61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Wzgórze Zamkowe - Forest Hotel, Zamek i Baszta w Przegorzałach | Kraków | Konferencje

Typ obiektu: hotel ****

Adres:
Jodłowa 13
30-252 Kraków
małopolskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
drukuj

Opis

Wzgórze Zamkowe to nieoczywista i plastyczna przestrzeń na organizację wszelkiego typu wydarzeń kulturalnych i biznesowych - od międzynarodowych kongresów, konferencji czy sympozjów, po eventy kulturalne czy kameralne przyjęcia rodzinne. To wyjątkowy kompleks dwóch hoteli w sercu klimatycznego Lasu Wolskiego, niecałe 5 km centrum Krakowa. Posiada doskonałą infrastrukturę, która pozwala korzystać w pełni z wizyty w stolicy Małopolski. Otoczenie drzew sprzyja wyciszeniu, dając ukojenie, ale jednocześnie stwarza warunki pobudzające kreatywność, stwarzając idealne warunki do pracy. Na wapiennym Wzgórzu Zamkowym, w otoczeniu Lasu Wolskiego mieszczą się trzy wyjątkowe obiekty:

- FOREST HOTEL - modernistyczny obiekt, po generalnej modernizacji w standardzie 4****, surowa i gustowna przestrzeń łączy 190 miejsc noclegowych, a wśród nich 80 dwu i trzy osobowych, industrialnych pokoi oraz 3 studia z widokiem na las. Większość pokoi posiada balkon lub taras. Do dyspozycji gości została oddana strefa wellness (tężnia solna, sauna sucha, sauna infrared). Hotel posiada 8 sal konferencyjnych oraz salę audytoryjną, mieszczącą 180 osób,

- Zamek w Przegorzałach - miejsce słynące z wyjątkowych przyjęć okolicznościowych i bankietów oraz niesamowitych widoków rozpościerających się z tarasów zamkowych. Obecnie trwają prace adaptacyjne, aby przekształcić dawne wnętrza na 37 pokoi o pięciogwiazdkowym standardzie, w tym 29 pokoi typu Comfort, 5 pokoi typu Superior, 2 pokoje typu Suite oraz apartament z prywatnym wyjściem na tarasy oraz niezależną salą VIP. Na terenie hotelu będzie również dwupoziomowa restauracja, sala bankietowa oraz basen i spa.

- Zabytkowa Baszta - unikatowy, historyczny obiekt, który zaprojektował znany, krakowski architekt Syszko Bohusz, z wykwintną Restauracją u Ziyada na tarasach i arkadach zamku, gdzie podziwiać można wyjątkowy widok na panoramę gór oraz rzekę Wisłę. Jest to idealne miejsce do organizacji klimatycznych przyjęć.

Położenie wśród zieleni i wszechobecnych drzew, bliskość portu lotniczego w Balicach (10 km) oraz autostrady A4 (3km) i Starego Miasta Krakowa (6km) jest niewątpliwym atutem Wzgórza Zamkowego. 

Sale konferencyjne - Wzgórze Zamkowe - Forest Hotel, Zamek i Baszta w Przegorzałach

Atrakcyjna lokalizacja (5 km od centrum miasta) pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych i biznesowych – od międzynarodowych kongresów, konferencji, sympozjów oraz spotkań biznesowych, przez kameralne wydarzenia takie jak integracje firmowe czy spotkania o charakterze artystycznym i społecznym.

Obiekt FOREST HOTEL jest tak zaprojektowany, że z jednej zapewnia dużą przestrzeń konferencyjną, a jednocześnie jego architektura pozwala na pracę bardziej kameralnym grupom. Wewnętrzny dziedziniec, taras oraz tereny zielone dają możliwość organizacji eventów o właściwie każdym charakterze. Oryginalna przestrzeń sprzyja organizacji różnorodnych, zamkniętych imprez od warsztatów czy narad, przez wszelkiego typu konferencje czy sympozja. 

Do dyspozycji gości biznesowych oddajemy 9 sal konferencyjnych, doskonałych do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń, warsztatów i konferencji nawet do 180 osób.

