Poznańskie miejsca na konferencję dla 100 osób

W Poznaniu jest wiele wartych uwagi obiektów konferencyjnych. Jednak nie każdy z nich posiada duże sale, które są w stanie pomieścić 100 lub więcej osób.

Dzisiejszym zestawieniem chcemy ułatwić pracę organizatorom spotkań biznesowych, którzy są na etapie poszukiwania odpowiedniego miejsca na zorganizowanie konferencji, kongresu lub innego dużego wydarzenia na 100 osób. Oszczędzimy Wasze nerwy i czas spędzony na przeglądaniu prezentacji lub strony każdego z poznańskich obiektów. 


Zacznijmy od centrum Poznania.

IBB ANDERSIA HOTEL


Przy Placu Andersa, w sąsiedztwie Starego Browaru, znajduje się IBB Andersia Hotel. Mieści się na kilku piętrach wysokiego na 21 kondygnacji wieżowcu Andersia Tower.  Ten czterogwiazdkowy hotel posiada rozbudowane centrum konferencyjne, na które składa się 9 sal różnej wielkości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w postaci systemu ścian mobilnych sale te można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach - w zależności od potrzeb organizatora i liczby uczestników. Maksymalnie IBB Andersia Hotel jest w stanie pomieścić do 612 osób.

Dzisiaj jednak interesują nas głównie sale, które sprawdzą się przy eventach na około 100 osób. Oczywiście można zorganizować konferencję dla 100 osób w sali na 600. Pytanie brzmi tylko: PO CO? Często jest tak, że im większą przestrzeń wynajmujemy, tym cena jest wyższa. Warto też pamiętać, że zbyt duże pomieszczenie może wpływać na gorszą widoczność prelegentów przez uczestników oraz gorszą słyszalność. W za dużej sali konferencyjnej pozostaje wolna przestrzeń, którą ciężko jest jakoś sensownie zaaranżować.


IBB Andersia Hotel w Poznaniu posiada 3 ustawienia sal, które sprawdzą się podczas eventów dla 100 osób: Sale A+B, Sale A+B+C, Sala G Malaga. Opisywany hotel może poszczycić się największym zapleczem konferencyjnym z naszego dzisiejszego zestawienia.

SHERATON HOTEL POZNAŃ

W centrum Poznania znajduje się również Hotel Sheraton. Bliska odległość do Dworca PKP i łatwy dojazd do Lotniska Ławica sprawiają, że przedsiębiorcy z całej Polski chętnie wybierają to miejsce na realizację swoich eventów. W stylowych i eleganckich wnętrzach kryje się 350 m2 nowoczesnej powierzchni konferencyjnej. Tu również wykorzystano potencjał sal modułowych. Na duże wydarzenia można wynająć Salę Universia, która przystosowana jest do przyjęcia 200 osób. Zaś na mniejsze wydarzenia lub kameralne spotkania istnieje możliwość wynajęcia jednego modułu sali lub kilku połączonych. Dla 100 osób wystarczy połączyć ze sobą Salon A z Salonem B lub Salon B z Salonem C.

MALTAŃSKIE CENTRUM SZKOLENIOWO-KONFERENCYJNE

Rozbudowanym i równie nowoczesnym zapleczem może pochwalić się także Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne przy ulicy Wiankowej, nad Jeziorem Maltańskim. W ofercie posiada 8 nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń, które sprawdzą się w przypadku wielu spotkań biznesowych, w tym konferencji, szkoleń, warsztatów czy prezentacji produktowych.

Największa sala pomieści do 250 osób w ustawieniu teatralnym, 140 w ustawieniu szkolnym, a 100 w podkowie. W zależności, na jaki układ zdecydował się organizator eventu, Sala F będzie odpowiednia lub za duża. Jeśli uczestników chcemy usadzić na krzesłach w ustawieniu teatralnym, wolnej przestrzeni może okazać się za dużo - całkiem niepotrzebnie. Z kolei w ustawieniu szkolnym lub podkowie Sala F będzie odpowiednia na spotkanie dla około 100 osób.


Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne ma do zaoferowania również trochę mniejsze sale, które w zależności od aranżacji przestrzeni pomieszczą od 100 do 150 osób. Sala D (118), Sala E1 (100-150), Sala E2 (100-150).

SALEOMEGA.PL


Jeśli interesują nas sale w biurowcach, warto zwrócić uwagę na ofertę SALEOMEGA.PL przy Dąbrowskiego 79A. To najwyżej położone sale w całym Poznaniu - mieszczą się na 9. piętrze. Obiekt znajduje się niedaleko centrum miasta, przy Rynku Jeżyckim. Na centrum konferencyjne składa się 8 nowoczesnych, przestronnych i komfortowych sal. Posiadają od 15 do 200 m2 powierzchni, umożliwiając tym samym organizację bardzo zróżnicowanych pod względem liczby uczestników eventów. W SALEOMEGA.PL znajdziemy głównie sale szkoleniowe i warsztatowe dla 6-66 osób. Jest tam jednak jedna sala, która posiada aż 200 m2 powierzchni i swobodnie pomieści nawet 120 osób. Jest to więc odpowiednia przestrzeń na organizację wydarzenia na 100 osób.

W opisanych wyżej poznańskich obiektach konferencyjnych znajdziemy sale lub połączone ze sobą sale za pomocą przesuwanych ścian, które swobodnie pomieszczą około 100 osób. Pamiętajcie, że sala nie powinna być ani za mała, ani zbyt duża. Wszystko z myślą o komforcie uczestników i technicznych aspektach.   

Polceane obiekty konferencyjne

Maltańskie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne

Maltańskie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne

Poznań
IBB Andersia Hotel

IBB Andersia Hotel

Poznań
Sheraton Poznan Hotel

Sheraton Poznan Hotel

Poznań

Mogą Cię Zainteresować również

Sale w centrum Poznania

Sale w centrum Poznania

TOP lokalizacje: Najlepsze ośrodki konferencyjne w Poznaniu!

TOP lokalizacje: Najlepsze ośrodki konferencyjne w Poznaniu!