61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Pałac Racot | Kościan | Konferencje

Typ obiektu: pałac

Adres:
Dworcowa 5, Racot
64-000 Kościan
wielkopolskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
drukuj

Opis

Pragniemy zaprosić Państwa do szczególnego miejsca, jakim jest należący do Stadniny Koni „Racot” klasycystyczny, XVIII-wieczny Pałac książąt Jabłonowskich. Zaprojektowany przez słynnego architekta Dominika Merliniego od początku był miejscem spotkań inteligencji, a także obiektem krzewienia polskiej kultury. W pałacowych wnętrzach była jedna z pierwszych w Polsce scen dworskich. Swoje sztuki wystawiali tu: Józef Wybicki oraz Wojciech Bogusławski, zwany ojcem Teatru Polskiego. Gośćmi księcia Jabłonowskiego byli także książę Józef Poniatowski i Tadeusz Kościuszko.

W późniejszych latach pałac przechodził we władanie kolejno: królów niderlandzkich z dynastii Orańskiej, a następnie wielkich książąt saksońsko – weimarskich.

W roku 1919 na mocy zapisów w Traktacie Wersalskim dobra racockie stały się własnością Skarbu Państwa Polskiego.

Decyzją Rady Ministrów z 1921 roku, pałac w Racocie zyskał rangę Rezydencji Prezydentów Rzeczypospolitej. Bywali tu prezydenci Wojciechowski i Mościcki.

Dziś, po gruntownym remoncie w pałacu znajduje się hotel o wysokim standardzie oraz nowoczesny Ośrodek Szkoleniowo – Rekreacyjny, w którym znajdziecie Państwo doskonałe warunki do pracy intelektualnej i wypoczynku.

W roku 2005 Stadnina Koni „Racot” została laureatem konkursu „Zabytek zadbany” pod patronatem
Ministra Kultury i Generalnego Konserwatora Zabytków.

Sale konferencyjne - Pałac Racot

Sale konferencyjne zaopatrzone w sprzęt multimedialny, stwarzają doskonałe warunki do prowadzenia szkoleń kursów oraz spotkań biznesowych. Łączą one ze sobą klimat Rezydencji Prezydentów Rzeczypospolitej oraz nowoczesnych technologii.

Oferujemy Państwu wynajem dużej sali konferencyjnej( do 120 osób) oraz małej - kameralnej salki biznesowej do (15 osób)

Cena wynajmu dużej sali konferencyjnej wraz ze sprzętem:
• Rzutnik Multimedialny, Ekran, Telewizor, DVD, Flip-Chart, Tablice Suchościeralne
• 650,00 zł – 1 dzień
• 1.100,00 zł – 2 dni
• 1.400,00 zł – powyżej 2 dni

Cena wynajmu małej sali konferencyjnej:
• 300,00 zł
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Sala Konferencyjna Sala Konferencyjna 120 30 30
Salka Biznesowa Salka Biznesowa 20 15 15

Sale bankietowe - Pałac Racot

Wyjątkowy dzień, Wyjątkowi goście, Wyjątkowe miejsce. Będziemy zaszczyceni, jeśli zdecydują się Państwo zorganizować przyjęcie weselne w Pałacu Racot. Gwarantujemy profesjonalną i miłą obsługę. Służymy radą i pomocą wynikającą z wieloletniego doświadczenia w organizacji przyjęć weselnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym menu, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Serwujemy głównie potrawy polskie oraz specjały z dziczyzny. Na Państwa życzenie opracujemy zestawy menu zarówno na obiady, wystawne kolacje czy bankiety. Polecamy również kolacje grillowe lub wieczory przy ognisku.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Sala Bankietowa 50 80 130
Sala Restauracyjna 20 30 50

Pokoje - Pałac Racot

W naszej ofercie hotelowej znajduje się 48 miejsc noclegowych. Posiadamy cztery pokoje 1-osobowe, piętnaście 2-osobowych, jeden 4-osobowy. Trzy spośród wymienionych pokoi są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w każdym pokoju znajduje się łazienka, telewizor, radio oraz telefon. Umeblowanie w całości nawiązuje do XVIII i XIX wiecznego stylu Pałacu Jabłonowskich.

Posiadamy również 2 pokoje 2-osobowe i 2 pokoje 3-osobowe oraz salon z kominkiem w Przypałacowej Oficynie.
Usługi dodatkowe
Do dyspozycji naszych gości pozostawiamy salonik brydżowy,
salon bilardowy, salon klubowy oraz barek.

Sale balowa i bankietowa umożliwiają organizację bankietów, zabaw tanecznych a przypałacowy park jest idealnym miejscem do aranżacji imprez i zabaw plenerowych.

Pałac należy do Stadniny Koni „Racot” oczywistym, więc jest, że goście hotelowi mogą korzystać z wierzchowców do nauki jazdy konnej, jazdy rekreacyjnej lub sportowej. Istnieje również możliwość przejażdżki bryczkami.

• Jazda konna 20,00 zł/h.
• Przejażdżka bryczką 100,00 zł/h.
Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

Dodaj komentarz
Ocena*:
Partnerzy

Formularz zapytania grupowego

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do zaznaczonych obiektów konferencyjnych. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe

DANE OSOBOWE:

Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:

liczba uczestnikow:

liczba pokoi:

INFORMACJE DODATKOWE:

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij