61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Pałac Paulinum | Jelenia Góra | Konferencje

Typ obiektu: pałac

Adres:
Nowowiejska 62
58-560 Jelenia Góra
dolnośląskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www

Opis

Pałac Paulinum – historyczny obiekt konferencyjno-wypoczynkowy położony w Perle Sudetów – Jeleniej Górze. Pałac Paulinum, to legenda Kotliny Jeleniogórskiej.

Zbudowany w XIX w. na szczycie osamotnionego wzgórza, wznosi się niemal w centrum miasta, pozostając jednocześnie ukrytym przed wzrokiem przypadkowych obserwatorów dzięki otoczeniu wysokich drzew i majestatycznych skał. Przez pokolenia Paulinum kojarzone było z luksusem, elitarnością i swoistą niedostępnością – cechami, które stworzyły wizerunek Pałacu, jako miejsca szczególnego.

Dziś Pałac Paulinum otwiera ponownie przed Gośćmi swoje podwoje! Wspaniały budynek stał się siedzibą stylowego hotelu historycznego i profesjonalnego centrum konferencyjno-rekreacyjnego.

Zapraszamy do złożenia nam wizyty i zakosztowania historii w klimacie Perły Sudetów! Pałac Paulinum został zbudowany w XIX. w. przez rodzinę Kramstów – przemysłowców pochodzenia niemieckiego. Projekt architektoniczny zakładał upodobnienie obiektu do kompleksów zamkowo-pałacowych z Saksonii, co znalazło odbicie w zastosowaniu wielu charakterystycznych dla tamtego rejonu detalach konstrukcyjnych i wykończeniowych. Pałac współcześnie, po gruntownej rekonstrukcji, nie stracił nic z dawnego stylu i klasy. Renowacja odbyła się ze szczególnym położeniem nacisku na zachowanie maksymalnej liczby architektonicznych niuansów i perełek, którymi szczyciło się Paulinum w czasach swojej świetności.

Sale konferencyjne - Pałac Paulinum

Pałac Paulinum to nie tylko historia i tradycja, ale również nowoczesność i technika. Nasze pomieszczenia oferują możliwość organizacji profesjonalnych konferencji i odczytów, a pełne antyków sale z łatwością mogą zostać przystosowane do obsługi współczesnego sprzętu audiowizualnego. Pałac posiada na wyposażeniu:
• Rzutnik komputerowy,
• Rzutnik pisma,
• Flipcharty,
• Video,
• DVD,
• Przenośny ekran oraz rzutnik folii.

Główna sala balowa może pomieścić, w zależności od aranżacji, do 110 osób w układzie kinowym. Mniejsze salki są natomiast idealnym miejsce na spotkania w bardziej kameralnym gronie, gdzie atmosfera prywatności sprzyja owocnym negocjacjom i dyskusjom.
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Sala Balowa Sala Balowa 120 60 80
brak zdjęcia Sala Myśliwska 30 25 25
brak zdjęcia Oranżeria --- --- 12
brak zdjęcia Pod Kopuła --- --- 9

Sale bankietowe - Pałac Paulinum

Po obfitym i smacznym posiłku warto podarować sobie odrobinę wytchnienia i urządzić małą sjestę w jednym z pałacowych barów. Historyczne wnętrza tworzą atmosferę charakterystyczną dla angielskich klubów dla dżentelmenów, a obsługa barmańska prezentuje umiejętności nie odbiegające poziomem od wspaniałości pomieszczeń. Wybornym miejscem na kameralne spotkanie jest Sala Gdańska, której nazwa pochodzi od wyposażenia- oryginalnych XIX wiecznych mebli gdańskich. Uroku temu historycznemu pomieszczeniu dodaje kominek, będący jednocześnie dziełem sztuki w rzeźbie z drewna.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
brak zdjęcia Sala Balowa 78 60 110
brak zdjęcia Sala Szmaragdowa-Restauracyjna 44 35 50
brak zdjęcia Sala Gdańska 14 --- 30
brak zdjęcia Sala pod Kopułą 9 --- ---

Pokoje - Pałac Paulinum

Pałac Paulinum oferuje swoim Gościom 29 eleganckich, kompleksowo wyposażonych pokoi hotelowych. Wszystkie zostały wykończone w stylu odpowiadającym koncepcji architektonicznej obiektu, a część jest wyposażona w oryginalne meble z czasów, kiedy Pałac był prywatną siedzibą rodziny Kramstów.

Łazienka, telewizor, telefon i internet należą do standardu. W ofercie dominują pokoje 2-osobowe, ale do dyspozycji Gości oddajemy także apartamenty i pokoje typu Studio. Obiekt jest w stanie zapewnić komfortowe noclegi 60 osobom, ale na życzenie istnieje możliwość zwiększenia tej liczby dzięki rearanżacji wystroju poszczególnych pokoi.
Usługi dodatkowe
Pałac Paulinum proponuje swoim Gościom kilka metod aktywnego spędzania czasu. Dla miłośników fitness przygotowaliśmy siłownię. Chcący kontynuować wypoczynek w równie aktywny sposób, mogą skorzystać z rowerów i udać się w jedną ze specjalnie opracowanych tras widokowych, których pas o długości 100km wiedzie przez Jelenią Górę i najciekawsze miejsca regionu. Idealnym dopełnieniem męczącego treningu będzie pobyt w saunie – do wyboru: parowej lub suchej. Dzień warto zakończyć kąpielą w przepastnym jacuzzi z hydromasażem.

Pałacowa grota solna oferuje unikalną możliwość niemal jednoczesnego czerpania korzyści z dwóch leczniczych rejonów klimatycznych Polski – morskiego i górskiego. Inhalacje jodowanym powietrzem w grocie ulżą nadwerężonym drogom oddechowym, a spacery górskimi szlakami wzmocnią ich wytrzymałość do poziomu trudno osiągalnego w normalnym klimacie.
Komentarze
Bardzo spodobało mi się w tym miejscu a także otoczenie. Na pewno przyjadę tutaj jeszcze raz zorganizować szkolenie albo na weekend z rodziną, by pokazać im uroki okolic.

10/2017

Uwielbiamy połączenie tradycji z nowoczesnością. To element, który wyróżnia nas w naszej branży i coś, czego szukamy organizując warsztaty dla naszego zespołu. Właśnie dlatego wybraliśmy ten obiekt szkoleniowy. Pałac zachwyca nas pod każdym względem - od jego położenia, przez funkcjonalność sal konferencyjnych, po standard pokoi hotelowych. Nasi pracownicy nie chcą słyszeć o zmianie miejsca szkoleń :)

01/2018

Dodaj komentarz
Ocena*:
Pałac Paulinum | Jelenia Góra
Typ obiektu: pałac

Adres:
Nowowiejska 62
58-560 Jelenia Góra
dolnośląskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
120

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
110

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
120

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
56

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
---

Dodatkowe udogodnienia
Lokalizacja
Odległosc od lotniska: 120 km  Odległosc od PKP: 2 km

Kliknij żeby wczytaj mapę google
SaleBiznesowe.pl - logo serwisu

prezentacja nieaktywna

Prezentacja wybranego obiektu jest nieaktywna. Poznaj ofertę poniższych obiektów w okolicy.
Partnerzy
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij