Imprezy plenerowe na Pomorzu - gdzie zorganizować?

Aktualnie mamy na dworze niskie temperatury, w kalendarzu końcówkę grudnia, a zgromadzenia powyżej 5 osób są niedozwolone. My jednak pozwolimy sobie dziś na podróż w czasie, do wiosenno-letnich dni, kiedy możliwość organizacji wydarzeń plenerowych będzie już możliwa i wręcz... popularniejsza niż organizacja standardowych eventów wewnątrz budynków. 

Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy życie zacznie wracać do normy i spotkamy się podczas jednej z plenerowych imprez. Warto już dziś zaplanować organizację takiego wydarzenia, bo za kilka miesięcy obiekty z najlepszymi plenerami będą już zarezerwowane. 

Dziś chcemy Wam przedstawić zestawienie takich miejsc w województwie pomorskim. Pomorze ma bowiem wiele do zaoferowania. Sprawdźcie sami!

1. Kozi Gród Hotel & Restaurant

Oddalony o kilkanaście kilometrów od centrum Gdańska obiekt oferuje 2 możliwości organizacji wydarzeń plenerowych: w swoim całorocznym pawilonie bankietowym o powierzchni 450 m2 i w 1-hektarowym ogrodzie z wypielęgnowaną trawą, kojąca zielenią lasu i świeżym powietrzem Kaszub. 

W ogrodzie można rozłożyć namioty modułowe o wymiarach 4x6 m. Każdy taki namiot pomieści około 20 osób. Wyposażenie dodatkowe: drewniana podłoga, nagrzewnice, oświetlenie.

Organizowane są tu m.in. gry terenowe i pikniki firmowe.

2. Dolina Charlotty Resort & SPA

Swoje koncerty grały tu wielkie światowe gwiazdy, w tym m.in.  Carlos Santana, Bob Dylan, Deep Purple, Billy Idol czy Bonny Tyler. Dolina Charlotty mieści się pod Słupskiem, w bliskiej odległości od nadmorskiego kurortu Ustka. Ogrom atrakcji daje naprawdę wiele możliwości organizacji imprez plenerowych. Zorganizujesz tu piknik firmowy, pojeździsz na koniu, powędkujesz, rozbijesz namiot... Atrakcyjna lokalizacja i długa lista dodatkowych atrakcji to niewątpliwe atuty tego miejsca. No i jeszcze blisko Słupska, więc sprawnie można wrócić do domu na noc. Można też nie wracać i przenocować się w jednym z komfortowych pokoi oferowanych przez ten wyjątkowy obiekt. Naprawdę warto bliżej przyjrzeć się temu miejscu!

3. Zamek Gniew

Jak sama nazwa wskazuje, historyczny zamek znajduje się w miejscowości Gniew. Na miejscu odbywają się m.in. zabawy historyczno-integracyjne i gry terenowe (w tym Igrzyska Średniowieczne i XVII-wieczne Ćwiczenia Piechotne Wojsk Cudzoziemskich lub Sarmackich). Obejrzymy tu również wiele ciekawych spektakli nawiązujących do minionych epok. Znajduje się tu także Historyczny Park Rozrywki. Oprócz pokazów dawnej sztuki wojennej uczestnicy zabawy będą mogli skosztować tradycyjnego jadła, a także poznać tańce i zwyczaje wybranej epoki. Oczywiście w Zamku Gniew można zorganizować również spotkanie o innej tematyce. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. W każdym razie jest i duży plener, i klimatyczne zamkowe wnętrza, i pyszna kuchnia. 

4. Folwark Nadmorska Ostoja

Folwark znajduje się w miejscowości Kosakowo pod Gdynią. Od gdyńskiego dworca PKP dzieli go zaledwie 10 kilometrów, więc uczestnicy eventu mogą się szybko tu dostać. Historia tego miejsca sięga 1931 roku. Lokalizacja w sąsiedztwie nadmorskiego klifu robi wrażenie i daje poczucie poczucie prywatności i bezpieczeństwa. 

Folwark Nadmorska Ostoja dysponuje klimatyczną Oranżerią i specjalnym Namiotem w Ogrodzie, w którym można zorganizować imprezę dla 300 osób. Wydarzenie można zorganizować pod różne, indywidualnie ustalone, scenariusze.

5. Hotel Restauracja Faleza

Najdalej na północ położony hotel w Polsce? Oczywiście, że Hotel Faleza w Jastrzębiej Górze! Położony na przylądku Rozewie obiekt graniczy ze  słynnym Lisim Jarem, w którym to w 1598 roku po nieudanej wyprawie po koronę szwedzką lądował król Zygmunt III Waza. Hotel znajduje się zaledwie 40 metrów od linii brzegowej, co gwarantuje malownicze widoki na Bałtyk. Okoliczny las bukowy i malowniczy wąwóz też "robią robotę". W takich okolicznościach każda impreza będzie niezapomniana!

6. Hotel SPA Faltom

Miejsce, w których dobrze bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli. 13 hektarów zieleni, drewniana karczma, domek leśny, ogród grillowy, malowniczy staw, własny Park Linowy, boiska sportowe, mini zwierzyniec. Wymieniać można więcej, ale liczy się to, ile możliwości daje Hotel Faltom w Gdyni organizatorom imprez plenerowych. Na terenie należącym do hotelu można organizować eventy nawet dla 1000 osób! Organizowane są pikniki firmowe, targi czy też gry terenowe, w tym np. paint ball. Na liście atrakcji znajdują się też quady, ścianka wspinaczkowa i zawody strzelnia z łuku lub wiatrówki. Miejsce sprawdzi się na duże wydarzenia, jak kameralne wyjazdy integracyjne.

7. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Możecie się zastanawiać, jak można zorganizować wydarzenie plenerowe w muzeum? Już odpowiadamy na Wasze wątpliwości! Przed budynkiem gdyńskiego muzeum znajduje się duży plac zwany Ekspozycją Plenerową. Można tu zorganizować wydarzenia nawet na 500 osób! Można też wykorzystać teren widokowy na Zatokę Gdańską. Przestrzeń ta sprawdzi się np. na miejsce poczęstunku dla gości lub na przerwę kawową. Do dyspozycji jest również przestrzeń przed wejściem głównym.

8. Dom Oliwski

W samym sercu Trójmiasta znajduje się Dom Oliwski z pięknym ogrodem oraz miejscem na grilla i ognisko. Można tu zorganizować imprezę w stylu biesiadnym, ale oczywiście nie tylko. Wszystko zależy od koncepcji organizatora. Dobra lokalizacja umożliwia szybkie przemieszczenie się gości z różnych stron Trójmiasta. Od dworca PKP dzieli obiekt 10 km, a od lotniska 12 km, dlatego można tu dotrzeć różnymi środkami transportu. 

9. Hotel 4 Pory Roku

Na terenie należącym do hotelu znajduje się chata biesiadna z miejscem na grilla i teren doskonały do organizacji zabaw plenerowych i dodatkowych atrakcji. Do dyspozycji jest oranżeria, zewnętrzny taras i piękny letni ogród. Można tu zorganizować wydarzenie dla 150 osób. W takich okolicznościach natury nawet firmowe spotkanie to czysta przyjemność. 

To już wszystkie nasze propozycje na dzisiaj. Który obiekt przypadł Wam najbardziej do gustu? Może warto się zastanowić, czy już dziś nie "zaklepać terminu". Mimo że czasy są teraz niepewne, to niedługo wszystko zacznie wracać do normalności, a ludzie będą chcieli się w końcu spotkać. Na świeżym powietrzu najbezpieczniej, prawda?

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel SPA Faltom Gdynia - Rumia ****

Hotel SPA Faltom Gdynia - Rumia ****

Gdynia
Dolina Charlotty Resort & Spa

Dolina Charlotty Resort & Spa

Słupsk
Kompleks Zamkowo-Pałacowy Zamek Gniew

Kompleks Zamkowo-Pałacowy Zamek Gniew

Gniew