Zwiedzanie Sky Tower

Sky Tower niewątpliwie jest jedną z największych atrakcji Wrocławia. Budynek ten przyciąga nie tylko liczne grupy turystów, ale i cieszy się dużą popularnością wśród klientów biznesowych. W jednym z naszych ostatnich artykułów, organizacja eventów - jak zacząć? oraz jak zorganizować imprezę w plenerze, napisaliśmy, że jedną ze składowych sukcesu przedsięwzięcia jest zapewnienie gościom odpowiednich atrakcji. Jeśli organizują Państwo konferencję we Wrocławiu, to jedną z nich bez wątpienia jest zwiedzanie Sky Tower. Pragniemy więc dokładnie przybliżyć wszelkie kwestie techniczne z tym związane!

Fot. Unsplash

Sky Tower punkt widokowy

Sky Tower Wrocław to nowomodernistyczny budynek, który stanowi nie tylko atrakcję turystyczną miasta, ale i jest kompleksem mieszkalnym, biurowym oraz handlowo-usługowym. Niemniej jednak, jego sława spowodowana jest malowniczym widokiem, który rozpościera się z przeszklonych pięter. Znajduje się tam Sky Tower Wrocław punkt widokowy, który pozwala spojrzeć na miasto niemal z lotu ptaka. Tak wyjątkowa panorama dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz jest wyjątkowym tłem na zrobienie pamiątkowych zdjęć.


Sky Tower wysokość

Wiele osób zastanawia się, ile metrów ma Sky Tower we Wrocławiu. Otóż miejsce to składa się łącznie z 3 budynków, a ich całkowita wysokość wynosi 212 metrów. Na przedostatniej kondygnacji czyli na 49. piętrze mieści się wspomniany wcześniej punkt widokowy. Co ciekawe, dumnie plasuje się on na pierwszym miejscu najwyżej położonych punktów widokowych na budowli w Polsce. Tym bardziej więc, będąc we Wrocławiu, koniecznym jest jego zwiedzenie! Z tarasu dostrzec można m.in. klimatyczny Ostrów Tumski oraz jeden z najpiękniejszych rynków w kraju.

Fot. Pixabay

Sky Tower - ile pięter?

Metraż budynku jest naprawdę imponujący, podobnie jak i widok z Sky Tower. Budynek robi wrażenie także z zewnątrz, znacząco wyróżniając się na tle miejskiej zabudowy. Liczba pięter tego obiektu wynosi aż 51, co pozwala spojrzeć na miasto z absolutnie fantastycznej perspektywy. Należy zaznaczyć, że na Sky Tower taras widokowy dostać się można windą, która jedzie z prędkością 1 piętra na sekundę, co także jest atrakcją samą w sobie.

Fot. Pixabay

Sky Tower godziny otwarcia

 

Zwiedzanie Sky Tower możliwe jest każdego dnia tygodnia. Od poniedziałku do czwartku Sky Tower widokowy otwarty jest od godziny 8:45 do 20:30, w piątki i soboty od godziny 8:45 do 21:30 oraz w niedziele od godziny 9:45 do 21:30. W rezultacie więc można zwiedzać Sky Tower nocą, a co za tym idzie - podziwiać pięknie oświetlony Wrocław. Godzinę zwiedzania można tak naprawdę dostosować do indywidualnych potrzeb - zarówno rano, w południe, jak i wieczorem można dokonać rezerwacji miejsc i bez problemu cieszyć się panoramą Wrocławia.  Co ważne, Sky Tower punkt widokowy cennik znajdą Państwo na stronie internetowej budynku. Bilety można kupić zarówno przez Internet, jak i na miejscu, w kasie. W przypadku dużych grup gości możliwa jest zniżka - warto więc z niej skorzystać.

Fot. Pixabay

Sky Tower punkt widokowy jest więc doskonałą atrakcją, która nie bez powodu przyciąga tak wielu turystów i gości biznesowych. Zdecydowanie warto postawić na zwiedzanie tego miejsca, jeśli cenią Państwo wielkomiejski klimat oraz wyjątkową rozrywkę. Panorama, która rozpościera się z tarasu na pewno pozostanie we wspomnieniach gości na długie lata. Ponadto, Sky Tower jest bardzo korzystnie zlokalizowane - znajduje się bowiem na osiedlu Południe, przy ulicy Powstańców Śląskich 95, zaledwie 20-25 minut spacerem od Rynku Głównego. Oznacza to, że po jego zwiedzaniu śmiało można korzystać z pozostałych atrakcji, których we Wrocławiu zdecydowanie nie brakuje. Pozostaje nam więc życzyć przyjemnych wrażeń oraz efektywnej integracji gości po spotkaniach biznesowych!

Mogą Cię Zainteresować również

Organizacja eventów - jak zacząć?

Organizacja eventów - jak zacząć?

Jak zorganizować imprezę w plenerze?

Jak zorganizować imprezę w plenerze?