Owocowe czwartki - na czym polegają i jak je zorganizować?

Jakiś czas temu na naszym blogu opisaliśmy benefity pracownicze, wśród których znalazły się też owocowe czwartki. To właśnie je najczęściej można znaleźć w ogłoszeniach o pracę, zaraz obok prywatnej opieki medycznej czy dofinansowania karty sportowej. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym ów benefit dokładnie polega, w związku z czym postanowiliśmy to wytłumaczyć!

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to są owocowe czwartki, a także dowiesz się, jak je zorganizować. Jednocześnie przekonasz się też o tym, że motywowanie pracowników niejedno ma imię! Zachęcamy zatem do lektury, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o owocowych czwartkach.


Owocowe czwartki - na czym polegają i jak je zorganizować?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, motywowanie pracowników w praktyce może przebiegać w różny sposób. Niektórzy pracodawcy systematycznie organizują imprezy firmowe czy obchody różnych świąt, takich jak np. Dzień Drzemki w Pracy. Inni natomiast starają się otoczyć troską zdrowie pracowników, wprowadzając dofinansowania do karty sportowej. Są też takie firmy, w których znajdują się specjalne przestrzenie do wypoczynku z biblioteczką, piłkarzykami czy bilardem.

Możliwości jest naprawdę wiele, aby uprzyjemnić pracownikom czas spędzany w firmie. Wśród tych atrakcji można wymienić tytułowe owocowe czwartki, które zdecydowanie są jednym z najbardziej popularnych benefitów. Wbrew pozorom jednak nie muszą one mieć miejsca tylko w czwartki. Ostateczny wybór dnia zależy od pracodawcy. Równie dobrze można bowiem organizować owocowe wtorki, środy czy poniedziałki.


Owocowe czwartki - co to?

Owocowe czwartki w pracy to nic innego, jak dostawa do biura świeżych owoców, którymi mogą się częstować pracownicy. Ów benefit sprzyja promocji zdrowego i bardziej aktywnego stylu życia, a przy okazji wprowadza pewną rutynę w firmie. Wśród owoców najczęściej znajdują się sezonowe propozycje, takie jak np. mandarynki czy arbuzy, ale też świetnie sprawdzą się owoce dostępne przez cały rok, takie jak jabłka albo banany.

Pracownicy bardzo chętnie sięgają też po winogrona, truskawki, maliny czy borówki. W niektórych firmach poza owocami zamawiane są także świeże koktajle owocowo-warzywne lub tłoczone soki, które dostarczają pracownikom mnóstwo energii. Co ważne, jest to nie tylko smaczne rozwiązanie, ale też zdrowe. Mamy nadzieję, że już teraz będziesz wiedział, jak odpowiedzieć, kiedy ktoś zapyta Cię, co to owocowe czwartki.


Owocowe czwartki - zalety

Skoro już wiesz, owocowe czwartki - co to, możemy przejść do kolejnego zagadnienia z tym związanego. Otóż zastanowimy się, jakie są zalety tego benefitu. Po pierwsze, zarówno owoce, jak i warzywa stanowią świetną przekąskę, która dostarcza organizmowi niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Pracownicy więc mają zapewnione zdrowe i smaczne przekąski, które bezpośrednio wpływają na ich samopoczucie.

Po drugie, owocowe czwartki stanowią też doskonały pretekst do większej liczby interakcji pomiędzy pracownikami, podczas wspólnego spożywania owoców. Po trzecie, firma, która decyduje się na wprowadzenie owocowych czwartków, odbierana jest jako przedsiębiorstwo realnie dbające o zdrowie swoich pracowników. I po czwarte, owocowe czwartki sprawiają, że miejsce pracy staje się nie tylko bardziej przyjemne, ale też produktywne.


Owocowe czwartki - jak zorganizować?

Zamiast kolejny raz tłumaczyć, owocowe czwartki - co to jest, podpowiemy, jak je zorganizować. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, owoce nie muszą przyjeżdżać do biura dokładnie w czwartki. Możecie wspólnie wybrać jakikolwiek inny dzień, który będzie wszystkim odpowiadał. Następnie należy zamówić odpowiednią liczbę owoców, aby wystarczyło dla wszystkich pracowników. Pamiętaj przy tym, aby różnicować swoje zamówienia i stawiać na sezonowe owoce.

Warto też od czasu do czasu zapytać pracowników, czy mają szczególną ochotę na jakieś owoce lub warzywa. Nie bójcie się przy tym próbować nowych rzeczy, zamawiając np. smoczy owoc, liczi czy inne egzotyczne owoce. Wspólne testowanie nowych smaków może się okazać fantastyczną integracją i pretekstem do długich, interesujących rozmów.

Mogą Cię Zainteresować również

Motywowanie pracowników - sposoby, przykłady, cele motywacji pracowników

Motywowanie pracowników - sposoby, przykłady, cele motywacji pracowników

Benefity dla pracowników - jakie można zaoferować?

Benefity dla pracowników - jakie można zaoferować?

Światowy Dzień Drzemki w Pracy - kiedy wypada i jak go obchodzić?

Światowy Dzień Drzemki w Pracy - kiedy wypada i jak go obchodzić?