794 339 536
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Kliknij ikonę salebiznesowe.pl i dodaj obiekt do porównania.

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

Nowość! Kliknij ikonę salebiznesowe.pl i wyślij jedno zapytanie do kilku obiektów.

 

Zamek Królewski we Wschowie | Wschowa | Konferencje

Typ obiektu: zamek

Adres:
Plac Zamkowy 7
67-400 Wschowa
lubuskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
drukuj

Opis

Zamek zlokalizowany jest w centrum zabytkowego miasta, przy Placu Zamkowym łączącym się z Rynkiem. Obecny zespół, złożony z pięciu budynków zgrupowanych wokół dziedzińca, wznosi się w miejscu dawnego grodu we wschodniej części średniowiecznego miasta, na sztucznym wzniesieniu wysuniętym na zewnątrz obwodu obwarowań. Teren zamku otoczony jest pozostałościami podwójnej fosy zamienionej na park.

Historia tego obiektu jest nierozerwalnie związana z powstaniem miasta Wschowa. Zamek to ponad 940 lat historii! Od 1343r. należał bezpośrednio do dóbr królewskich i dlatego był zamkiem królewskim. Przebywali w nim królowie: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt I Stary, August II Mocny i August III.

Zamek Królewski po wielu latach prac restauratorskich został zaadaptowany na hotel oraz zaplecze gastronomiczne. Obecnie znajduje się tu Kawiarnia Zamkowa, Sala Królewska (restauracja), Sala Senatorska oraz Sala Wielka.

Sale konferencyjne - Zamek Królewski we Wschowie

Sala Wielka o powierzchni 190 m² znajduje się w południowym budynku zespołu zamkowego. Jest to sala nowa, oddana do użytku w 2007 roku.

Sala Królewska oraz Sala Senatorska znajdują się w budynku głównym Zamku. Obie sale dzięki restauracji historycznych pomieszczeń charakteryzuje niepowtarzalny klimat i nastrój.

Zamek Królewski we Wschowie dzięki właściwemu wyposażeniu (projektor, hotspot) i kwalifikacjom personelu zapewnia doskonałe warunki do organizacji seminariów, szkoleń i różnorodnych spotkań biznesowych.

Wszystkie sale dzięki połączeniu z zapleczem gastronomicznym stanowią również odpowiednie miejsce do organizacji bankietów oraz przerw obiadowych lub kawowych w trakcie sympozjów, szkoleń itp.
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Sala Wielka Sala Wielka
160 90 120
Sala Królewska Sala Królewska
65 55 50
Sala Senatorska Sala Senatorska
50 35 40

Sale bankietowe - Zamek Królewski we Wschowie

W salach zamku organizujemy także wesela oraz przyjęcia okolicznościowe: stypy, komunie, chrzciny, imieniny itp.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Sala Wielka
110 90 120
Sala Królewska
50 55 65
Sala Senatorska
40 35 50

Pokoje - Zamek Królewski we Wschowie

We wnętrzach budynku głównego zamku znajdują się pokoje dwuosobowe wyposażone dodatkowo w dwuosobową sofę oraz jeden pokój lux przygotowany specjalnie dla nowożeńców i par ceniących sobie przestrzeń i... odrobinę luksusu. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę (prysznic lub wanna), telewizor, telefon, mini bar oraz hotspot.
Usługi dodatkowe
Serdecznie zapraszamy do Restauracji Zamkowej (o pow. 75 m²) gdzie w eleganckim wnętrzu, przy cieple kominka i nastrojowej muzyce serwujemy wykwintne dania polskiej kuchni. Bogata karta win i polskich wódek zadowoli najbardziej wymagające gusta. Smakoszom dobrej kawy i wyśmienitych deserów polecamy hotelową kawiarnię (45 m2), natomiast na szeroki wachlarz serwowanych trunków proponujemy salę pubu (62 m²). W okresie letnim zapraszamy Naszych Gości również na dziedziniec zamku.

Ponadto oferujemy Państwu udział w biesiadach średniowiecznych wspólnie organizowanych wraz z Bractwem Rycerskim Grodu Wschowskiego w trakcie, których zaprezentujemy tańce średniowieczne oraz pokaz walk rycerskich.

Zapewniamy także kompleksową organizację imprez integracyjnych, w tym:
- Loty balonem
- Loty sterowcem
- Speedball,
- Paintball oraz paintball elektroniczny
Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

Dodaj komentarz
Ocena*:
Zamek Królewski we Wschowie | Wschowa
Typ obiektu: zamek
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
160

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
120

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
160

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
21

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
---

Dodatkowe udogodnienia
Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

Dodaj komentarz
Ocena*:
Partnerzy

Formularz zapytania grupowego

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do zaznaczonych obiektów konferencyjnych. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe

DANE OSOBOWE:

Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:

liczba uczestnikow:

liczba pokoi:

INFORMACJE DODATKOWE:

Szukasz sali konferencyjnej? Bezpłatnie pomożemy Ci znaleźć idealny obiekt na Twoje wydarzenie! Napisz na [email protected]

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij