich otoczenie stanowią wyniosłe bukowe lasy piętrzące się na okolicznych wzgórzach.

Zamek Joannitów jest główną atrakcją Łagowa. Odrestaurowany stanowi zwarty kompleks o niezwykle stylowym charakterze. Szerokie schody prowadzą wprost na pokryty szklanym dachem renesansowo-barokowy dziedziniec. Wspaniale przystosowany, udekorowany obficie zielenią roślin służy jako sala balowa. We wnętrzach zamku znajdują się urządzone ze smakiem pokoje hotelowe, sala rycerska służąca dysputom i spotkaniom oraz kawiarnia i restauracja.

Sale konferencyjne - Zamek Joannitów

Zamek Joannitów posiada salę konferencyjną na 100 osób. Jej zabytkowy klimat z elementami renesansowymi powoduje, iż przyjemnie jest w niej posiedzieć, porozmawiać czy w szerszym gronie wymienić doświadczenia i uwagi. Ze względu na grubość zamkowych ścian może ona służyć bardziej polemicznym dyskusjom, bez kłopotliwego wydostawania się na zewnątrz ożywionych dźwięków .
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Rycerska Rycerska 80 40 50

Sale bankietowe - Zamek Joannitów

Zamek Joannitów dysponuje obszerną stylową salą restauracyjną, wspaniałym, porośniętym zielenią, świetlistym dziedzińcem oraz kawiarnią urządzoną w gotyckim wnętrzu. Restauracja wabi jadłem staropolskim i wykwintnym europejskim.

Nazwy potraw ze względu na ich pomysłowe nieco poetyckie określenia pobudzają apetyt i zachęcają do ich kosztowania. „Rapier Joannitów”, „Szatańskie Jadło”, „Tęsknota Królewny”. Na deser proponowana jest „Zaduma nad czekoladową baśnią”, „Rajskie Jabłko otoczone karmelową fosą”, „Puchar Mnicha”.

W restauracji Zamkowej panuje elegancja, ciepły i refleksyjny nastrój a wykwintnie przyrządzone potrawy smakują wyśmienicie.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Dziedziniec Zamkowy 280 --- ---

Pokoje - Zamek Joannitów

Zamek Joannitów dysponuje 14 pokojami, w których znajduje się 30 miejsc noclegowych. Każdy z pokoi został wyposażony w stylowe XIX wieczne meble, posiada też indywidualną wysmakowana kolorystykę. Istnieje więc pokój w tonacji błękitnej, zielonej czy różowej . Każdy ma z osobna dobierane miłe dla oka drobiazgi. W ten sposób przebywającym w zamku gościom została dana możliwość wyboru i identyfikacji z określonym nastrojem. Niewątpliwie jednak wspólną cechą wszystkich pokoi jest ich dobry smak i niepowtarzalny klimat, harmonijnie zespolony i dostosowany do potrzeb zabytkowego obiektu.
Usługi dodatkowe
Jak możemy uprzyjemnić państwu pobyt

P o k a z y w a l k r y c e r s k i c h - inscenizacja pojedynków z wykorzystaniem różnych rodzajów broni. Członkowie bractwa rycerskiego prezentują swoje umiejętności w walce na kije, miecze, topory i halabardy. Państwo również macie okazję sprawdzić swoje umiejętności na machinie służącej do nauki fechtunku lub wyćwiczyć oko, strzelając z łuków. Pokaz zdobywania murów zamkowych wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród miłośników rycerskich tradycji.

O g n i s k o z g r z a ń c e m i jadłem na przyzamkowej małej baszcie. W czasie biesiadowania możecie Państwo podziwiać widok na otaczający park i pobliskie jezioro.

W y c i e c z k a p o j e z i o r a c h - macie Państwo do dyspozycji pełny wybór sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe i motorowe skutery). Bardzo zróżnicowana linia brzegowa, wąski przesmyk łączący jeziora, wiele zatoczek i bogactwo krajobrazu gwarantują ciekawą wyprawę.

