Jak się ubrać na imprezę firmową - w klubie lub w plenerze?

Jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie osoby zaproszone na jakąkolwiek imprezę, brzmi: w co się ubrać? Dotyczy to zarówno wszelkich imprez rodzinnych, jak i firmowych. Przede wszystkim należy więc wziąć pod uwagę charakter spotkania, prognozę pogody oraz wygodę. Imprezy firmowe - wbrew powrozom - mogą przyjmować różnorodne formy. Są to bowiem m.in. imprezy integracyjne, w tym imprezy tematyczne dla pracowników. Prawdę mówiąc, wydarzenia, które z góry mają określony motyw, są bardzo ciekawe, a jednocześnie to właśnie strój odgrywa w nich główną rolę.

Mogą też mieć miejsce wydarzenia takie jak chociażby impreza w plenerze, gdzie decydującym czynnikiem będzie głównie pogoda. Trudno wyobrazić sobie wieczorne ognisko w eleganckiej sukni. W związku z tym stylizacje na imprezę firmową będą się różniły do charakteru danego przedsięwzięcia. Obowiązkiem pracownika jest zatem dowiedzieć się, jaki charakter będzie miała uroczystość, na którą otrzymał on zaproszenie. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak się ubrać na imprezę firmową w klubie oraz jak się ubrać na imprezę firmową w plenerze. Szukasz inspiracji? W takim razie zostań z nami!


Jak się ubrać na imprezę firmową w klubie lub w plenerze?

Impreza w klubie i impreza w plenerze to dość skrajne miejsca, które wymagają zgoła odmiennych strojów. Pierwsze miejsce wielu osobom kojarzy się głównie z sukienkami, cekinami i obcasami w przypadku pań, zaś drugie z wygodą i ciepłym strojem. Stylizacja na imprezę firmową będzie też inna w zależności od pory roku. O ile na wszelkie przedsięwzięcia w okresie wiosenno-letnim można przygotować sukienki czy koszulki z krótkim rękawem, o tyle zimą obowiązkowa jest nie tylko ciepła kurtka, ale też pełen zestaw na czele z szalikiem, czapką i rękawiczkami.

Musisz jednak mieć na względzie fakt, że nawet jeśli impreza ma teoretycznie niezbyt oficjalny charakter, to jednak jest to przedsięwzięcie w bezpośredni sposób związane z Twoją pracą i stanowiskiem. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy strój powinien być wyważony i schludny. Oczywiście wygoda jest równie istotna, choć trudno wyobrazić sobie np. menedżera, który na imprezę firmową w plenerze przychodzi w starych trampkach i spranej koszulce z logo ulubionego zespołu. Wówczas zdecydowanie bardziej zalecana jest po prostu sportowa elegancja zapewniająca jednocześnie duży komfort.


Stylizacje na imprezę firmową

Strój na imprezę firmową powinien być przede wszystkim elegancki - zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. I choć wielu osobom wydaje się, iż dress code obowiązuje ich wyłącznie w miejscu pracy, to jednak ma on swoje odzwierciedlenie również w przypadku wszelkich wydarzeń firmowych. Dodatkowo każdy przynajmniej raz słyszał powiedzenie: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Nie ma w tym ani grama przesady, ponieważ to właśnie za sprawą stroju pokazuje się m.in. własny charakter.

Nie zawsze oczywiście garnitur czy sukienka na imprezę firmową są wymagane, jednak w przypadku bankietów, gal czy jubileuszów koniecznie trzeba je wziąć pod uwagę. Są też takie stroje, które uznaje się za dość uniwersalne w przypadku eventów o niższej randze. To zestaw białej koszuli i eleganckich spodni. Warto też dodać, że współcześnie sukienki na imprezę firmową nie są już jedyną opcją stylizacji dla kobiet. Otóż dostępne i powszechnie akceptowane są m.in. damskie garnitury czy zestawy koszuli oraz eleganckiej spódnicy. Gdy do takiej stylizacji dobierze się odpowiednie dodatki, to naprawdę można zrobić duże wrażenie na pozostałych uczestnikach przedsięwzięcia.


Jak się ubrać na imprezę firmową w klubie?

Skoro już mniej więcej wiesz, jakie są ogólne zasady odnośnie do tego, impreza firmowa jak się ubrać, to możemy przejść do konkretów. Bardzo często pojawia się pytanie, jak ubrać się na imprezę firmową, która jest organizowana w klubie. W takiej sytuacji warto przede wszystkim zachować umiar. Klub nie jest balem, który wymaga iście królewskich stylizacji. Najczęściej wystarczy klasyczna czarna sukienka albo elegancka koszula i materiałowe spodnie. Niektórzy twierdzą nawet, że wystarczający pomysł stanowi zestaw koszuli z jeansami.

Kiedy wpiszesz w wyszukiwarce "jak się ubrać na imprezę firmową zdjęcia", dotrzesz do mnóstwa inspiracji w zakresie ubioru. Przenalizuj je, uwzględniając zawartość swojej szafy. Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na imprezę firmową, to przede wszystkim powinny Ci przyświecać elegancja oraz wygoda. Do klubu raczej nie ubieraj grubych, ciepłych rzeczy, ponieważ to dość duszne pomieszczenia, a dodatkowo muzyka na imprezę firmową sprzyja długim tańcom, nierzadko nawet do białego rana. Wierzymy więc, że wybierzesz takie ubranie na imprezę firmową, w którym będziesz po prostu czuć się komfortowo.


Jak się ubrać na imprezę firmową w plenerze?

Zastanawiasz się, co ubrać na imprezę firmową w plenerze? Już podpowiadamy! Nie jest żadną tajemnicą, że sezon wiosenno-letni sprzyja organizacji eventów na świeżym powietrzu. Wówczas realizowane są różnorodne garden party, pikniki czy imprezy integracyjne w plenerze. Niemniej jednak uczestników niezmiennie nurtuje to samo pytanie, co założyć na imprezę firmową. Wiele zależy od tego, jakie atrakcje na imprezę firmową zostały przygotowane. O ile na garden party z serwowanymi daniami można się ubrać elegancko, o tyle jednak ognisko czy paintball wymagają już zgoła innego stroju.

Koniecznie więc dowiedz się zatem, jaki jest przebieg danego wydarzenia. Niezależnie jednak od tego, możliwe jest podanie kilku wskazówek odnośnie do tego, w co się ubrać na imprezę firmową w plenerze. Polecamy przede wszystkim wybór wygodnych butów, ponieważ mogą Cię czekać długie przeprawy po trawniku. Warto również wziąć ze sobą okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz, które skutecznie będą Cię chroniły przed słońcem. Ciekawi Cię, w czym na imprezę firmową w plenerze? Koniecznie wybierz ubrania z przewiewnych i lekkich materiałów, takich jak np. len, wiskoza czy bawełna. Ich wzory powinny być delikatne, a kolory nawiązujące do letniej palety.

Polceane obiekty konferencyjne

Pałac Wąsowo

Pałac Wąsowo

Wąsowo
Hotel*** Dziki Potok Konferencje&SPA

Hotel*** Dziki Potok Konferencje&SPA

Karpacz
Pałac Szczepowice

Pałac Szczepowice

Wolkowo

Mogą Cię Zainteresować również

Imprezy integracyjne - fakty i mity

Imprezy integracyjne - fakty i mity

Jak zorganizować imprezę w plenerze?

Jak zorganizować imprezę w plenerze?

Muzyka na imprezę firmową - jaką wybrać?

Muzyka na imprezę firmową - jaką wybrać?