Światowy Dzień Drzemki w Pracy - kiedy wypada i jak go obchodzić?

W naszych kalendarzach zdecydowanie nie brakuje nietypowych świąt, które to... cieszą się coraz większą popularnością! Wiele osób celebruje m.in. Dzień Doceniania Pracownika czy Dzień Sekretarki i Asystentki. Zdarza się też, że niektóre firmy decydują się organizować nawet walentynki w pracy.

W tym roku zauważamy też spore zainteresowanie kolejnym świętem, jakim jest Dzień Drzemki w Pracy. Brzmi ciekawie? Jeszcze jak! W związku z tym w dzisiejszym artykule napiszemy nieco więcej o tym dniu i o sposobach jego celebracji.


Światowy Dzień Drzemki w Pracy - kiedy wypada i jak go obchodzić?

Światowy Dzień Drzemki w Pracy to zdecydowanie dość nietypowe święto, ale czy to oznacza, że nie warto go celebrować? Wizja drzemki regeneracyjnej w biurze brzmi dość kusząco, w związku z tym proponujemy zaskoczyć pracowników! Jesteśmy przekonani, że Międzynarodowy Dzień Drzemki w Pracy spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Pytanie tylko, jak obchodzić ten dzień? Możliwości jest oczywiście wiele, co udowadniamy w poniższych częściach artykuły. Wierzymy, że wśród tych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie i w możliwie najlepszy sposób będzie celebrować ten dzień. Jednocześnie nie mamy też wątpliwości, że z roku na rok Dzień Drzemki będzie coraz bardziej popularny!


Światowy Dzień Drzemki w Pracy - kiedy?

Pora uchylić rąbka tajemnicy i odpowiedzieć w końcu na pytanie, kiedy jest Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Otóż przypada on na 12 marca, a w tym roku jest to niestety niedziela. Ze wspólnego celebrowania w pracy więc nici, ale nasze propozycje tego, jak obchodzić to święto, możesz wykorzystać za rok! Ewentualnie możesz też przełożyć celebrację tego dnia na inny termin, np. piątek poprzedzający "drzemkową" niedzielę.

Przy okazji podpowiemy, że na początku każdego roku kalendarzowego warto zaznaczyć we wspólnym, firmowym kalendarzu wszelkie nietypowe święta oddając się ich celebracji. W końcu każdy powód jest dobry do wspólnego świętowania, długich rozmów i radości!


Światowy Dzień Drzemki w Pracy - jak obchodzić?

Święto Drzemki w Pracy można obchodzić na różne sposoby. Pierwszy z nich - jak sama nazwa wskazuje - może być po prostu drzemką w pracy. Konia z rzędem temu, kto choć raz nie marzył w pracy o możliwości powrotu do łóżka. W związku z tym możesz zaproponować swoim pracownikom, aby przynieśli do biura śpiwory i o wyznaczonej godzinie poszli na drzemkę. Nie zapomnijcie tylko o nastawieniu budzika!

Kolejną propozycją jest... przyjście do pracy w piżamach! Trzeci i zarazem ostatni pomysł to... rozpoczęcie pracy 15 minut później, niż zwykle. Te 15 minut dodatkowego snu rano z pewnością każdemu się przyda - w końcu to idealny czas na drzemkę, a co za tym idzie - świetny pomysł na "prezent" z okazji Światowego Dnia Drzemki w Pracy.

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Gorczowski

Hotel Gorczowski

Chorzów
Hotel Traffic Wrocław

Hotel Traffic Wrocław

Wrocław
Arche Hotel Piła

Arche Hotel Piła

Piła


Mogą Cię Zainteresować również

Dzień Doceniania Pracownika - pomysły na życzenia i prezent

Dzień Doceniania Pracownika - pomysły na życzenia i prezent

Walentynki w pracy - pomysły, życzenia, prezenty

Walentynki w pracy - pomysły, życzenia, prezenty

Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracji - życzenia, prezent

Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracji - życzenia, prezent