J a z d a k o n n a - idealny sposób na spędzanie wolnego czasu dla ludzi lubiących czynny wypoczynek i kontakt z przyrodą. Dla nowicjuszy proponujemy szkółkę jeździecką, a osoby, które dobrze opanowały tę umiejętność zapraszamy na konne wycieczki po Łagowskim Parku Krajobrazowym.

P r z e j a ż d ż k a b r y c z k ą p o o k o l i c y - zwiedzanie uroczego miasteczka oraz parku krajobrazowego stanowi atrakcyjną propozycję na pogodny dzień.

W y c i e c z k a d o M i ę d z y r z e c k i e g o R e j o n u U m o c n i o n e g o - kilometry podziemnych tuneli, labirynt przejść, ogromne bunkry, głębokie studnie i rezerwat nietoperzy to coś dla ludzi szukających przygód.

W y s t ę p i l u z j o n i s t y - zapraszamy do poznania tajników białej i czarnej magii oraz tajemnych średniowiecznych rytuałów. Będziecie świadkami niewiarygodnych zdarzeń i zaskakujących sytuacji.

P o k a z y d l a d z i e c i - bańki mydlane, bębny, żonglerka ogniem, figle klaunów, popisy wędrownych artystów i szczudlarzy to wielka atrakcja dla najmłodszych.

P o k a z s z t u c z n y c h o g n i - to kulminacyjny i najbardziej oczekiwany punkt wielu imprez. Niebo płonące feerią barw w różnych zestawieniach i układach oczaruje każdego zaproszonego gościa.

K a r y k a t u r z y ś c i - umiejętność uchwycenia i pokazania charakterystycznych cech modela w krzywym zwierciadle oraz poczucie humoru artystów i gości gwarantują niezłą zabawę, a stworzony portret stanowi oryginalną pamiątkę.

T e a t r "B i a ł y k l a u n"

Proponuje wiązankę kabaretowych scenek opowiadanych językiem pantomimy i tańca. Ciekawa choreografia, niecodzienne kreacje oraz kontakt z publicznością są dodatkowymi atutami. Ilustracją ruchu i gestu są ponadczasowe przeboje muzyki klasycznej i jazzu.

"F o r c e l l o"

Cztery utalentowane dziewczyny zafascynowane brzmieniami wiolonczeli i zainteresowane jej wszechstronnością stworzyły wspólnie zespół muzyczny. Repertuar zawierający ciekawe aranżacje znanych przebojów muzyki światowej z wykorzystaniem zaskakujących współbrzmień "wiolonczeli nieznanej" powoduje, że koncert tego kwartetu na długo pozostaje w pamięci publiczności. Wysoki poziom wykonawczy i doskonałe wyczucie stylów muzycznych gwarantują profesjonalną oprawę muzyczną przedsięwzięć organizowanych z ich udziałem.

"M u s e t t e Q u a r t e t"

Na rynku muzycznym działają już od ośmiu lat. Członkowie grupy to czterej znani ze współpracy z orkiestrami Zbigniewa Górnego i Aleksandra Maliszewskiego poznańscy instrumentaliści. Wykonują głównie muzykę francuską w stylu musette, ale sięgają też do jazzu i utworów latynoamerykańskich. W ich repertuarze możemy usłyszeć mazurki, samby, mamby i bossanovę a od czasu gdy zespół podjął współpracę z wokalistką Haliną Zimmermann również przeboje Edith Piaf, Adrianne, Patrycji Kaas i innych. Doskonale sprawdzają się w rozmaitych formach imprez - od bankietów i kameralnych spotkań po imprezy plenerowe.
Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

Dodaj komentarz
Ocena*:
Zamek Joannitów | Łagów
Typ obiektu: zamek

Adres:
Kościuszki 3
66-220 Łagów
lubuskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
80

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
280

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
280

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
30

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
---

Dodatkowe udogodnienia
Lokalizacja
Odległosc od lotniska: 122 km (Poznań)  Odległosc od PKP: 18 km (Świebodzin)

Kliknij żeby wczytaj mapę google
SaleBiznesowe.pl - logo serwisu

prezentacja nieaktywna

Prezentacja wybranego obiektu jest nieaktywna. Poznaj ofertę poniższych obiektów w okolicy.
Partnerzy
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij