Szczecin - najciekawsze atrakcje

Jeśli zastanawiasz się, czy konferencje w województwie zachodniopomorskim to dobry pomysł, to musisz wiedzieć, że wręcz doskonały! Poza spotkaniami biznesowymi, szkoleniami i sympozjami możesz tam zrealizować również wszelkie wyjazdy firmowe, takie jak chociażby podróż służbowa. Wszelkie wyjazdy na Pomorze Zachodnie warto połączyć ze zwiedzaniem.

Dziś udowodnimy, że stolica województwa zachodniopomorskiego stwarza niemal nieskończone możliwości na spędzenie wolnego czasu. Zanim jednak opiszemy Szczecin - atrakcje, to z radością dodamy, że na naszej stronie znajdziesz ciekawe narzędzie do szukania najlepszych miejsc na organizację wydarzeń i wszelkich podróży służbowych. Czeka tam na Ciebie specjalna mapa obiektów konferencyjnych, na której zaznaczyliśmy warte uwagi obiekty, w których mogą się odbyć nawet najbardziej wymagające eventy. Na mapie usytuowane są m.in. sale konferencyjne w centrum miasta, jak i obiekty na obrzeżach czy hotele dla dorosłych z dala od zgiełku codzienności.

Kolejną pomocą może się okazać wpis, w którym przedstawiliśmy porady, które ułatwią Ci pakowanie na wyjazd służbowy. A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przejść do wskazania tego, co warto zobaczyć w Szczecinie. Jeśli jesteś tego ciekaw - koniecznie zostań z nami!


Najlepsze atrakcje Szczecina

Atrakcje - Szczecin, z których słynie miasto, to oczywiście Wały Chrobrego. Miejsce to znajdziesz na większości pocztówek oraz zdjęć w Internecie. Na żywo jednak prezentuje się ono o wiele piękniej! To nic innego, jak taras widokowy usytuowany na skarpie o długości około 500 m. Wała Chrobrego ciągną się wzdłuż Odry i są prawdziwą wizytówką miasta. Można z nich podziwiać piękny widok na tzw. Łasztownię, który robi wrażenie szczególnie wieczorami i nocami. Kolejne Szczecin - atrakcje turystyczne to oczywiście niezwykle elegancki Zamek Książąt Pomorskich, który nie tylko jest bardzo korzystnie położony, ale też odrestaurowany z dbałością o najmniejsze detale. Polecamy zarówno spacer uliczkami wokół Zamku, jak i wizytę w jego wnętrzach. Miłośnicy klimatycznych miejsc będą zachwyceni!

Jeśli zastanawiasz się, Szczecin - co warto zobaczyć, to kolejną wizytówką miasta są zdecydowanie Jasne Błonia oraz Park Kasprowicza. Leżą one niedaleko Urzędu Miasta (który również jest pięknym budynkiem!). Jasne Błonia cieszą się największą popularnością zwłaszcza wiosną, kiedy rosną w nim krokusy. W Parku Kasprowicza znajduje się z kolei Pomnik Czynu Polaków, czyli miejsce, do którego niemal każdego dnia tłumnie przychodzą turyści.


Szczecin - co warto zobaczyć?

Na Twojej liście "Szczecin - co zobaczyć" koniecznie musi się znaleźć Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Na pewno kojarzysz bryłę tego kontrowersyjnego obiektu, który przez wiele osób uznawany jest za prawdziwą ikonę architektury. Odbywają się tam różnorodne koncerty i wystąpienia, więc koniecznie przed wizytą w Szczecinie sprawdź repertuar Filharmonii. Uwierz, że jej wnętrza zapamiętasz na bardzo długi czas! Szczecin - zwiedzanie nie może się odbyć bez spaceru przy Gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. To neorenesansowa budowla, która wyróżnia się monumentalnością i elegancją. W podobnym klimacie zachowane zostało całe Podzamcze, na którym obecnie znajdują się różnorodne kawiarnie, restauracje i bary. To odpowiedni wybór na spędzenie czasu po konferencjach i szkoleniach.

Dodatkowo podamy też atrakcje w Szczecinie dla miłośników bezpośredniego kontaktu z naturą. Otóż Szczecin i jego okolice to przede wszystkim malownicza przyroda, wśród której można się skutecznie zrelaksować. Szczególnie polecamy wybrać się nad któreś ze znajdujących się tam jezior. Polecamy szczególe Jezioro Dąbie, Jezioro Głębokie albo - chyba najpopularniejsze - Jezioro Szmaragdowe. To ostatnie sprzyja spacerom, organizacji pikników czy realizacji sesji zdjęciowych.


Co zwiedzić w Szczecinie?

Odpowiedź na pytanie, co zwiedzić w Szczecinie, wcale nie jest taka oczywista! Znajduje się tam bowiem wiele różnorodnych atrakcji. Niemniej jednak wybierzemy takie, które naprawdę zapierają dech. Ciekawe miejsca w Szczecinie, przy których trudno jest przejść obojętnie, to m.in. Muzeum Narodowe. To nie tylko największa instytucja kultury w całym województwie, ale też zbiór absolutnie fantastycznych eksponatów. Równie atrakcyjnym miejscem jest Centrum Dialogu Przełomy, w którym przedstawiona została najnowsza historia Szczecina i całego Pomorza. To niepozorny, podziemny pawilon, który znajduje się w centrum miasta, dokładnie pod samym Placem Solidarności.

Szczecin - zabytki reprezentuje też Willa Lentza, czyli wielostylowy gmach, który został wzniesiony w latach 1888-1889. Zwiedzanie - Szczecin powinno też uwzględniać wizytę w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba. Warto przy tym podkreślić, iż jest to druga najwyższa świątynia w całym kraju! Na Wieży bazyliki Archikatedralnej znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się panorama miasta. Koniecznie musisz tam wejść, aby zobaczyć Szczecin z niecodziennej perspektywy!


Nietypowe atrakcje - Szczecin

Już mniej więcej wiesz, co zobaczyć w Szczecinie, jednak to zdecydowanie nie koniec propozycji! Miasto to dysponuje takimi atrakcjami, które zdecydowanie można uznać za nietypowe. Szczecin - ciekawe miejsca to Kino "Pionier", czyli najstarsze kino na całym świecie. Działa ono dokładnie w tym samym miejscu już od ponad 100 lat! Na witrynie przed wejściem znajdziesz m.in. certyfikat Księgi Rekordów Guinnesa. W związku z tym seans w Pionierze jest obowiązkowym punktem wyjazdu do Szczecina.

Kolejne nietypowe atrakcje - Szczecin to... Cmentarz Centralny. Jest to największa nekropolia w kraju oraz jedna z największych na świecie. Uruchomiona została ona w 1901 roku i zajmuje około 170 hektarów powierzchni. Cmentarz ma charakter parku, przez co sprzyja długim spacerom i zadumie. Atrakcje turystyczne - Szczecin bezpośrednio związane są też z symbolami tego miasta. Poza Wałami Chrobrego, które wcześniej opisaliśmy, Szczecin słynie również z pasztecików oraz paprykarza. Jeśli wybierasz się do tego miasta, to koniecznie musisz skosztować tych przysmaków! W mieście znajduje się nawet pomnik legendarnego Paprykarza Szczecińskiego


Szczecin nocą - atrakcje

Ciekawe miejsca - Szczecin można równie zobaczyć nocą. Szczególnie właśnie w przypadku wyjazdów biznesowych zdarza się, że wolny czas na zwiedzanie jest dopiero wieczorem. Wówczas koniecznie musisz się udać na spacer po Wałach Chrobrego! Pięknie oświetlona jest również wspomniana wcześniej Filharmonia. Idealne atrakcje turystyczne w Szczecinie na wieczór to również... Dźwigozaury. To nic innego, jak dźwigi pochodzące z czasów przedwojennych, które zostały bardzo ciekawie ułożone i ładnie podświetlone.

Wieczorem polecamy też udać się do kawiarni Cafe 22. Jest to najwyżej położona kawiarnia w całym mieście, z której można podziwiać panoramę Szczecina. Chyba nie musimy Cię przekonywać, że widok nocą jest jeszcze bardziej magiczny niż w ciągu dnia? Po spotkaniach biznesowych warto też iść na Deptak Bogusława, aby się trochę rozerwać. To prawdziwe miejsce spotkań w centrum miasta, gdzie znajdują się klimatyczne puby, bary i knajpki. Brzmi to jak dobry pomysł na integrację po pracy! Ostatnią propozycję stanowi Holiday Boat, czyli rejsy turystyczne, które śmiało można połączyć z imprezami na wodzie. Taki wieczór na pewno zapamiętasz na długie lata!

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Atrium**** Szczecin

Hotel Atrium**** Szczecin

Szczecin
Hotel Campanile Szczecin

Hotel Campanile Szczecin

Szczecin
EVENT ARENA

EVENT ARENA

Szczecin

Mogą Cię Zainteresować również

Hotele dla dorosłych

Hotele dla dorosłych

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?