Śląskie gospodarzem Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2024

Śląskie gospodarzem Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2024

W dniu 21 marca 2024 roku Katowice będzie gościć prestiżowe wydarzenie - Galę Ambasadorów Kongresów Polskich. Wydarzenie to organizowane jest we współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej – Poland Convention Bureau, Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Silesia Convention Bureau. Gala Ambasadorów Kongresów Polskich to wyjątkowa okazja do uhonorowania osób, które przyczyniły się do pozyskania kongresów do Polski.

Katowice, po raz trzeci, zostaną miejscem tego prestiżowego wydarzenia. Poprzednie edycje Gali odbyły się w latach 2015 i 2019, jednak tegoroczna odbędzie się w unikatowej przestrzeni Walcowni Muzeum Hutnictwa i Cynku.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich, obchodzący w 2023 roku jubileusz 25-lecia, jest inicjatywą mającą na celu promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji kongresów i konferencji. Kapituła programu, złożona z ekspertów branżowych, wybiera laureatów biorąc pod uwagę różnorodne kryteria, w tym aktywność w międzynarodowych stowarzyszeniach, liczbę zorganizowanych wydarzeń oraz ogólną ocenę kandydatury.

Współorganizatorem tegorocznej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich jest Silesia Convention Bureau, konsorcjum firm i organizacji działających w branży MICE na Śląsku. Partnerami wydarzenia są m.in. Dream Events Poland, Catering24, Mercure Katowice Centrum oraz Business Service Galop. Uroczystość uświetni występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Tegoroczną Galę AKP będzie prowadził Michał Zalewski z dobrzepowiedziane.com.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o kontakt z Agnieszką Szymerowską, Sekretarzem Kapituły programu AKP, Dyrektorką Biura SKKP, pod adresem [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego uczestnictwo wymaga rejestracji i potwierdzenia ze strony organizatorów.

INFORMACJA PRASOWA