Co warto zobaczyć w Toruniu? Miejsca do zwiedzania

Konferencje w kujawsko-pomorskim są organizowane dość często przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, ten obszar Polski jest bardzo korzystnie zlokalizowany. Centralne położenie ułatwia organizację spotkań dla przedstawicieli firm znajdujących się w różnych obszarach kraju. Po drugie, znajdują się tam bardzo atrakcyjne miejsca na konferencję. Jeśli więc czekają Cię konferencje w Toruniu, to spodziewaj się najlepszego!

Przy okazji stworzyliśmy też bardzo praktyczne narzędzie - otóż na naszej stronie znajduje się mapa obiektów konferencyjnych, na którą naniesione zostały miejsca, w których warto jest zorganizować spotkanie biznesowe. Niezależnie więc od tego czy w kręgu Twoich zainteresowań są sale konferencyjne w centrum miasta, czy może hotele dla dorosłych z dala od zgiełku codzienności - w naszym serwisie na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Warto dodać, że podróż służbowa do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego to odpowiednia okazja do tego, aby pozwiedzać miasto. Znajduje się tam wiele ciekawych miejsc, w których miło spędzisz czas. W związku z tym, w dzisiejszym artykule przedstawimy atrakcje w Toruniu. A jeśli interesują Cię jeszcze inne miasta, to sprawdź nasze ostatnie artykuły, w których opisaliśmy m.in. ciekawe miejsca w Krakowie czy atrakcje w Lublinie.Ciekawe i nietypowe miejsca do odwiedzenia w Toruniu

Każda podróż służbowa rządzi się swoimi prawami, więc trudno pewnie trudno jest Ci jednoznacznie określić, ile czasu będziesz miał na zwiedzanie miasta czy odpoczynek. Niemniej jednak postaramy się wskazać takie Toruń - atrakcje, na zobaczenie których nie trzeba poświęcać kilku dni. Toruń, czyli miasto, które powszechnie kojarzy się z Kopernikiem i piernikami, ma naprawdę wiele do zaoferowania. W tym artykule poznasz zarówno typowe atrakcje - Toruń, które raczej są dość znane, jak i Toruń - nietypowe atrakcje. Pamiętaj tylko, aby przed wyjazdem do miasta sprawdzić prognozę pogody, co będzie znaczącym ułatwieniem, jeśli chodzi o pakowanie na wyjazd służbowy.

Nie przedłużając już, piszemy, co zwiedzić w Toruniu! Obowiązkowym punktem w mieście jest oczywiście spacer po Rynku Staromiejskim, na którym usytuowany został Pomnik Kopernika. Nie wszyscy wiedzą, że ów rynek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, także to istna perełka, której zdecydowanie nie można pominąć! Wokół rynku znajdują się przepiękne zabudowania, a wśród nich m.in. neogotycki gmach Poczty Głównej czy kościół pw. Ducha Świętego. Zabytki w Toruniu reprezentowane są także przez imponujący Dwór Artusa, w którym można m.in. zakupić tradycyjne, pyszne pierniki. Na rynku znajdują się również Pomnik Flisaka.


Toruń - co zobaczyć?

Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Toruniu, to kolejnym ważnym miejscem jest Ratusz Staromiejski z 40-metrową wieżą widokową. Zdecydowanie warto na nią wejść, aby ujrzeć na własne oczy malowniczą panoramę miasta. Toruń - atrakcje turystyczne to również Rynek Nowomiejski, który tak naprawdę przez długi okres stanowił oddzielną i zupełnie niezależną jednostkę. Wokół niego znajdują się piękne kamienice, w których obecnie zlokalizowane są m.in. świetne restauracje czy gospody. W pobliżu oby rynków można się natknąć na ciekawe pomniki. Jeden z nich to np. Pomnik Piernikarki Toruńskiej.

Dom Mikołaja Kopernika to kolejne miejsce, które musi się znaleźć na Twojej liście - Toruń - co zobaczyć. W obiekcie czekają atrakcyjne ekspozycje, które przypadną do gustu zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego znajdują się też liczne bramy oraz mury, które imponują swoją wielkością. Szczególnie warto zobaczyć Bramę Klasztorną, pod którą znajduje się Bunkier-Wisła - oczywiście można go też zwiedzić. Pięknie prezentują się też: Brama Mostowa, Brama Żeglarska i Baszta Wartownia. A teraz prawdziwy hit! Jeden z Toruń - zabytki to... Krzywa Wieża, która od pionu odchyla się o 1,5 metra.


Co zwiedzić w Toruniu?

Skoro już wiesz, co warto zobaczyć w Toruniu, to przejdziemy krok dalej! Udowodnimy teraz, że Toruń - zwiedzanie może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Warto się tam udać m.in. do Muzeum Historii Torunia, które nie przytłacza ekspozycjami, a w ciekawy sposób prezentuje najważniejsze wydarzenia i postacie związane z miastem. Zabytki - Toruń, obok których trudno jest przejść obojętnie, to np. Pałac Dąmbskich, który aktualnie stał się siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego. To odpowiednie miejsce na integrację, w którym jednocześnie można się zrelaksować.

