61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Zamek w Rydzynie | Rydzyna | Konferencje

Typ obiektu: zamek

Adres:
Plac Zamkowy 1
64-130 Rydzyna
wielkopolskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www

Opis

Zamek w Rydzynie jako dawna siedziba króla Stanisława Leszczyńskiego oraz książąt Sułkowskich, urzeka nie tylko swoją wielkością, ale przede wszystkim bogactwem wnętrz i rozległością terenów parkowych. Samo położenie Zamku zlokalizowanego na wyspie, wraz z przyległymi dwiema wyspami parkowymi tworzącymi 12 ha teren rekreacyjny, sprawia dogodne warunki do organizacji każdego rodzaju imprez.

Do Państwa dyspozycji pozostaje 8 sal konferencyjnych zlokalizowanych w reprezentacyjnych salach o wystroju barokowym, posiadających swobodny dostęp do bezprzewodowego Internetu, wraz z wyposażeniem multimedialnym (projektory wysokiej rozdzielczości wraz z ekranami, tablicą multimedialną, wizualizerem, systemami  nagłośnienia lokalnego i przenośnego). W największej Sali Balowej, możliwe jest prowadzenie konferencji przy liczbie 250 osób. Zamek posiada własną kuchnię oraz przestronną restaurację, dzięki czemu obsługa gastronomiczna wszystkich wydarzeń realizowana jest we własnym zakresie. Kuchnia specjalizuje się w daniach regionalnych i europejskich. Nasze potrawy wyróżniają się dobrym smakiem, wysoką jakością i estetycznym podaniem.

Dodatkowym atutem Zamku w Rydzynie jest hotel, w którym w komfortowych warunkach możemy zapewnić nocleg dla 110 osób. Hotel zamkowy posiada 47 pokoi w tym pokoje o podwyższonym standardzie – „Książęce” oraz „Apartament Królewski”. Wszystkie pokoje połączone są z łazienkami oraz posiadają dostęp do bezprzewodowego Internetu i wyposażone są w telewizję cyfrową, a także telefon.

Zamek poza reprezentacyjnymi salami konferencyjnymi, posiada również inne powierzchnie, w ramach których możliwe jest prowadzenie różnych wydarzeń tematycznych. Należy do nich zamkowa Winiarnia zlokalizowana w średniowiecznym przyziemiu, dziedziniec zamkowy oraz pawilon zabytkowej Strzelnicy Dworskiej z miejscem na ognisko.

Sale konferencyjne - Zamek w Rydzynie

Dobre wyposażenie techniczne oraz zabytkowe urokliwe wnętrza umożliwiają organizację różnego rodzaju spotkań:
• Szkoleń,
• Konferencji,
• Wystaw artystycznych,
• Seminariów czy sympozjów naukowych.

W cenę wynajęcia sali wliczony jest sprzęt:
• Ekran,
• Projektor multimedialny,
• Rzutnik pisma,
• Flip chart i nagłośnienie.

Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Sala Balowa Sala Balowa 300 120 200
Wielka Alkowa Wielka Alkowa 70 50 60
Sala Czterech Pór Roku Sala Czterech Pór Roku 80 45 70
Sala Posągowa Sala Posągowa 70 45 ---
Sala Rycerska Sala Rycerska 30 30 20
Sala Morska Sala Morska 35 30 ---
Sala Audio Duża Sala Audio Duża 60 50 60
Sala Audio Mała Sala Audio Mała --- 24 ---

Sale bankietowe - Zamek w Rydzynie

Za czasów króla Stanisława Leszczyńskiego i książąt Sułkowskich Zamek w Rydzynie słynął ze wspaniałych dworskich uroczystości…
Stylowe barokowe wnętrza świetnie nadają się do organizacji różnego rodzaju uroczystości – bankietów, wesel i przyjęć okolicznościowych. Sala Balowa Zamku Rydzyńskiego należy do grona najpiękniejszych tego typu sal w Polsce.Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Sala Balowa 250 80 120
brak zdjęcia Sala Czterech Pór Roku 80 45 40
brak zdjęcia Sala Posągowa 70 45 40
brak zdjęcia Sala Morska 35 30 30

Pokoje - Zamek w Rydzynie

Hotel "Zamek w Rydzynie"może zapewnić nocleg w komfortowych warunkach dla 110 osób.


Hotel zamkowy posiada 47 pokoi, w tym pokoje o podwyższonym standardzie – „Książęce” oraz „Apartament Królewski”. Kilka pokoi przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych.


Wszystkie pokoje połączone są z łazienkami oraz posiadają dostęp do bezprzewodowego Internetu i wyposażone są w telewizję cyfrową, a także telefon.


Doba hotelowa trwa od godz. 14:00 do godz. 11:00.


Usługi dodatkowe

Dla uczestników pobytów grupowych w Zamku w Rydzynie polecamy atrakcyjną ofertę koncertów, pokazów i eventów. Posiadamy bogatą ofertę zabaw integracyjnych oraz wieczorów tematycznych.

Na terenie parku znajduje się zabytkowy pawilon dawnej Strzelnicy Dworskiej z XVIII wieku ze specjalnie przystosowanym miejscem na ognisko. Szczególną atrakcją jest biesiada staropolska oraz pokaz walk rycerskich organizowane w przyziemiu Zamku skąd jest wyjście na reprezentacyjny dziedziniec zamkowy.


Mamy w swojej ofercie m.in :
- Poszukiwanie Białej Damy - ducha rydzyńskiego zamku
- Poszukiwanie skarbów
- Spotkanie z historią - zwiedzanie Zamku z przedwodnikiem
- Koncerty Capelli Zamku Rydzyńskiego
- Kłopoty z kasą chorych
- Karnawał w Rio
- Bal u króla Stanisława Leszczyńskiego

Do dyspozycji naszych Gości sauna, łóżko masujące, salka bilardowa i mini siłownia. Goście mogą także korzystać z zamkowej strefy gier oraz pokoju zabaw dla dzieci. Dla aktywnych mamy w ofercie rowery oraz kijki do nordic walkingu.

Zamkowe wnętrza można zwiedzać z przewodnikiem.


Komentarze
W Rydzynie organizowałam spotkanie dla osób, które walczą z uzależnieniami. Liczyliśmy na to, że tydzień spędzony w zamku, z dala od problemów, sprawi, że nasi goście będą bardziej zmotywowani do przeciwstawienia się swojemu "wrogowi". Z samego obiektu konferencyjnego jesteśmy bardzo zadowoleni. Miejsce jest urokliwe, pełne eleganckich zdobień. Sala Morska mimo że mała, to jest całkiem dobrze urządzona. Myślę, że co pół roku będziemy tutaj powtarzać nasze warsztaty.

12/2017

Zamek w Rydzynie to świetny obiekt konferencyjny - szukaliśmy miejsca, które będzie eleganckie i szykowne i okazało się, że to miejsce idealnie się nada! Sala Posągowa to doskonała sala konferencyjna, doskonale zaaranżowana, ze świetnym sprzętem multimedialnym, który nie zawiódł nas ani sekundy, do tego świetne nagłośnienie, oświetlenie i piękne, wygodne meble - aż przyjemnie było tam siedzieć. Do tego bardzo miła obsługa!

02/2019

Dodaj komentarz
Ocena*:
Zamek w Rydzynie | Rydzyna
Typ obiektu: zamek

Adres:
Plac Zamkowy 1
64-130 Rydzyna
wielkopolskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
300

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
250

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
300

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
110

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
---

Dodatkowe udogodnienia
 • High-speed Internet
 • Parking
 • Siłownia
 • Restauracja
 • Zwierzęta mile widziane
 • Sala konferencyjna
 • Wynajem rowerów
 • Multimedia
 • Bar
 • Obiekt monitorowany
 • Przyjazny dla osób niepełnosprawnych
Lokalizacja
Odległosc od lotniska: 90 km  Odległosc od PKP: 10 km

Kliknij żeby wczytaj mapę google
SaleBiznesowe.pl - logo serwisu

prezentacja nieaktywna

Prezentacja wybranego obiektu jest nieaktywna. Poznaj ofertę poniższych obiektów w okolicy.
Partnerzy
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij