Jak zorganizować imprezę w plenerze?

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, jak zacząć organizację imprez, a już dziś rozszerzymy tę kwestię o eventy w plenerze. Otóż ich organizacja wymaga jeszcze większych nakładów logistycznych. Niemniej jednak - zdecydowanie warto organizować wydarzenie na zewnątrz, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim.

Fot. Unsplash

Imprezy plenerowe - rodzaje

Rodzajów imprez plenerowych jest wiele. Mogą to być m.in. eventy firmowe, takie jak m.in. konferencje, bankiety, warsztaty czy szkolenia, a także pikniki firmowe i rodzinne, imprezy tematyczne, imprezy integracyjne, festyny czy koncerty. Wydarzenia te mogą mieć zróżnicowany charakter - być bardziej formalne lub wręcz przeciwnie, luźne. W plenerze można zorganizować event dla różnych pod względem wielkości grup. Parki, ogrody czy specjalnie wydzielone miejsce pozwalają na zaproszenie zarówno kameralnych zespołów, jak i znacznie większych zbiorowości. Jest to więc idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających organizatorów, którzy cenią nietypowe rozwiązania.

Fot. Unsplash

Organizacja integracji firmowych w plenerze

Jak zostało wcześniej napisane, wydarzenia plenerowe to np. spotkania integracyjne. Cieszą się one dużą popularnością zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim. Obiekty konferencyjne, poza wielofunkcyjnymi salami biznesowymi, często oferują też rozległe tereny zielone wokół obiektu. I to jest właśnie świetna przestrzeń na imprezy plenerowe! Znajdują się tam m.in. namioty, pod którymi ustawić można stoły, wydzielone są miejsca na grilla i ognisko, a na miłośników aktywnego spędzania czasu czekają boiska sportowe. Niektóre obiekty zlokalizowane są tuż obok klimatycznych miejsc na integrację gości. Są to np. obiekty konferencyjne nad morzem czy miejsca na organizację eventu nad jeziorem. Organizacja imprez w plenerze to zdecydowanie dobry pomysł, który pozwala zrelaksować się na świeżym powietrzu. Okoliczności te sprzyjają długim rozmowom, integracji oraz efektywnemu wypoczynkowi. Jednak przed organizacją imprezy w plenerze koniecznym jest monitorowanie pogody - niestety deszcz potrafi zepsuć cały zamysł eventów na zewnątrz.

Fot. Unsplash

Organizacja pikników

W ostatnich latach coraz bardziej popularna staje się organizacja pikników. To połączenie wszystkiego, co najlepsze - rozmów, wyśmienitego jedzenia oraz słonecznej pogody. Jednak by takie wydarzenie doszło do skutku, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie miejsce. Organizacja imprezy w plenerze ma to do siebie, że osoby organizujące muszą mieć w zanadrzu opcję awaryjną na wypadek deszczu. Jeśli zapowiadana jest jedynie mżawka, wystarczające będą namioty. Jeśli jednak wszystko wskazuje na ulewę (a bardzo zależy Państwu na organizacji eventu właśnie w plenerze), to najrozsądniej będzie wydarzenie przełożyć.

Fot. Unsplash

Organizacja eventu w plenerze uzależniona jest od pogody. Ponadto jednak niewieloma kwestiami różni się od standardowych konferencji czy szkoleń w sali. Wydarzenia te także wymagają sporych nakładów pracy w zakresie przygotowania zaproszeń i dekoracji czy w kwestii zaplanowania odpowiedniego cateringu i specjalnych atrakcji dla gości.

Fot. Unsplash

Do organizacji pikników można na przykład podejść w dość przewrotny sposób, najpierw proponując atrakcje dodatkowe, a dopiero później wspólną biesiadę na zewnątrz. Doskonałym przykładem może być wybranie się do Sky Tower punkt widokowy we Wrocławiu, a później przeniesienie się do klimatycznego miejsca na zewnątrz. Możliwości jest naprawdę wiele i z pewnością każdy jest w stanie znaleźć taką, która będzie najbardziej odpowiednia.

Mogą Cię Zainteresować również

Zwiedzanie Sky Tower

Zwiedzanie Sky Tower

Organizacja eventów - jak zacząć?

Organizacja eventów - jak zacząć?