W mieście znajdziesz też ruiny zamku krzyżackiego. Jeśli tego typu atrakcje są Ci bliskie, to mamy kolejną propozycje. Równie ciekawe, choć położone nieco dalej, są ruiny zamku Dybów. Odpowiadając jeszcze na pytanie, co można zwiedzić w Toruniu, nie możemy pominąć takich miejsc jak chociażby Twierdza Toruń oraz Muzeum Twierdzy Toruń. Ogromne wrażenie zrobiło też na nas Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika. To prawdziwa gratka dla tych, którzy są ciekawi świata! Podczas Toruń - zabytki, zwiedzanie oczywiście nie można też pominąć Muzeum Etnograficznego, które - wbrew pozorom - działa w centrum miasta.


Toruń nocą - atrakcje

Może się zdarzyć, że podczas podróży służbowej nie będziesz miał zbyt dużo czasu na zwiedzanie i wówczas zostanie Ci zaledwie wolny wieczór. Nic nie szkodzi! Nawet w nieco późniejszych godzinach w mieście nie brakuje atrakcji. Już prezentujemy Toruń nocą - atrakcje. Przede wszystkim polecamy spacer rynkiem i odwiedzenie którejś ze znajdujących się tam restauracji czy kawiarni.

Wieczorem lub nocą warto się wybrać nad Wisłę i stamtąd podziwiać panoramę nocnego Torunia. Możliwe są tam również rejsy statkami po Wiśle, które dostarczają niezapomnianych wrażeń. Wieczorem, jedynie w świetle latarni, pięknie prezentuje się wspomniana wyżej Krzywa Wieża. Kolejne atrakcje turystyczne w Toruniu to m.in. Fontanna Cosmopolis. Wieczorami i nocami gwarantuje ona turystom widowiskowe spektakle audiowizualne. Warto dodać, że miasto można zwiedzić wraz z przewodnikiem. Dostępne są m.in. wieczorne i nocne programy zwiedzania, które obejmują różnorodne Toruń - ciekawe miejsca.


Toruń - co zobaczyć w jeden dzień?

Cała doba to sporo, aby zobaczyć ciekawe miejsca w Toruniu. Możesz ten czas wykorzystać m.in. na samotne zwiedzanie miasta, jak i na integrację ze współpracownikami. Absolutnie konieczne jest odwiedzenie przynajmniej jednego z punktów widokowych. Poza tym, które wyżej opisaliśmy, w Toruniu czeka jeszcze jedno, w Katedrze św. Janów. Jest to najważniejszy i jednocześnie najstarszy kościół w mieście. Poza jego sakralnym wymiarem, dodatkowym atutem jest właśnie 52-metrowa wieża, z której rozpościera się piękny widok na miasto. Co prawda nie tak łatwo tam wejść, bo na śmiałków czeka ponad 200 schodów, ale zdecydowanie warto to zrobić!

W ciągu dnia koniecznie musisz znaleźć czas, by spróbować słynnych, toruńskich pierników. Bez tego zdecydowanie nie można wyjechać z miasta ;). Wieczorem z kolei obowiązkowym punktem jest również opisany wyżej rejs statkiem wycieczkowym. Jeśli jednak pogoda nie będzie dopisywała, to na Twojej liście pt. co warto zobaczyć w Toruniu, powinny się znaleźć toruńskie muzea. Jest ich tak wiele, że na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Przykład stanowią: Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, Muzeum Dom PRL-u, Muzeum Legend Toruńskich, Interaktywne Muzeum Witraży "NISZA" czy Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków.

Toruń - nietypowe atrakcje 

Przyszedł czas na ciekawe miejsca - Toruń, które można określić mianem nietypowych atrakcji. Dumnie reprezentuje je chociażby Muzeum Toruńskiego Piernika i Żywe Muzeum Piernika. Jest to idealne miejsce dla miłośników słodkości. W Toruniu znajduje się również Muzeum Zabawek i Bajek, które ma w swoim zbiorze ponad 1000 zabawek, z czego niektóre z nich pochodzą nawet z XIX wieku. A skoro pisaliśmy już o piernikach, to należy też wspomnieć o Koperniku, a raczej miejscu, które w jakiś sposób jest z nim związane. Otóż w mieście stworzono Planetarium, w którym czekają m.in. prezentacje na temat kosmosu, gwiazdozbiorów i galaktyk. Od razu odpowiemy, że nie jest to miejsce wyłącznie dla dzieci, ponieważ seanse wprawiają w zachwyt nawet najbardziej poważnych dorosłych.

Warto też zobaczyć Dawny Bank Rzeszy, którego powstanie datuje się na 1906 rok. Ostatnia propozycja, jeśli chodzi o to, co można zobaczyć w Toruniu, to Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na gości czeka tam interaktywna wystawa, która rozmieszczona została na sześciu piętrach młynów pochodzących z XIX wieku.


Polceane obiekty konferencyjne

Copernicus Toruń Hotel

Copernicus Toruń Hotel

Toruń
Przystanek Toruń

Przystanek Toruń

Toruń
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Toruń

Mogą Cię Zainteresować również

Hotele dla dorosłych

Hotele dla dorosłych

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?