794 339 536
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

GRAND HOTEL | Kraków | Konferencje

Typ obiektu: hotel *****

Adres:
Sławkowska 5/7
31-014 Kraków
małopolskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
drukuj

Opis

W samym sercu Starego Krakowa, tuż obok Rynku Głównego znajduje się niezwykły Grand Hotel, który już od 1887 roku przyjmuje znakomitych Gości, dbając o ich komfort i satysfakcję. Ten dawny Pałac Książąt Czartoryskich zachwyca pięknem odrestaurowanych z wielkim pietyzmem zabytkowych wnętrz, niepowtarzalną atmosferą, elegancją i luksusem. Jest też pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Krakowie.
Do dyspozycji swoich Gości oddaje komfortowe pokoje wyposażone w meble z epoki i unikatowe, zabytkowe Apartamenty, w tym dwa Pałacowe - każdy o powierzchni ok. 100 m². Grand Hotel w Krakowie stał się też wielokrotnym „bohaterem medialnym”, opisywanym w literaturze i filmie. Jest kultowym miejscem na mapie Krakowa, a jego historia już dawno obrosła w legendę. Dostojny, legendarny, luksusowy... Grand Hotel Kraków*****


Sale konferencyjne - GRAND HOTEL

Do dyspozycji klientów biznesowych Grand Hotel oddaje 8 eleganckich sal konferencyjnych, a w tym jedyny w Krakowie salon klubowy, który jest połączony z prywatnym drink barem i centrum biznesowym.

Grand Hotel może jednocześnie obsłużyć imprezy do 400 osób.

Sale konferencyjne dostępne w Grand Hotelu są zróżnicowane pod względem wielkości powierzchni i wystroju, więc na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Hotel zapewnia techniczne wyposażenie konferencyjne, a dodatkowo służy również pomocą przy organizacji specjalistycznego sprzętu konferencyjnego. W ramach obsługi szkoleń, konferencji i innych spotkań biznesowych, Grand Hotel zapewnia również pełną obsługę gastronomiczną, w tym przerwy kawowe, lunche, kolacje i poczęstunki.

Sala Lustrzana Grand Hotelu to największa sala konferencyjna z dostępem dziennego światła w ścisłym Centrum Krakowa. Sama może pomieścić do 160 Gości, a w połączeniu z przyległą Salą Bankietową i Kameralną do 240 Gości. Jednorazowo obsługujemy imprezy nawet do 400 osób, łącząc Salę Lustrzaną z Salą Wiedeńską. Nic dziwnego więc, że Grand Hotel w Krakowie corocznie organizuje i obsługuje dziesiątki międzynarodowych konferencji, kongresów, sympozjów naukowych, szkoleń czy różnego rodzaju imprez firmowych. Zapewniamy techniczne wyposażenie konferencyjne. Służymy również pomocą w zorganizowaniu dodatkowego specjalistycznego sprzętu konferencyjnego.

W ramach obsługi konferencji proponujemy Państwu przerwy kawowe, poczęstunki, lunche i kolacje. Zapewniamy także pełną obsługę cateringową.

Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Lustrzana Lustrzana 160 90 80
Wiedeńska Wiedeńska 50 30 30
Sala Klubowa Sala Klubowa 30 24 22
Sala Bankietowa Sala Bankietowa 40 24 24
Sala Kominkowa Sala Kominkowa 15 --- 10
Sala Marmurowa Sala Marmurowa 30 24 24

Sale bankietowe - GRAND HOTEL

Sale Bankietowe – GRAND HOTEL*****KRAKÓW
PRZYJĘCIA I BANKIETY W CENTRUM KRAKOWA
Zasłużoną sławą cieszy się nieprzerwanie Sala Lustrzana, zachowana w stanie niemal oryginalnym od momentu powstania hotelu. To tutaj w okresie międzywojennym odbywały się najelegantsze bale elity II Rzeczpospolitej. Ośmiokątna, zadaszona witrażami, z przytulnymi gabinetami na parterze i secesyjnymi loggiami na poziomie pierwszego piętra uznawana jest wciąż za najpiękniejszą Salę Balową Krakowa. W pałacowe wnętrza Sali Lustrzanej znakomicie wpisują się więc najrozmaitsze wystawne imprezy organizowane z wielkim rozmachem, takie jak bale czy przyjęcia weselne, ale również wszelkiego rodzaju bankiety, uroczystości rodzinne i jubileusze firmowe, koncerty, spektakle, pokazy mody czy prezentacje luksusowych marek produktów.
 Bardziej kameralna, z empirowymi elementami zdobień i wystroju - Sala Wiedeńska I znakomicie spełnia swoją rolę przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez firmowych, przyjęć dyplomatycznych, uroczystych kolacji, czy mniejszych bankietów. Może  otrzymać także dostęp do pomieszczenia barowego, udostępnionego  do wyłącznej dyspozycji  Organizatora lub zostać połączona z Salą Wiedeńską II. Po połączeniu obie sale mogą pomieścić do 100 osób jak również być przyłączone wewnętrznym przejściem do Sali Lustrzanej i obsłużyć razem do 400 osób.
Kilka pozostałych, zabytkowe pomieszczeń Grand Hotelu także znakomicie służy organizacji różnorodnych imprez firmowych
SALA KLUBOWA Z WŁASNYM BAREM
Klimat tej Sali tworzą XVI- wieczne, drewniane stropy, secesyjne witraże zdobiące okna oraz regały wypełnione bogatym księgozbiorem. Dostęp do przyległego pomieszczenia barowego stanowi jej dodatkowy atut, zwłaszcza podczas organizacji zamkniętych imprez firmowych, spotkań członków Rad Nadzorczych, spotkań biznesowych połączonych z wykwintną kolacją, jak również szkoleń i pokazów. W Sali Klubowej często odbywają się też koncerty muzyki kameralnej oraz spotkania autorskie.
KAMERALNE SPOTKANIA W SALI BANKIETOWEJ
Sala Bankietowa z oryginalnymi XVI- wiecznymi stropami i historycznymi obrazami zdobiącymi jej ściany, stanowi idealną oprawę do zorganizowania kameralnego spotkania biznesowego, wykwintnego lunchu, kolacji biznesowej czy dyskretnego spotkania członków Rady Nadzorczej.
PRYWATNA UROCZYSTOŚĆ W SALONIE KSIĘŻNEJ CZARTORYSKIEJ
Kiedyś najsławniejsza uczennica Fryderyka Chopina- Księżna Marcelina Czartoryska urządzała tu swoje słynne poniedziałkowe koncerty, a potem wydawała wykwintne obiady dla wybranego grona gości. Teraz Państwo  możecie zaplanować w jej dawnym salonie swoją prywatną lub firmową uroczystość. Unikatowy, zabytkowy charakter wnętrz stanowi idealną scenerię dla małego bankietu, Wigilii firmowej, czy posiedzenia członków Rady Nadzorczej. 


 

Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Lustrzana 160 90 120
Wiedeńska 50 30 30
Klubowa 30 24 25
Sala Bankietowa 40 24 24
Sala Kominkowa 20 20 15
Sala Marmurowa 20 20 15

Pokoje - GRAND HOTEL

Grand Hotel do dyspozycji swoich Gości oddaje pokoje i apartamenty położone tuż obok Rynku Głównego i Kościoła Mariackiego. Renesansowe, rzeźbione kolumny, XIX-wieczne, drewniane stropy z wielobarwnymi polichromiami, zabytkowe supraporty i witraże, na każdym kroku przypominają że mieszkamy w dawnym pałacu Książąt Czartoryskich.
Oryginalne wnętrza oraz ich unikatowe urządzenie i wyposażenie dają poczucie komfortu, ale też wrażenie bezpośredniego obcowania z historią. Każdy z pokoi posiada widok na urokliwe uliczki Starego Miasta lub zabytkowy dziedziniec. Oryginalne tapety, drewniane parkiety, łazienki z wanną, meble i dywany specjalnie zaprojektowane dla Grand Hotelu- to niewątpliwe atuty tych wnętrz. Ich dodatkowym walorem jest różnorodna kolorystyka elementów dekoracyjnych oraz stylizacja wyposażenia tak, aby Goście, którzy do nas wracają każdorazowo byli pozytywnie zaskakiwani. 
 

Usługi dodatkowe

RESTAURACJA GRAND SIGNATURE - TRADYCJA OD PONAD 120 LAT

Miejsce sygnowane przez słynnych pisarzy, noblistów, malarzy, goszczące w swoich murach znane postaci świata nauki, kultury i sztuki. Restauracja GRAND SIGNATURE jest jedynym miejscem w Krakowie, które może poszczycić się tak długą i bogatą historią. Otwarta w 2-giej połowie XIX w. zasłynęła wyśmienitą kuchnią, cenioną przez arystokrację i ziemiaństwo licznie zjeżdżające do hotelu, jak również elitę intelektualną Krakowa. Wśród jej miłośników znaleźli się między innymi światowej sławy pisarze: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Stefan Żeromski czy Joseph Conrad.

Dzisiejsza kuchnia Grand Signature nawiązuje do bogatej tradycji tego miejsca poprzez wykorzystanie starych receptur, jak choćby w przypadku podawanej od ponad 100 lat maczanki po krakowsku, żurku na zakwasie żytnio- owsianym, czy kremówki à la Grand. Szef kuchni inspiracji tych nie traktuje jednak zbyt dosłownie, tworząc raczej nowoczesne kompozycje, bazujące na lokalnych produktach i współczesnych trendach żywieniowych.

Komentarze
Ten hotel zachwycił mnie swoim luksusem. Wygoda oraz ekskluzywna obsługa zapewniają godny pobyt w tym Hotelu. Polecam szczególnie osobom, które cenią sobie elegancję oraz obsługę na najwyższym poziomie, zwłaszcza spotkań biznesowych, w których oprócz treści liczy się również odpowiednia oprawa.

09/2017

Grand Hotel to idealne miejsce na organizację konferencji. Świetnie przygotowany obiekt, praktycznie w każdym aspekcie spełnił wymogi naszego międzynarodowego szefostwa. Personel hotelu obsługiwał nas na niezwykle wysokim poziomie, co pozwoliło nam na bezstresowe przeprowadzenie konferencji. Szczególnie ważni dla nas zagraniczni goście byli zachwyceni także wnętrzami budynku.

11/2017

Dodaj komentarz
Ocena*:
Partnerzy

Formularz zapytania grupowego

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do zaznaczonych obiektów konferencyjnych. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe

DANE OSOBOWE:

Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:

liczba uczestnikow:

liczba pokoi:

INFORMACJE DODATKOWE:

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij