Zaproszenie na imprezę firmową - jak napisać?

Liczba formalności, o których należy pamiętać podczas organizacji imprezy firmowej, jest naprawdę wysoka! Podpisanie wszelkich umów, zamówienie cateringu, odpowiednia muzyka na imprezę firmową... Do tego dochodzą jeszcze liczne rozterki, jeśli chodzi o stylizacje na imprezę firmową czy atrakcje na imprezę firmową.

Co tu dużo mówić - organizacja imprezy firmowej wcale nie jest takim łatwym orzechem do zgryzienia. W ich zakres wchodzą wszelkie imprezy integracyjne, w tym również - cieszące się ostatnio dużą popularnością - imprezy tematyczne dla pracowników. Trzeba więc w tym wszystkim pamiętać jeszcze o jednej istotnej kwestii, mianowicie o zaproszeniu gości. To bardzo ważny element każdego przedsięwzięcia, którego nie powinno się bagatelizować czy odkładać na ostatnią chwilę.

Zaproszenia na imprezę firmową stanowi swoistą wizytówkę każdego przedsięwzięcia, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby było ono czytelne, schludne i przejrzyste. Potencjalny gość musi w nim otrzymać wszelkie najważniejsze informacje, które bezpośrednio wpłyną na jego decyzję o tym, czy weźmie udział w danym evencie.


Jak powinno wyglądać zaproszenie na imprezę tematyczną?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zaproszenie na imprezę firmową powinno być przede wszystkim ładnie wykonane oraz musi zawierać konkretne informacje związane z organizowanym eventem. Współcześnie zaproszenie na firmową imprezę wcale nie musi być dostarczone osobiście lub wysyłane pocztą. Można je przekazać również za pośrednictwem wiadomości mailowej czy wybranego komunikatora. Niemniej jednak nie oznacza to, że powinno się zrezygnować z wysyłania zaproszeń - wręcz przeciwnie. Uważamy, że zawsze jest to dobre, ponadczasowe rozwiązanie!

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się wysłać zaproszenia w formie cyfrowej czy analogowej, muszą się one składać z konkretnych elementów. Po pierwsze, pamiętaj, aby pokreślić, kto dokładnie zaprasza i kogo. Niezbędną informacją jest również, co to za wydarzenie, a także kiedy, gdzie i o której godzinie się odbędzie. Warto przy tym określić charakter danego spotkania, co będzie szczególnie ważne podczas wybierania stroju na event. Firmowe zaproszenie na imprezę firmową powinno także zawierać numer telefonu osoby zapraszającej i informację, do kiedy powinno się zgłosić swój udział.


Jak napisać zaproszenie na imprezę firmową?

Zanim podamy zaproszenie na imprezę firmową wzór, warto się zastanowić, jak w ogóle powinno się to zaproszenie napisać. W tym zakresie najlepsza będzie uniwersalna zasada - krótko, zwięźle i na temat. Oczywiście potraktuj to z przymrużeniem oka, choć w tej poradzie nie ma zbyt wiele przesady. W zaproszeniu nie musisz podawać aż nadto skrupulatnego programu całej imprezy, ponieważ jego funkcja jest raczej informacyjna. Najważniejsze więc, aby osoba, która zaproszenie otrzymuje, wiedziała, na co jest zapraszana, kiedy, gdzie i na którą godzinę.

Istotne są także okoliczności i atrakcje czekające na miejscu, jednak pozostawienie dozy tajemnicy zdaje się być chyba lepszym rozwiązaniem. Niemniej jednak sam musisz to ocenić. Zaproszenie na imprezę firmową tekst może być zarówno napisany odręcznie, jak i wydrukowany. W tym przypadku również decyzja należy do Ciebie. Niemniej jednak podczas przygotować do eventu możesz nie mieć wystarczającej ilości czasu, aby każde zaproszenie wypisać osobiście. Polecamy więc mierzyć swoje siły na zamiary!


Zaproszenie na imprezę firmową - tekst

W sieci z pewnością znajdziesz nie jeden zaproszenie na imprezę firmową szablon, który będzie już posiadał odpowiedni tekst. Twoje zadanie wówczas ogranicza się do uzupełnienia luk, co jest całkiem wygodną formą. Pamiętaj jednak, aby tekst zaproszenia był czytelny. Nie wszyscy zwracają uwagę na kolor papieru i kolor czcionki, które powinny ze sobą kontrastować, aby być czytelne. Wyobraź sobie zaproszenie impreza firmowa, które ma kolor różowy, a tekst jest... czerwony albo biały. Czy wówczas będzie on czytelny? Zgadujemy, że ani trochę.

W związku z tym zaprojektuj zaproszenia w taki sposób, by w potencjalnych gościach nie wzbudzały zbyt dużej frustracji. Dodatkowo trzeba też zwrócić uwagę na to, aby wszelkie grafiki znajdujące się na zaproszeniu, nie były rozciągnięte czy niewyraźne. Takie zaproszenie nie wygląda ani trochę profesjonalnie, a przecież tego zapewne byś nie chciał. Tekst zaproszenia na imprezę firmową oczywiście musi być należycie dostosowany do charakteru danego spotkania. Nie ma najmniejszego sensu pisanie zaproszenia w zabawnym stylu, kiedy organizujesz poważny bal charytatywny czy wystawny bankiet.


Zaproszenie na imprezę firmową - wzór

Gotowy wzór zaproszenia na imprezę firmową to świetna opcja dla zabieganych osób, które nie mają czasu i pomysłu na stworzenie odpowiedniego zaproszenia. W sieci czeka na Ciebie szereg propozycji, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. My również podpowiemy kilka możliwości. Oto i one!

Zapraszam Cię na imprezę firmową z okazji..., która będzie miała miejsce dnia... o godzinie... w... . Łączę ogromną nadzieję, że się pojawisz, ponieważ szykuje się niezapomniane spotkanie! Potwierdź swój udział do... . Podaję swój numer telefonu:... .

Kolejna propozycja to:

Mam ogromną przyjemność zaprosić Cię na niezapomnianą imprezę firmową z okazji... . Zaplanowana została ona na dnia... na godzinę... w... . Liczę na twoją obecność! Potwierdź swój udział do... na numer telefonu... .

Albo:

Mam zaszczyt zaprosić... na uroczystą imprezę firmową z okazji... . Odbędzie się ona... o godzinie... w... . Uprzejmie proszę o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie przybycia.

Na koniec warto też dodać, że dobrym rozwiązaniem jest wysłanie zbiorowego zaproszenia do potencjalnych gości.


Śmieszne zaproszenie na imprezę firmową

Skoro już wiesz, jak napisać zaproszenie na imprezę firmową, to można się zastanowić nad kolejną kwestią. Czy zaproszenia muszą być wyłącznie poważne? Zdecydowanie nie, choć wszystko zależy od charakteru organizowanego przedsięwzięcia. Jeśli podejdziesz do owego zadania z odpowiednim wyczuciem, to impreza firmowa zaproszenie w zabawnej formie z pewnością nikogo nie urazi ani nie zniechęci do udziału w wydarzeniu.

Zaproszenie na imprezę firmową śmieszne będzie wręcz idealnym rozwiązaniem względem organizacji tematycznych imprez, które same w sobie wyróżniają się luźnym charakterem. Impreza w plenerze również może być potraktowana w humorystyczny sposób, zwłaszcza gdy organizujesz np. imprezę grillową czy spotkanie integracyjne. Wówczas treść zaproszenia na imprezę firmową powinna nie tylko dostarczać niezbędnych informacji zaproszonym osobom, ale też wywoływać na ich twarzach niemały uśmiech. Oczywiście nie musisz sam tworzyć takich zaproszeń, ponieważ możliwe jest zamówienie gotowych kartek, które tylko będziesz miał za zadanie uzupełnić o istotne informacje.

Polceane obiekty konferencyjne

Centrum Kongresowe Szczawnica - Dworek Gościnny

Centrum Kongresowe Szczawnica - Dworek Gościnny

Szczawnica
HOTEL Porto ***

HOTEL Porto ***

Radomsko
Sala Konferencyjna Herbewo Kraków

Sala Konferencyjna Herbewo Kraków

Kraków

Mogą Cię Zainteresować również

Imprezy integracyjne - fakty i mity

Imprezy integracyjne - fakty i mity

Impreza tematyczna dla pracowników - pomysły

Impreza tematyczna dla pracowników - pomysły

Muzyka na imprezę firmową - jaką wybrać?

Muzyka na imprezę firmową - jaką wybrać?