Przestronna aula jest konferencyjnym „sercem” obiektu. Jest to sala audytoryjna o układzie teatralnym, z frontalną aranżacją widowni wokół sceny. Znakomicie dostosowana do funkcji konferencyjno-kongresowych i eventowych, zaprojektowana z dbałością o standardy akustyczne oraz komfort uczestników.

Wszystkie sale wyposażone są w rzutnik multimedialny, ekran, flipchart z markerami oraz profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie.

Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
AULA AULA 180 --- ---
Sala Kominkowa Sala Kominkowa 45 30 35
Sala Leśna Sala Leśna 60 40 30
Sala Akacjowa Sala Akacjowa 40 30 20
brak zdjęcia Sala Brzozowa 15 10 10
Sala Sosnowa Sala Sosnowa 25 20 15
brak zdjęcia Sala Świerkowa 15 10 10
brak zdjęcia Sala Klonowa 15 10 10
brak zdjęcia Sala Bukowa --- --- ---
brak zdjęcia Sala Dębowa --- --- ---

Sale bankietowe - Wzgórze Zamkowe - Forest Hotel, Zamek i Baszta w Przegorzałach

Wzgórze Zamkowe słynie z wyjątkowych przyjęć. Organizujemy między innymi bankiety i gale wykorzystując przestrzenie Zamku, zabytkowej Baszty, tarasy widokowe i zieleń Lasu Wolskiego.

Bazując na naszym 30-letnim doświadczeniu w gastronomii i organizacji przyjęć dajemy unikalne możliwości zorganizowania niezapomnianych wydarzeń. Poza niesamowitą lokalizacją, pięknymi wnętrzami i wykwintnymi potrawami zapewniamy wykwalifikowaną obsługę i niepowtarzalną atmosferę. Do każdego wydarzenia dedykujemy profesjonalistów, którzy dbają o każdy szczegół organizowanego przyjęcia. Dokładamy wszelkich starań, aby uroczystość organizowana na Wzgórzu Zamkowym była jedyna w swoim rodzaju i na długo zapadła w pamięci naszych gości.

Zarówno Zamek w Przegorzałach, jak i Baszta dysponują obszernymi tarasami, z których roztacza się panoramiczny widok na Wisłę, miasto Kraków oraz majestatyczny Klasztor Kamedułów na Bielanach.

Od listopada 2019 roku Zamek w Przegorzałach przechodzi generalny remont. Po renowacji Restauracja Zamek będzie miała 500 m2 powierzchni, na dwóch poziomach. Integralną częścią restauracji będą arkady i tarasy widokowe. Górna część restauracji jest planowa dla około 200 osób, gdzie organizowane będą przyjęcia, gale, bankiety oraz inne wydarzenia o różnym charakterze. Dolny poziom natomiast obejmujący kilka sal przeznaczony będzie na spotkania o charakterze bardziej prywatnym. Całość dopełnią: bar, tarasy i arkady widokowe.

Zabytkowa Baszta w Przegorzałach została odnowiona w październiku 2020 roku i funkcjonuje jako restauracja z tarasem widokowym. Do dyspozycji gości zostały oddane cztery sale przeznaczone do organizacji kameralnych spotkań i przyjęć okolicznościowych. Dzięki odpowiedniej aranżacji i dekoracji goście mogą poczuć unikalny klimat i zabytkowy charakter obiektu.


Zobacz film z tego miejsca, jeszcze przed modernizacją!


Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Zamek w Przegorzałach, Tarasy i Arkady 200 --- 200
Baszta - Sala Kominkowa i Taras --- --- ---

Pokoje - Wzgórze Zamkowe - Forest Hotel, Zamek i Baszta w Przegorzałach

Zmodernizowany FOREST HOTEL, w którym surowa nowoczesność koreluje z wszechobecną sztuką i modernistycznym designem obejmuje 190 miejsc noclegowych, a wśród nich 80 industrialnych – od surowej, bazującej na stali industrialnej estetyki do tej zakrawających o styl loftowy, pokoi oraz trzy studia z balkonem lub tarasem, za którym rozpościera się klimatyczny widok na las, dzięki czemu o każdej porze dnia można obcować z naturą. Projekt zakładał wykreowanie gustownej przestrzeni, która będzie komfortowa, użyteczna i funkcjonalna. 

