Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć i zrobić?

Podróż służbowa to bardzo fajna okazja do tego, aby trochę pozwiedzać. Wyjazdy do innego miasta mogą być bardzo inspirujące i relaksujące, jednak pod warunkiem, że ma się świadomość, gdzie warto iść. Aby nieco ułatwić te wyjazdy, przygotowaliśmy już kilka artykułów, w których wskazaliśmy m.in. co warto zobaczyć w Zakopanem czy jakie atrakcje są w Kielcach.

Dziś z przyjemnością przeniesiemy się na Dolny Śląsk, aby wskazać Wrocław - atrakcje. Jeśli zatem czekają Cię konferencje w województwie dolnośląskim, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Przy okazji może Cię też zainteresować mapa obiektów konferencyjnych, na której zaznaczone są ciekawe obiekty, w których można zorganizować konferencje i szkolenia. Znajdziesz na niej m.in. sale konferencyjne w centrum miasta, hotele konferencyjne w centrum Wrocławia, jak i hotele dla dorosłych znajdujące się na obrzeżach lub z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Pamiętaj też, aby odpowiednio zaplanować pakowanie na wyjazd służbowy, aby żadna ewentualność pogodowa Cię nie zaskoczyła. W związku z tym przed pakowaniem koniecznie sprawdź prognozę pogody. Ale do sedna - oto atrakcje - Wrocław


Jakie miejsca warto odwiedzić będąc we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska należy do najpiękniejszych miast w Polsce. Wrocław bardzo często staje się celem wypraw zarówno turystów, jak i gości biznesowych. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ miasto to ma naprawdę wiele do zaoferowania. Odpowiadając na pytanie, co warto zobaczyć we Wrocławiu, musimy wskazać oczywiście na piękny Rynek. Jest to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych starówek w całym kraju, która dobrze wygląda o każdej porze roku. Na rynku mieści się m.in. Stary Ratusz, pręgierz oraz pomnik Aleksandra Fredry. A jeśli chcesz zobaczyć rynek z góry, a przy okazji piękną panoramę miasta, to na wieży gotyckiej Bazyliki św. Elżbiety mieści się taras widokowy. Co prawda, aby na niego wejść, należy pokonać ponad 300 schodów, ale widoki zdecydowanie rekompensują ten trud!

Wrocław - co zobaczyć to również wspaniały Ostrów Tumski, czyli nic innego, jak najstarsza część miasta. Na Ostrowie Tumskim usytuowana jest m.in. Archikatedra św. Jana Chrzciciela, a także kościół św. Idziego czy pomnik Jana Nepomucena. W pobliżu Ostrowa znajduje się też przepiękny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym miło spędzisz czas po pracy lub w przewie pomiędzy spotkaniami biznesowymi.


Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Szukając odpowiedzi na pytanie, co zobaczyć we Wrocławiu, od razu do głowy przyszły nam Wrocławskie Krasnale. Nie bez powodu mówi się, że Wrocław jest miastem właśnie krasnali. Początkowo postaci te pojawiały się w miejskiej przestrzeni w latach 80. XX wieku. Stanowiły one dzieło ruchu Pomarańczowa Alternatywa. Z czasem krasnali zaczęło przybywać i dziś nie sposób ich nie zauważyć. Rzeźby skrzatów usytuowane są w przeróżnych zakątkach stolicy Dolnego Śląska. Atrakcje turystyczne - Wrocław to również Stare Jatki, czyli ulica, przy której przez wiele wieków sprzedawano mięso i znajdowały się tam zakłady rzeźnicze. Współcześnie jednak znajdziesz tam różnorodne pracownie artystyczne oraz galerie.

Wrocław - ciekawe miejsca do zwiedzania  to również Mostek Pokutnic łączący dwie wieże katedry św. Marii Magdaleny. Na mostek prowadzą kręte schody, ale ich pokonanie zdecydowanie się opłaca, ponieważ na wytrwałych czekają piękne widoki. Wrocław - zabytki i atrakcje to również Hala Stulecia, o której mieliśmy przyjemność już raz pisać. Miejsce to znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a w dodatku Hala Stulecia zaliczana jest do najważniejszych dzieł w zakresie światowej architektury XX wieku.


Co zwiedzić we Wrocławiu?

Jeśli zastanawiasz się, co zwiedzić we Wrocławiu, to już szykujemy kolejną długą listę propozycji! Warto się tam udać do Pawilonu Czterech Kopuł i Muzeum Sztuki Współczesnej. W obiekcie odbywają się najciekawsze wystawy polskich artystów, a w dodatku czekają tam dzieła Abakanowicz czy Beksińskiego. Miejsca, które warto zobaczyć we Wrocławiu to również Muzeum "Pana Tadeusza", które znajduje się w pięknej Kamienicy pod Złotym Słońcem. Znajdziesz tam m.in. oryginalny rękopis owej epopei narodowej.

W odpowiedzi na pytanie: Wrocław - co można zwiedzić, musimy też wskazać Muzeum Narodowe we Wrocławiu czy Muzeum Sztuki Cmentarnej. Koniecznie trzeba też odwiedzić ZOO Wrocław i Afrykarium. Jest to najstarszy ogród zoologiczny w całym kraju, na zwiedzanie którego powinieneś przeznaczyć nawet kilka godzin. Największą popularnością cieszy się tam pawilon Afrykarium, który możesz kojarzyć z licznych filmików i zdjęć, które krążą w Internecie. Ponadto odnosząc się do tego, co trzeba zobaczyć we Wrocławiu, musimy wskazać na Dzielnicę Czterech Wyznań nazywaną inaczej Dzielnicą Czterech Świątyń. Nazwa ta wzięła się od tego, iż tuż obok siebie usytuowane są: synagoga, kościół katolicki, prawosławny sobór oraz kościół ewangelicki.


Wrocław - co warto zobaczyć w jeden dzień?

Doba to jednocześnie dużo i mało, jeśli chodzi o zwiedzanie Wrocławia. Z jeden strony można zobaczyć całkiem sporo, a z drugiej jednak wiele atrakcji będziesz musiał odpuścić. Niemniej jednak z przyjemnością wskażemy, Wrocław - co warto zobaczyć w jeden dzień. Koniecznie musisz zobaczyć wspomniany wcześniej Rynek i Ostrów Tumski. Ponadto kolejnym 'must see' jest Panorama Racławicka oraz Sky Tower. Temu drugiemu miejscu poświęciliśmy nawet osobny artykuł, z którego do wiesz się, dlaczego warto odwiedzić Sky Tower. Jesteśmy wręcz przekonani, że widoki rozpościerające się z 49. piętra obiektu zrobią na Tobie ogromne wrażenie.

Atrakcje we Wrocławiu stanowią też różnorodne restauracje, kawiarnie i bary, które znajdują się niemal na każdym kroku. Możesz w nich skosztować zarówno lokalnych przysmaków, jak i kulinariów europejskich. Dodatkowo, jeśli Twoja podróż służbowa do Wrocławia odbywa się w okresie Bożonarodzeniowym, to wiedz, że na Rynku będzie czekał absolutnie zachwycający Jarmark. Zwykle jest on rozkładany już w listopadzie, przez co zarówno Rynek, jak i Plac Solny zamieniają się w iście świąteczne miasteczko.


Nietypowe atrakcje Wrocław

Jeśli chodzi o nietypowe atrakcje - Wrocław, to na ich czele znajduje się Centrum Historii Zajezdnia, które powstało w budynku danej zajezdni autobusowej. Czeka tam ciekawa ekspozycja i wiele miejskich artefaktów w postaci chociażby pamiątek, zdjęć czy tablic z dawnymi nazwami ulic. Kolejne Wrocław - atrakcje turystyczne to Hydropolis, a więc centrum wiedzy o wodzie. Co ważne, jest to jedyne takie miejsce w całym kraju. Zaraz obok Hydropolis znajduje się coś coś równie atrakcyjnego, czyli kolej linowa Polinka.

Warto też zobaczyć tzw. wrocławski Manhattan, który oparty został na projekcie Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak, czyli jednej z bardziej popularnych architektek modernizmu. W obrębie Wrocław - co warto zobaczyć, konieczne jest też wskazanie pomnika Anonimowego Przechodnia. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego ze Świdnicką. Trudno przejść obojętnie przy tym pomniku i wcale nie jesteśmy zdziwieni faktem, iż uznaje się go za jedną z najbardziej intrygujących rzeźb. Ponadto podczas wizyty we Wrocławiu polecamy też odwiedzić klimatyczną Halę Targową, a także bulwary odrzańskie, doskonałe na relaks po całym dniu spotkań biznesowych.

Wrocław - darmowe atrakcje

Wrocław - zwiedzanie wcale nie musi być kosztowne. W praktyce bowiem czekają tam liczne atrakcje, które są zupełnie darmowe. Co warto zobaczyć we Wrocławiu w takim razie? Już podpowiadamy! Na Nadodrzu czekają Kolorowe Podwórka, które przyciągają fanów miejskiego street-artu. Jeszcze niedawno owa dzielnica nie była zbyt zadbana, jednak lokalni aktywiści wyszli z ciekawą inicjatywą, w rezultacie czego na murach powstały piękne malunki, które przedstawiają m.in. słynne postaci. Wrocław - darmowe atrakcje to oczywiście popularna Galeria Neonów. Miejsce to robi naprawdę ogromne wrażenie, zwłaszcza o zmierzchu, kiedy neony rozświetlają się różnorodnymi kolorami. Często w przestrzeni Internetu można trafić na zdjęcia z tego słynnego podwórka, które samo w sobie po prostu przyciąga przechodniów. Wejście na neonowe podwórko jest oczywiście bezpłatne.


Ponadto w każdy czwartek za darmo wejdziesz do Muzeum Współczesnego. Z kolei darmowe wejścia w środy możliwe są do BWB Awangarda. Dodatkowo Wrocław - ciekawe miejsca to również Dom Handlowy Renoma - i to nie ze względu na znajdujące się tam sklepy. Warto wejść tam na dach obiektu, który poza funkcją parkingu, jest też ciekawym tarasem widokowym.

Co zobaczyć we Wrocławiu wieczorem?

Jeśli podczas wyjazdu służbowego będziesz miał czas na zwiedzanie głównie wieczorem, to i tak jesteś w stanie zobaczyć we Wrocławiu naprawdę wiele. Przede wszystkim obowiązkowym punktem jest Wrocławska Fontanna w Pergoli. Jej powierzchnia to około 1 hektara, na których znajduje się 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Szczególnie wieczorami, kiedy można rozkoszować się bogactwem kolorów fontanny, warto się tam udać. Trzeba podkreślić, że wstęp jest darmowy.

Wrocław - co warto zwiedzić w przypadku ograniczonego czasu, to oczywiście rejs po Odrze. Uważamy, że wieczór to najbardziej odpowiedni moment na to, aby poznać miejską zabudowę z poziomu rzeki. Pięknie oświetlone budynki nadają niezapomnianego klimatu, a przy tym sprzyjają relaksowi. Polecamy też udać się wieczorem na spacer wokół Ostrowa Tumskiego oraz Rynku. Wieczór po pracy to również odpowiedni czas, aby się posilić czy zrelaksować. W związku z tym polecamy odwiedzić którąś z licznych knajp. Zdarza się, że w niektórych lokalach są też organizowane koncerty niszowych zespołów i artystów.

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Europeum

Hotel Europeum

Wrocław
Jatki 2.0 Food&Culture Wrocław

Jatki 2.0 Food&Culture Wrocław

Wrocław
Sztuka na Miejscu

Sztuka na Miejscu

Wrocław

Mogą Cię Zainteresować również

Zwiedzanie Sky Tower

Zwiedzanie Sky Tower

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Hala Stulecia we Wrocławiu - ciekawostki, wydarzenia, koncerty

Hala Stulecia we Wrocławiu - ciekawostki, wydarzenia, koncerty