Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy - pomysły

Wręczanie prezentów w pracy to bardzo miły gest, który zawsze wspomina się z dużym sentymentem. Niektóre firmy praktykują obdarowywanie się prezentami z okazji urodzin, awansów czy świąt i uroczystości. Przykładowo, prezent na dzień kobiet czy na dzień doceniania pracownika bardzo dobrze wpływa na motywowanie do pracy.

Jednak poza radosnymi wydarzeniami, które wspólnie się celebruje, zdarzają się też te bardziej smutne, jak np. pożegnanie pracownika. Z tej okazji jednak także warto jest pomyśleć o upominku. Poznaj nasze propozycje, jeśli chodzi o prezent dla pracownika odchodzącego z pracy.


Co kupić pracownikowi odchodzącemu z pracy?

Prezent dla odchodzącego pracownika przede wszystkim musi być spersonalizowany. Zastanów się dokładnie, co lubi dana osoba - być może ma jakąś szczególną pasję, ulubiony film czy zespół muzyczny. Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, postaw na klasyczne rozwiązania. Musisz jednak pamiętać, że prezent na pożegnanie pracownika powinien być wyjątkowy - tak, by kolega lub koleżanka z pracy zapamiętała go przynajmniej na długie lata.


Prezent na pożegnanie pracownika

Prezent dla pracownika na pożegnanie rozpatrywać można w dwóch kategoriach - może on być śmieszny albo elegancki. Staraj się jednak dobrać go w taki sposób, aby nie wprawić kolegi lub koleżanki w zakłopotanie. Wiele osób uważa, że warto postawić na bezpieczne, klasyczne rozwiązania. W przypadku mężczyzn świetnie sprawdzi się pióro z grawerem albo skórzana galanteria. Kobiety z kolei ucieszą się z biżuterii, zestawu perfum lub vouchera do SPA.


Jaki prezent dla pracownika odchodzącego z pracy?

Prezent na odejście pracownika może mieć także formę zegarka, zestawu herbat, akcesoriów ozdobnych (np. spinki do mankietów) czy wspólnego zdjęcia zespołu oprawionego w antyramę.

Przy okazji można się też zastanowić, jaki prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę. W takim przypadku zdecydowanie konieczne jest kupno kwiatów, szampana, a dla osób z poczuciem humoru, medalu lub statuetki za przepracowanie takiej liczby lat.

Alkohol jako prezent dla pracownika

Alkohol jako prezent dla pracownika to również bezpieczne, klasyczne rozwiązanie. Na rynku dostępne są naprawdę ciekawe zestawy, jak np. likier Bellini z kieliszkami czy whisky ze szklankami (a to wszystko oczywiście w personalizowanym opakowaniu). Odpowiedni prezent od firmy dla pracownika to także szampan Moët z kartką  lub z kwiatami.


Drobny prezent dla pracownika

Prezent dla pracownika na odejście wcale nie musi być bardzo kosztowny i wyrafinowany. W końcu liczy się gest! Jeśli chodzi o pomysł na prezent dla pracownika przy niewielkim funduszu, to postaw na drobny, skromny upominek. Odpowiednim wyborem jest książka, zestaw słodyczy, kubek z grawerem czy zestaw kaw. Są to bardzo uniwersalne, a jednocześnie praktyczne prezenty, które z pewnością ucieszą każdą osobę. Ponadto ostatnio dużą popularnością cieszą się ekologiczne produkty. Może warto iść też w tym kierunku, wybierając np. zestaw świec sojowych.


Prezent dla pracownik a podatek

Poza pytaniem o to, jaki prezent kupić, równie nurtująca jest kwestia: prezent dla pracownika a podatek. Jak - i czy w ogóle - powinno się rozliczyć prezent dla pracownika? Otóż w praktyce wszelkie upominki dla pracowników, które wręcza pracodawca w formie drobnych prezentów, nie stanowią dla nich przychodu. Oznacza to, że prezenty te nie podlegają opodatkowaniu PIT. Jeśli więc zastanawiałeś się, jak wygląda prezent dla pracownika a vat, to po przeczytaniu tego artykułu zdecydowanie możesz spać spokojnie.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki odnośnie do tego, jak zorganizować pożegnanie pracownika - prezent, zainspirowały Cię do znalezienia najlepszego rozwiązania. Pokaż w swojej firmie, że pożegnania wcale nie muszą być takie straszne!

Polceane obiekty konferencyjne

Hanza Pałac Wellness & SPA ****

Hanza Pałac Wellness & SPA ****

Warlubie
Don Prestige Residence

Don Prestige Residence

Poznań
Hotel Bania **** Thermal & Ski

Hotel Bania **** Thermal & Ski

Białka Tatrzańska

Mogą Cię Zainteresować również

Motywowanie pracowników - sposoby, przykłady, cele motywacji pracowników

Motywowanie pracowników - sposoby, przykłady, cele motywacji pracowników

Dzień Kobiet w pracy - co kupić i jak zorganizować dzień kobiet w pracy

Dzień Kobiet w pracy - co kupić i jak zorganizować dzień kobiet w pracy

Gadżety na event - jak wybrać ciekawe gadżety dla gości?

Gadżety na event - jak wybrać ciekawe gadżety dla gości?