Dzień Doceniania Pracownika - pomysły na życzenia i prezent

Z roku na rok coraz bardziej popularny staje się Dzień Doceniania Pracownika. Przypada on na 5 marca i tak naprawdę stanowi świetną okazję do tego, by - jak sama nazwa wskazuje - docenić swój zespół.

Na co dzień, gdy każdy z nas skupia się na wykonywaniu swoich obowiązków, czasami trudno jest dostrzec - a co dopiero docenić - zaangażowanie, kreatywność i pracę innych. I choć każdy doskonale wie, jak istotne jest motywowanie pracowników, to w praktyce zdarza się jednak o tym zapomnieć. Na szczęście pojawiają się tego typu święta, obok których zdecydowanie nie powinno się przechodzić obojętnie! Międzynarodowy Dzień Doceniania Pracownika zdecydowanie należy celebrować, a my nieśmiało wskażemy pomysły na życzenia i prezenty. Zapraszamy zatem do lektury!


Co kupić pracownikom z okazji Dnia Doceniania Pracownika?

Uważamy, że od momentu przeczytania tego artykułu, dzień 5 marca - Dzień Doceniania Pracownika, powinien zostać już na stałe w Twoim kalendarzu. Święto to należy odpowiednio celebrować. Polecamy nie tylko złożyć życzenia członkom zespołu, ale też obdarować ich drobnymi upominkami. Nie muszą to być od razu kosztowne, eleganckie prezenty. W naszym ostatnim artykule (prezent dla pracownika) udowodniliśmy, że nawet drobne upominki są w stanie wywołać ogromny uśmiech na twarzy! Bezpiecznym wyborem zawsze są kwiaty, słodycze, a także zestaw kawy czy herbaty.


Międzynarodowy Dzień Doceniania Pracownika

Marzec jest bardzo przyjemnym miesiącem, w którym wielu z nas zaczyna już czuć wiosenna aurę. Jest coraz cieplej, zaczynają kwitnąć kwiaty, a przy tym... nie brakuje okazji do świętowania. 8 marca ma miejsce Dzień Kobiet, a zaledwie trzy dni wcześniej odbywa się święto, o którym z roku na rok jest coraz głośniej.

Niedługo może się okazać, że Dzień Doceniania Pracownika 5 marca na stałe wejdzie do naszych kalendarzy. Ów dzień pojawił się po raz pierwszy w 1995 roku w Stanach Zjednoczonych. Pomysłodawcą tego święta jest ekspert od motywacji, Bob Nelson. Za cel tego wyjątkowego dnia oczywiście uznaje się refleksję i docenienie codziennych działań swoich pracowników. Bardzo pozytywnie wpływa to na zaangażowanie zespołu oraz na jakość wykonywanych obowiązków. Ponadto pracodawca, który wie, jak docenić pracownika, znacząco zmniejsza ryzyko jego utraty.

Musisz jednak pamiętać, że Światowy Dzień Doceniania Pracownika nie powinien ograniczać się wyłącznie do piątego dnia marca. Każde odpowiednio zrealizowane zadanie zespołu lub osiągnięty sukces to doskonały pretekst do pochwalenia pracowników.


Dzień Doceniania Pracownika - życzenia

Życzenia z okazji tego święta przede wszystkim muszą być konkretne, szczere i... trochę zabawne. Członkom zespołu należy życzyć m.in. satysfakcji z pracy, wszelkiej pomyślności, realizacji zawodowej oraz oczywiście odpowiednich finansów. Do życzeń możesz dopisać jakieś osobiste wstawki. Może akurat zbliża się jakiś ważny konkurs lub wydarzenie, w którym Twoi pracownicy biorą udział? Nie wahaj się im życzyć zachwycenia jury! Oczywiście Dzień Doceniania Pracownika - życzenia zależą od tego, jak na co dzień wygląda Wasza relacja. Jeśli nie brakuje w niej przestrzeni na żarty, ułóż takie życzenia, które wręcz rozbawią zespół do łez!


Dzień Doceniania Pracownika - prezent

Prezenty na Dzień Doceniania Pracownika oczywiście zależą od budżetu, który możesz na nie przeznaczyć. Doskonałym pomysłem są vouchery na masaż lub SPA, dzięki którym zespół po prostu będzie mógł odetchnąć oraz skutecznie się zrelaksować. Prezentem może być też wspólne wyjście do kina, na paintball lub do escape roomu.

Jeśli jednak zależy Ci na bardziej budżetowych rozwiązaniach, to może warto przemyśleć organizację maratonu filmowego w siedzibie firmy albo wręczenie pracownikom zestawu słodyczy. Możesz też zaskoczyć swój zespół i na biurkach pracowników zostawić karteczki z wypisanymi powodami, dla których są ważni i cenni. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup spersonalizowanych kubków.

Polceane obiekty konferencyjne

Centrum Hotelowo - Konferencyjne Witek

Centrum Hotelowo - Konferencyjne Witek

Kraków
Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Gdynia
Metropolo by Golden Tulip

Metropolo by Golden Tulip

Kraków

Mogą Cię Zainteresować również

Motywowanie pracowników - sposoby, przykłady, cele motywacji pracowników

Motywowanie pracowników - sposoby, przykłady, cele motywacji pracowników

Dzień Kobiet w pracy - co kupić i jak zorganizować dzień kobiet w pracy

Dzień Kobiet w pracy - co kupić i jak zorganizować dzień kobiet w pracy

Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy - pomysły

Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy - pomysły