Wszechobecna sztuka w wielkim formacie, prace inspirowane naturą, gra barw i tekstur sprawia, że przestrzeń zmodernizowanego FOREST HOTEL nabrała wyrazistości i niesamowitego charakteru.

Obiekt posiada bezprzewodową sieć WiFi, bezpłatne miejsca parkingowe dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych, a także restaurację hotelową, w której serwowane są śniadania w formie bufetu, lunche i kolacje. Restauracja znajduje się na dwóch poziomach. Na poziomie dolnym mieści się również kameralny taras otoczony lasem.

Oprócz designerskich wnętrz, hotel oferuje nowo otwarą strefę wellness również z widokiem na las z sauną fińską i sauną infrared oraz tężnią solną, tworząc harmonijną przestrzeń do wypoczynku.

Usługi dodatkowe

Wzgórze Zamkowe to unikalne miejsce dające dużo możliwości. Modernistyczna architektura  Forest Hotel, zabytkowy obiekt Baszty i Zamku, otoczone zielenią lasu Wolskiego tworzą oryginalną atmosferę tego miejsca.

Satelitarne położenie Wzgórza Zamkowego daje możliwość łatwego dojazdu samochodem do centrum Krakowa, jak i znanych miejscowości takich jak Wieliczka i Oświęcim, Zakopane. To również miejsce otoczone znanymi atrakcjami (Ogród Zoologiczny, Klasztor Kamedułów, Kopiec Tadeusza Kościuszki), do których można się dostać pieszo lub rowerem. Na zboczu Wzgórza Zamkowego znajduje się  rezerwat przyrody klasy 0 z rzadko spotykanymi roślinami. 


W niedalekiej odległości od Wzgórza Zamkowa (9 km) znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji "Kolna" z basenem i siłownią. Dodatkową atrakcją są tory kajakowe i raftingowe, dostępne dla wszystkich zainteresowanych rekreacją i uprawianiem sportów wodnych. Można również skorzystać z boiska do gry w piłkę plażową czy nożną.


Wzgórze Zamkowe oferuje swoim gościom zniżki do Ogrodu Zoologicznego oraz do Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna".


Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas na rowerach w otoczeniu pięknej natury mogą skorzystać z wyjątkowej usługi Bike, Chill & Kiss przygotowanej przez zespół Wzgórza Zamkowego. Możliwość wypożyczenia sprzętu rowerowego, skorzystanie ze sprawdzonych tras rowerowych, zdrowy catering na drogę oraz koktajl regeneracyjny na koniec to kompletna usługa dla miłość jazdy rowerem. 

Komentarze
Pobyt w Hotelu Wolski w pobliżu Krakowa wspominam bardzo miło. Obiekt pięknie położony, na wzgórzu, wśród zieleni. Aula w której odbywała się konferencja profesjonalnie wyposażona i przygotowana. Dobre nagłośnienie. Bez problemu można połączyć się z internetem. Bardzo dobre jedzenie i miła obsługa. Pokoiki skromne, ale spało się wygodnie i spokojnie. Polecam.

02/2020

Dodaj komentarz
Ocena*:
Wzgórze Zamkowe - Forest Hotel, Zamek i Baszta w Przegorzałach | Kraków
Typ obiektu: hotel ****

Adres:
Jodłowa 13
30-252 Kraków
małopolskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
180

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
200

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
200

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
190

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
500

Dodatkowe udogodnienia
  • High-speed Internet
  • Parking
  • Restauracja
  • Zwierzęta mile widziane
  • Sala konferencyjna
  • Multimedia
  • Obiekt monitorowany
Lokalizacja
Odległosc od lotniska: 10  Odległosc od PKP: 6

Kliknij żeby wczytaj mapę google
Sprawdź dostępność
Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do obiektu. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe
DANE OSOBOWE:
Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:
liczba uczestnikow:
liczba pokoi:
INFORMACJE DODATKOWE:
Partnerzy

Formularz zapytania grupowego

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do zaznaczonych obiektów konferencyjnych. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe

DANE OSOBOWE:

Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:

liczba uczestnikow:

liczba pokoi:

INFORMACJE DODATKOWE:

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij