Największe centra konferencyjne w Polsce

Zaplanowanie wydarzenia biznesowego stanowi wyzwanie dla każdego organizatora, dlatego że wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, by przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć w takiej sytuacji, jest wybór odpowiedniego miejsca. Kluczowym elementem jest liczba zaproszonych gości. Organizacja eventu dla kilkunastu czy kilkudziesięciu osób nie stanowi większego problemu, ponieważ w Polsce znajdziemy wiele miejsc oferujących kameralne sale szkoleniowe. Co zrobić jednak, gdy stajemy przed wyzwaniem zorganizowania kongresu bądź konferencji dla kilku tysięcy osób? Jak znaleźć odpowiednie miejsce? W Polsce znajduje się naprawdę wiele centrów konferencyjnych o dużych możliwościach organizacyjnych. Wystarczy jedynie wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.


Gdzie szukać największego centrum konferencyjnego w Polsce? Tak naprawdę w każdym województwie jesteśmy w stanie znaleźć obiekt konferencyjny, którego możliwości będą pozwalały zaprosić nawet kilka tysięcy osób. Duże centra kongresowe mają jeszcze jeden atut. Nie są to jedynie wielkie hale wystawiennicze, a obiekty, wyróżniające się oryginalną architekturą i designem. Przedstawiamy największe centra konferencyjne w Polsce, które są godne polecenia.

1. TAURON ARENA KRAKÓW

Tauron Arena w Krakowie kojarzy się przede wszystkim z imprezami muzycznymi organizowanymi na wielką skalę. Hala Widowiskowo-Sportowa o powierzchni 4.500 mkw może także z powodzeniem stać się przestrzenią konferencyjną - tak naprawdę wszystko zależy od aranżacji oraz ustawienia stołów i krzeseł. W ustawieniu teatralnym zmieści się tutaj aż 13500 osób. To doskonałe miejsce nie tylko na koncerty, ale również na konferencje międzynarodowe, sympozja i kongresy. Ten krakowski obiekt posiada największy ekran LED w Europie, co z pewnością ucieszy osoby planujące widowiska na światową skalę. Oprócz ekranu o powierzchni 5.100 mkw znajdują się tu również telebimy obraz 100 mniejszych ekranów LED, które są rozmieszczone na 3 poziomach. Wszystko to stwarza dogodne warunki do organizacji wydarzenia na naprawdę wysokim poziomie. 

2. TARGI LUBLIN S.A.

Osoby planujące organizację dużego wydarzenia w województwie lubelskim z pewnością usatysfakcjonują możliwości jednego z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych miejsc w tej okolicy - Targi Lublin S.A. Największą krytą powierzchnią jest tu Hala C, która pomieści od 1200 do 5000 osób. Oprócz tego znajduje się tu jeszcze kilka mniejszych sal, odpowiednich na bardziej kameralne szkolenia lub konferencje.Targi Lublin S.A. to obiekt, który posiada spore doświadczenie w organizacji targów i innych wielkoformatowych wydarzeń. Jest to widoczne na każdym kroku - sale są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, umożliwiający sprawne przeprowadzenie spotkania. Przestrzeń aranżowana jest w sposób, który w największym stopniu będzie odpowiadał potrzebom i wymaganiom klientów. Dzięki takiemu podejściu obiekt ten cieszy się dobrymi opiniami organizatorów.

3. EXPO ŁÓDŹ

Obiektem, który cieszy się coraz większą popularnością organizatorów różnego rodzaju eventów jest Expo Łódź. To nowoczesne i multifunkcyjne centrum konferencyjno-targowe, które znajduje się w centrum miasta. Taka lokalizacja umożliwia bezproblemowy dojazd na dworzec PKP, PKS oraz do kluczowych atrakcji Łodzi. Expo Łódź składa się z 13117 mkw powierzchni targowo-wystawienniczej. Stwarza to ogrom możliwości organizacyjnych. Największa hala ma powierzchnię 5700 mkw, a system mobilnych i dźwiękoszczelnych ścian umożliwia jej podział na 4 części. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, umożliwiające organizację różnego typu eventów - konferencji, targów, a także koncertów, pokazów mody i bankietów. W Expo Łódź bez problemu znajdzie się miejsce dla 4500 osóbAtutem tego obiektu jest nowoczesność. Znajduje się tutaj sieć 25 monitorów LCD, a prezentowane na nich informacje są doskonale widoczne dla wszystkich uczestników wydarzenia. W Expo Łódź można także skorzystać z VIP roomów i PRESS roomów, które powstały w celu zapewnienia prywatności podczas kameralnych spotkań. 

4. HALA STULECIA WROCŁAW

Wrocławska Hala Stulecia to propozycja dla osób poszukujących obiektu o dużych możliwościach organizacyjnych w województwie dolnośląskim. Miejsce to jest znane przede wszystkim wielbicielom koncertów. Wielofunkcyjność Hali Stulecia sprawia, że jest do doskonałe miejsce również do organizacji kongresów oraz międzynarodowych konferencji. Infrastruktura obiektu umożliwia pełną swobodę w planowaniu każdego wydarzenia.


Powierzchnia konferencyjno-wystawiennicza obejmuje 14.000 mkw. Wydarzenie można tu zorganizować na płycie głównej oraz w licznych wielofunkcyjnych salach konferencyjnych, kameralnych salach spotkań czy nawet na tarasie widokowym. Taras widokowy to wyjątkowa powierzchnia, która posiada system nagłośnieniowy. Znajduje się ona na dachu Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Z tarasu wyposażonego rozciąga się piękny widok na malowniczą okolicę. Odbywają się tutaj klimatyczne spotkania dla nawet 300 osób

5. HULAKULA ROZRYWKOWE CENTRUM MIASTA

Na liście największych centrów kongresowych nie może zabraknąć obiektu znajdującego się w stolicy. Warszawa bardzo często jest sercem wydarzeń biznesowych, dlatego nie można pominąć znajdujących się tutaj obiektów. Wiele z nich został stworzonych w oparciu o światowe standardy. Jednym z takich obiektów jest Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta. To obiekt, który oprócz doskonałego zaplecza konferencyjnego posiada także rozbudowaną ofertę rekreacyjną. Sala Główna o powierzchni 1000 mkw to miejsce, w którym odbywają się uroczyste gale, międzynarodowe konferencje oraz kongresy. pomieści ona 800 osób. W sali bankietowej można zorganizować przyjęcie dla 1500 osób. Ciekawą alternatywą jest również letni ogródek o powierzchni 1000 mkw, otoczony piękną zielenią. Pozwala on na organizację mniej formalnych eventów. 

Powyższe obiekty dysponują także ogromnym zapleczem noclegowym oraz parkingiem, który pomieści zwykle od kilkuset do kilku tysięcy samochodów. Każde wymienione przez nas centrum konferencyjne reprezentuje bardzo wysoki poziom nie tylko pod względem rozległej przestrzeni eventowej, ale również profesjonalnego wyposażenia technicznego oraz doskonałej i doświadczonej obsługi, której pomoc podczas organizacji tak dużych wydarzeń jest nieoceniona.

Największe centra konferencyjne w Polsce sprawiają, że w każdym regionie naszego kraju można zorganizować wydarzenia na naprawdę światowym poziomie.