61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie | Krasiczyn | Konferencje

Typ obiektu: hotel ***

Adres:
Krasiczyn 179
37-741 Krasiczyn Krasiczyn
podkarpackie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www

Opis

Zespół Zamkowo- Parkowy w Krasiczynie położony jest w Polsce południowo- wschodniej w odległości 10 km od Przemyśla. Przez wiele stuleci klucz do krasiczyńskiej rezydencji był w posiadaniu zacnych, polskich rodów magnackich tj.: Krasickich, Modrzewskich, Wojakowskich, Tarłów, Mniszchów- Potockich, Pinińskich, a od 1835 roku Sapiehów.

Dominującymi akcentami krasiczyńskiej rezydencji stały się cztery narożne baszty o nazwach: Boska (z Kaplicą Zamkową), Papieska, Królewska i Szlachecka.

Na przestrzeni wieków Zamek w Krasiczynie był również świadkiem barwnych orszaków królewskich, towarzyszących królowi Zygmuntowi III Wazie, a także Władysławowi IV, Janowi Kazimierzowi II i Augustowi II. Wizerunki tych władców wraz z innymi panującymi w naszym kraju, przedstawiono na dziedzińcu zamkowym, przy użyciu dekoracji sgraffitowej.

Od 1996 roku właścicielem zamku w Krasiczynie jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A w Warszawie.

Malowniczy krajobraz Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego oraz niepowtarzalna sceneria renesansowego zamku, otoczonego majestatycznym 14,5 ha parkiem, stwarzają wyjątkowe warunki do wypoczynku, organizacji przyjęć weselnych i okolicznościowych oraz konferencji.

Restauracja Zamkowa, zlokalizowana w zabytkowych wnętrzach krasiczyńskiego zamku, serwuje potrawy kuchni staropolskiej, wplatając harmonijnie światowe trendy kulinarne.

Sale konferencyjne - Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie

Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie to wyjątkowe połączenie pięknej architektury z funkcjonalnym zapleczem hotelarsko – konferencyjnym.


Sale konferencyjno –szkoleniowe zlokalizowane są w zabytkowych i odnowionych wnętrzach krasiczyńskiego zamku z przełomu XVI/ XVII w. oraz w budynku dawnej Powozowni.


Dysponujemy wielofunkcyjnymi salami konferencyjnymi wyposażonymi w sprzęt konferencyjny oraz dostęp do Internetu (WiFi). W skład standardowego wyposażenia konferencyjnego wchodzą : projektor multimedialny , ekran, laptop, nagłośnienie, mikrofony bezprzewodowe.


Dla potrzeb organizacji dużych imprez grupowych udostępniamy: powierzchnię wystawienniczą w Galerii ARP ( 300 m 2 ) oraz Dziedziniec Zamkowy o wymiarach 50 m x 55 m. Restauracja Zamkowa zapewnia profesjonalny serwis gastronomiczny podczas konferencji oraz imprez plenerowych.
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Stołowa Duża Stołowa Duża 180 60 120
Lustrzana Lustrzana 80 45 60
Kominkowa Kominkowa 40 20 25
Kamienna Kamienna 80 45 60
brak zdjęcia Konferencyjna w Powozowni --- --- 30

Sale bankietowe - Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie

Baśniowa sceneria renesansowego zamku otoczonego niezwykłym parkiem skłania Młode Pary do organizacji przyjęcia weselnego lub wyjątkowej sesji zdjęciowej
w krasiczyńskim zamku.

Przyjęcia weselne organizowane są w odnowionych wnętrzach krasiczyńskiego Zamku: w salach reprezentacyjnych na I piętrze oraz w Sali Rycerskiej ( sala restauracyjna zlokalizowana na parterze ), a także na dziedzińcu Zamku .

W odrestaurowanej zaś Kaplicy Zamkowej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny młodzi mogą przypieczętować swój związek i powiedzieć sobie sakramentalne tak. Ponadto polecamy organizację ślubu cywilnego w plenerze.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Stołowa Duża 180 50 110
Lustrzana 80 38 ---
Kominkowa 40 36 ---
Kamienna 80 36 60
Rycerska w Sali restauracyjnej 100 70 90

Pokoje - Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy 96 miejsc noclegowych zlokalizowanych w pokojach 1,2 3 osobowych oraz pokojach o podwyższonym standardzie w następujących budynkach:
- w Powozowni - zabytkowym budynku dawnej powozowni, adaptowanym dla potrzeb hotelowych, tworzącym niezwykle urokliwą i funkcjonalną bazę, wyposażoną we wszystko co jest niezbędne do świadczenia usług hotelowych. W budynku hotelowym pokoje zaprojektowane są w 3 tonacjach kolorystycznych; błękitnej, łososiowej i zielonej z widokiem na park lub hotelowe patio z fontanną.

- w Pawilonie Szwajcarskim - budynku z XVII w. Pobyt w pawilonie stanowi pełną uroku i zagadkowości przygodę, bowiem, po północy, spotkać tu można ducha Zamku - Zosieńkę. Piękną, nieszczęśliwie zakochaną dziewczynę, o której legendy przekazywane są w Krasiczynie od pokoleń.

- w Zamku - w północnym skrzydle renesansowo- manierystycznego zamku, urządzono pokoje hotelowe, które zapewniają gościom wypoczynek w niecodziennej, a zarazem niepowtarzalnej scenerii. Z pokoi w Zamku można podziwiać wspaniały Dziedziniec Zamkowy ( którego skrzydła pokrywa, unikatowa w skali światowej, dekoracja sgraffitowa) lub majestatyczny, krasiczyński park

- w Pawilonie Myśliwskim - willa w stylu myśliwskim, wtulona w krasiczyński park, dysponująca 5 miejscami. Posiada niezwykłe zalety: 3 sypialnie, salon myśliwski z kominkiem, dwie łazienki wyposażone w jacuzzi, w pełni urządzoną kuchnię, własny ogródek z altanką, parking i kominek ogrodowy. Stanowi idealne miejsce do pracy twórczej lub naukowej, wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi.


W cenę pokoju wliczone jest śniadanie, parking oraz dostęp do Internetu ( WiFi)
Usługi dodatkowe
Nocne zwiedzanie zamku z kamerdynerem i białą damą na dziedzińcu zamku w Krasiczynie-  O zmroku na dziedzińcu Zamku ( przy rozpalonym ognisku i blasku księżyca)odbywa się spotkanie z kamerdynerem, który to przenosi naszych Gości w czasy odległe, barwnie opowiadając historię krasiczyńskiego zamku. Każdy zamek ma swoją legendę, także nasz krasiczyński. Podczas takiego spotkania nie zabraknie również wrażeń i emocji. Na koniec z pośród obłoków wyłania się duch Białej Damy.

Wesela w krasiczyńskim  zamku z udziałem sarmatów. Stało się już tradycją,  że w sobotnie popołudnia do Zamku w Krasiczynie nadciągają barwne orszaki weselne. Baśniowa sceneria zabytkowego zamku z przełomu XVI/XVII w. otoczonego14, 5 ha parkiem skłania Młode Pary do wybrania Zamku w Krasiczynie na miejsce swojego przyjęcia weselnego lub sesji zdjęciowej. Przybyłych na  wesele Gości wita szlachcic z asystą zbrojnych. Po wzniesionym toaście odbywa się żywa lekcja historii. Pojedynki szlacheckie zakrapiane rubasznym humorem zadziwią i rozbawią zapewne każdego.

-Zwiedzanie zamku i parku z przewodnikiem. Dodatkową atrakcją jest wejście na Wieżę Zegarową, a także zwiedzanie lochów zamkowych.

Ponadto organizujemy: romantyczne weekendy, pobyty świąteczne, wczasowe, bale sylwestrowe i karnawałowe oraz kameralne koncerty na dziedzińcu zamku w Krasiczynie.

Każdy, kto pragnie zasmakować smacznych oraz wyszukanych potraw, sporządzonych przez zamkowych kucharzy, powinien odwiedzić również naszą Restaurację oraz Kawiarnię Renesansową , gdzie przy filiżance aromatycznej kawy czy też herbaty i słodkościach wypiekanych w naszej cukierni można zapomnieć o troskach dnia codziennego.
Komentarze
Przyjaciółka miała tutaj wesele, dlatego na konferencje jechałam do Zamku w Krasiczynie z miłymi wspomnieniami. Obsługa oraz organizacja po raz kolejny mnie nie zawiodły, dlatego z chęcią wrócę tutaj, teraz być może w jakiś wolny weekend..

09/2017

Gdy tylko dowiedziałam się, że hotel oferuje możliwość organizacji szkoleń, od razu wiedziałam, że będę je chciała przeprowadzić w tym urokliwym zamku. Wszystko, co było mi potrzebne znalazło się w obiekcie szkoleniowym: projektor, ekran i mikrofon. W ten sposób nie musiałam zabierać tych rzeczy ze sobą. Przyjemnie też było spędzić wolne popołudnia w cudownej scenerii sąsiadującej z obiektem. Zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia :)

07/2018

Dodaj komentarz
Ocena*:
Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie | Krasiczyn
Typ obiektu: hotel ***

Adres:
Krasiczyn 179
37-741 Krasiczyn Krasiczyn
podkarpackie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
180

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
180

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
180

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
96

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
---

Dodatkowe udogodnienia
Lokalizacja
Odległosc od lotniska: 90  Odległosc od PKP: 10

Kliknij żeby wczytaj mapę google
SaleBiznesowe.pl - logo serwisu

prezentacja nieaktywna

Prezentacja wybranego obiektu jest nieaktywna. Poznaj ofertę poniższych obiektów w okolicy.
Partnerzy
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij