Atrakcje Bydgoszczy - jak spędzić wolny czas?

W najbliższym czasie czekają Cię konferencje w województwie kujawsko-pomorskim lub masz tam zaplanowaną podróż służbową? Doskonale! Możesz ten czas dodatkowo wykorzystać na zwiedzanie. Okazuje się bowiem, że to miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o różnorodne atrakcje i ciekawe miejsca. Zanim jednak zaprezentujemy część z nich, to przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego! Otóż udowodnimy, że konferencje w Bydgoszczy to naprawdę istny strzał w dziesiątkę. W mieście znajdują się komfortowe obiekty konferencyjne, w których mogą się odbyć wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe.

Na naszej stronie czeka specjalna mapa obiektów konferencyjnych, na której zaznaczyliśmy takie miejsca na event, które są warte Twojej uwagi. Znajdziesz na niej m.in. sale konferencyjne w centrum miasta, jak i nawet hotele dla dorosłych z dala od zgiełku codzienności. Podróż służbowa to oczywiście wystarczający pretekst do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Po konferencjach i innych spotkaniach biznesowych polecamy wyjść na miasto, aby zobaczyć ciekawe Bydgoszcz - atrakcje. Przy okazji polecamy też jeden z naszych artykułów, z którego dowiesz się, jak usprawnić pakowanie na wyjazd służbowy.

A jeśli jesteś ciekawy, co warto zobaczyć w Bydgoszczy, to koniecznie zostań z nami - życzymy miłej lektury!


Jak spędzić wolny czas w Bydgoszczy?

Jeśli zastanawiasz się, Bydgoszcz - co zobaczyć, to jesteś w dobrym miejscu! Za chwilę wskażemy ciekawe atrakcje znajdujące się w tym mieście, które umilą Ci każdą podróż służbową. W Bydgoszczy naprawdę jest co robić - i to o każdej porze dnia. W pierwszej kolejności powinieneś się udać na Stare Miasto, wokół którego mieszczą się klimatyczne restauracje i knajpy. Architektura miasta jest bardzo ciekawa i świetnie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Koniecznie musisz zobaczyć Ratusz, który jest uznawany za serce miasta.

Najlepszym sposobem na spędzenie czasu w Bydgoszczy są długie spacery po mieście - zwłaszcza, że na każdym kroku czeka tam coś ciekawego. Atrakcje - Bydgoszcz reprezentowane są m.in. przez zabytkowe Spichrze nad Brdą, które znalazły się nawet w logo miasta. Dość charakterystycznym punktem Bydgoszczy jest również Opera Nova, czyli jedna z najważniejszych (a przy tym największych) instytucji kultury w całym mieście. Opera szczególnie pięknie prezentuje się wieczorami, kiedy jest oświetlona niemal z każdej strony. Przez wyjazdem do Bydgoszczy polecamy sprawdzić repertuar Opery, ponieważ odbywają się tam niezwykle atrakcyjne wydarzenia. To odpowiednia forma spędzenia czasu zarówno samotnie, jak i wraz ze współpracownikami.


Bydgoszcz - co zobaczyć?

Bydgoszcz - atrakcje turystyczne, które także musisz uwzględnić podczas wizyty w mieście, to m.in. Bydgoska Aleja Autografów. Znajduje się ona przy ulicy Długiej. Aleja powstała w 2007 roku - znajdziesz na niej podpisy osób, które zasłużyły się dla miasta, a więc np. Irena Santor, Zbigniew Boniek czy Natalia Madaj. Kawałek dalej czekają kolejne ciekawe miejsca w Bydgoszczy. Mamy na myśli makietę pięknego Zamku Bydgoskiego, który przypominał zamki krzyżackie. Stał on w mieście w latach 1346-1656, natomiast później stał się ruiną. Pozostałe po nim cegły wykorzystano do budowy bydgoskich kamienic.

Podczas Bydgoszcz - zwiedzanie musisz też koniecznie udać się na mostek nad Brdą (za Placem Teatralnym), gdzie umieszczona została rzeźba Jerzego Kędziora. Usytuowaną ją dokładnie nad rzeką. Rzeźba ma upamiętniać wejście Polski do Unii Europejskiej. Warto dodać, że zaraz obok, dokładnie przy nabrzeżu, cumują statki, w tym m.in. tramwaje wodne i Barka Lemara. Serdecznie polecamy udać się - nawet na krótki - rejs, podczas którego można zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Kolejne Bydgoszcz - ciekawe miejsca to oczywiście słynna Wyspa Młyńska, czyli enklawa zieleni, na której znajdują się ciekawe zabytki poświadczające o historii miasta. Stamtąd widać m.in. wspomnianą wcześniej Operę czy nowoczesną Przystań Wodną.


Co zwiedzić w Bydgoszczy?

Zastanawiasz się, co zwiedzić w Bydgoszczy? W takim razie kolejną naszą propozycją jest... Wenecja Bydgoska! Są to urokliwie zabudowania Starego Miasta, które ciągną się wzdłuż Młynówki. Dodatkową atrakcją jest fakt, iż w niektórych kamienicach znajdziesz restauracje i kawiarnie, co jeszcze bardziej podbija panujący tam klimat. Na listę pt. Bydgoszcz - co warto zobaczyć, obowiązkowo musisz też wpisać wizytę w Europejskim Centrum Pieniądza. Na zwiedzanie wcale nie musisz poświęcać całego dnia (chyba że chcesz!), ponieważ obiekt ten jest dość niewielki.

Atrakcje turystyczne - Bydgoszcz obejmują również ciekawe punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę miasta. Doskonały przykład stanowi Wieża Ciśnień, która współcześnie pełni też funkcję muzeum. I choć wieża ta nie jest bardzo wysoka, to jednak znajdujący się w niej taras widokowy zapewnia świetne widoki na miasto. A jeśli chcesz trochę odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i zrelaksować się w otoczeniu przyrody, to koniecznie wybierz się na Myślęcinek. To bardzo przyjemny obszar rekreacyjno-sportowy, na którym naprawdę można efektywnie wypocząć. Dodatkowym atutem jest fakt, iż Myślęcinek jest bardzo dobrze skomunikowany z Bydgoszczą.


Nietypowe atrakcje - Bydgoszcz

Dotychczas zaprezentowane tu Bydgoszcz - zabytki to miejsca, które można uznać za typowe atrakcje miasta. Przejdźmy więc do takich, które z powodzeniem można uznać za wyjątkowe. Nietypowe atrakcje Bydgoszcz reprezentuje absolutnie fantastyczne Muzeum Mydła i Historii Brudu. Eksponaty czekające na gości skupiają się wokół szeroko pojętej higieny. W Muzeum tym jest ładnie, zabawnie i nieco sentymentalnie, ponieważ na ekspozycji znajdują się dawne marki mydeł, które możesz pamiętać z młodzieńczych lat. To np. mydło Bambino, Kajtek czy Oliwkowe.

Ciekawe miejsca Bydgoszcz to również Szlak TeH20. To nic innego, jak przemysłowy szlak tematyczny, w którym połączona została historia aż piętnastu miejsc związanych w szeroki sposób z wodą. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, jak przeplatały się losy rzemieślników i innych mieszkańców Bydgoszczy z rozwojem lokalnego rzemiosła i przemysłu. Chcesz wiedzieć, co zobaczyć w Bydgoszczy, jeśli jeszcze dysponujesz pokładami wolnego czasu? Odwiedź zatem Galerię Miejską bwa, czyli galerię sztuki, która działa od 1959 roku. Warto też zajrzeć do Muzeum Wodociągów czy Pałacyku Lloyda, który usytuowany został na prawym brzegu Brdy.

Darmowe atrakcje - Bydgoszcz

Wyjazd służbowy i zwiedzanie miasta, do którego jedziesz, wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami. Zwykle można trafić na bardzo ciekawe atrakcje, które są zupełnie darmowe. Za chwilę udowodnimy tu, że zabytki Bydgoszczy nie są jedyną możliwą formą na spędzenie wolnego czasu. Poza zwiedzaniem muzeów (co wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi kosztami) czeka tam szereg innych atrakcji. Darmowe atrakcje Bydgoszcz to przede wszystkim spacery po Starym Mieście i Wyspie Młyńskiej. Wyjątkowa architektura doskonale współgra tam z historią miasta i nowoczesnymi udogodnieniami.

Warto też odwiedzić Katedrę św. Marcina i Mikołaja, którą z pewnością zauważysz, gdy będziesz spacerować po Wyspie Młyńskiej i wzdłuż Brdy. Warto dodać, że w miejskiej przestrzeni usytuowanych jest wiele pięknych rzeźb. Obowiązkowo na swoją listę pt. co warto zwiedzić w Bydgoszczy musisz wpisać Łuczniczkę, czyli rzeźbę uznawaną za symbol miasta. Znajdziesz ją w Parku Kochanowskiego. Równie atrakcyjna jest Fontanna Potop, a także Bydgoska Fontanna Multimedialna, którą warto zobaczyć wieczorami.


Bydgoszcz - atrakcje dla dorosłych

Zwiedzanie Bydgoszczy dla dorosłych można zorganizować nieco inaczej niż podczas wyjazdu z dziećmi. Podróże służbowe zdecydowanie temu sprzyjają! Bydgoszcz - atrakcje dla dorosłych to przede wszystkim różnorodne puby, bary i knajpki, w których można miło spędzić czas, relaksując się po całych daniach pracy. To również odpowiedni wybór, jeśli chcesz zintegrować się z całą grupą współpracowników. Świetnym pomysłem jest też wyjście do opisanej wyżej Opery Novej.

A teraz prawdziwy hit, jeśli chodzi o Bydgoszcz - zabytki i atrakcje. Otóż w mieście znajdziesz tzw. Exploseum. Jest dawna, tajna pohitlerowska fabryka zbrojeniowa, położona na obrzeżach miasta. W tych oryginalnych zabudowaniach dowiesz się więcej o założeniu fabryki, a także poznasz różnorodne fakty związane z II wojną światową oraz materiałami wybuchowymi. To dość nietypowe miejsce, które wręcz przenosi śmiałków do zupełnie innego świata. Zapewniamy, że wizyty w tym miejscu nie zapomnisz przez długi czas! A jeśli chodzi o aktywne spędzenie czasu w Bydgoszczy, które można połączyć z integracją, to ponadczasowym wyborem zawsze jest paintball. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Ci odpowiedniej liczby inspiracji odnośnie do tego, co można zobaczyć w Bydgoszczy! Życzymy Ci udanego pobytu!

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Campanile Bydgoszcz

Hotel Campanile Bydgoszcz

Bydgoszcz
City Hotel **** Bydgoszcz

City Hotel **** Bydgoszcz

Bydgoszcz
Bydgoskie Centrum Sportu - konferencje i szkolenia

Bydgoskie Centrum Sportu - konferencje i szkolenia

Bydgoszcz

Mogą Cię Zainteresować również

Hotele dla dorosłych

Hotele dla dorosłych

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?