TOP lokalizacje: Najlepsze sale konferencyjne w Poznaniu!


Poznań skupia wokół siebie wiele firm i przedsiębiorstw, które prowadzą tutaj swój biznes. Rozwój różnorodnej działalności powoduje wzrost zapotrzebowania na wynajem powierzchni przeznaczonej na organizację spotkań, szkoleń oraz konferencji. W centrum Poznania wznoszą się nowoczesne wieżowce, a zabytkowe kamienice zostają przekształcone w biura i hotele. Obiekty konferencyjne w Wielkopolsce reprezentują wysoki poziom obsługi klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Jakie są jednak najlepsze z nich? Oto TOP lokalizacje na konferencję w Poznaniu! 


Wielofunkcyjność sal konferencyjnych w Poznaniu


Każde wydarzenie rządzi się swoimi prawami, dlatego wymaga indywidualnego podejścia i gruntownego przygotowania. Choć eventy biznesowe posiadają podobny schemat organizacyjny, różnią się sposobem realizacji oraz celem, jaki należy osiągnąć. Szkolenia czy warsztaty ukierunkowane na rozwój osobisty, najczęściej dotyczą małych i średnich grup. Natomiast seminaria i prelekcje potrafią skupiać wokół siebie nawet wielotysięczną widownię. Aby wydarzenie odniosło sukces, należy dobrać odpowiednią powierzchnię eventową, wyposażenie oraz zadbać o cały szereg udogodnień.


Konieczne może być zapewnienie noclegu, cateringu lub transferu gości z lotniska. Podstawą sprawnej organizacji wydarzeń biznesowych, jest wybór odpowiedniej lokalizacji, która dostosowuje się do potrzeb spotkania. Oferta musi być elastyczna, a sale konferencyjne- wielofunkcyjne.  Udogodnieniem dla organizatorów w Poznaniu jest to, że oferowane sale konferencyjne spełniają wymagania współczesnej branży eventowej oraz oferują niemal nieograniczone możliwości organizacyjne.


Jakość czy ilość miejsc konferencyjnych?


Mówi się, że jakość jest ważniejsza od ilości. Co jednak, jeśli zależy nam na obu tych elementach? Czy jesteśmy skazani na zawód? Niekoniecznie, ponieważ w Poznaniu istnieją miejsca konferencyjne oferujące zarówno wysoką jakość świadczonych usług, jak i wiele możliwość aranżacji i wynajmu przestrzeni. W biznesie bowiem kompromis nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasem dużo większe zyski daje nieugięta postawa oraz konsekwencja w działaniu. Pozwala to bowiem zostać najlepszym spośród specjalistów, który jest w stanie przekraczać wszystkie granice i tworzyć niekonwencjonalne rozwiązania.


Najlepsze sale konferencyjne w Poznaniu!


Obiekty wybrane w rankingu najlepszych sal konferencyjnych w Poznaniu ułatwiają pracę oraz dają szansę sięgać po więcej niż inni.  Są nowoczesne oraz wielofunkcyjne. Zapewniają wysoką jakość i dużą liczbę sal konferencyjnych. 


Pierwsze miejsce pod względem możliwości konferencyjnych zdobywa IBB Andersia Hotel w Poznaniu. To doskonały wybór podczas planowania różnego rodzaju eventów, od kameralnych szkoleń po prestiżowe konferencje. Do dyspozycji oddano klimatyzowane sale konferencyjne usytuowane na pierwszym piętrze budynku.


Pomieszczenia przeznaczone są zazwyczaj dla kilkudziesięciu osób, a ich różnorodna specyfikacja pozwala zaplanować dowolny typ spotkania. Istnieje możliwość swobodnej aranżacji stołów i krzeseł, dzięki czemu można dostosować układ do wymagań konkretnych wydarzeń. Sale konferencyjne IBB Andersia Hotel można ze sobą łączyć. Uzyskana w ten sposób przestrzeń może pomieścić grupy liczące sobie ponad 600 osób. Hotel słynie również z doskonałej obsługi bali i bankietów dla ok. 550 gości.


Świetną ofertę konferencyjną posiada również Hotel Sheraton Poznań położony ok. 700 metrów od Dworca PKP oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ten 5-gwiazdkowy hotel posiada 350 m2 powierzchni eventowej, na którą składa się kilka przestronnych i funkcjonalnych sal konferencyjnych. Największa z nich, czyli Sala Universia oferuje blisko 200 m2 mogąc obsłużyć nawet 200 osób.


Nie brakuje również w poznańskim Hotelu Sheraton sal biznesowych dostosowanych do prowadzenia mniejszych warsztatów, meetingów oraz zebrań. Mogą pomieścić od 12 do 100 osób w różnych ustawieniach. Spotkania mogą odbywać się nawet w tym samym czasie, a uczestnicy nie przeszkadzają sobie nawzajem. Ponadto, hotel zapewnia wsparcie profesjonalnej obsługi, dzięki czemu każdy event osiąga pełnię swoich możliwości edukacyjnych, integracyjnych i promocyjnych.


Wielofunkcyjność obiektu konferencyjnego nie ogranicza się wyłącznie do miejsc o dużym zapleczu. W Polce najczęściej organizowane są spotkania w niewielkich grupach, które potrzebują spokojnej atmosfery i poczucia prywatności. Podczas planowania zebrań zarządów czy narad konkretnych działów firmy, najlepiej sprawdzają się sale konferencyjne Hotelu Safir w Poznaniu. Ich elegancki wystrój, a zarazem nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na efektywną i kreatywną pracę.


Dostępnych jest 9 sal konferencyjnych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt audiowizualny. Największa z nich może pomieścić 166 osób w układzie tzw. podkowy. Świetnie sprawdzają się również podczas organizacji bankietów lub spotkań koktajlowych. System mobilnych ścian pozwala na modyfikowanie przestrzeni w dowolny sposób, do podkreśla wielofunkcyjność sale konferencyjnych Hotelu Safir w Poznaniu. 


Niezależnie od tego, jakie pojawia się przed nami wyzwanie organizacyjne, aby móc się rozwinąć, konieczne jest pojęcie rękawicy! Zaplanowanie konferencji, szkolenia czy warsztatów zaczyna się od wyboru najlepszego miejsca. Poszukując sal konferencyjnych w Poznaniu, warto zdecydować się na lokalizacje o charakterze wielofunkcyjnym, które zapewnią nam wsparcie techniczne. Dzięki temu, prelegenci będą mogli w pełni skupić się na części merytorycznej wystąpienia, unikając zbędnych komplikacji i związanego z tym stresu.