Hotel Nobilium Kraków

Hotel Nobilium Kraków

Przy ulicy Karmelickiej, w zabytkowej secesyjnej kamienicy z początków XX wieku powstaje 5-gwiazdkowy Hotel Nobilium Kraków, którego inwestorem jest firma Osti-Hotele, która posiada już dwa inne krakowskie hotele: Kossak i Senacki. 

Budynek z dwiema bocznymi oficynami wpisany został do ewidencji zabytków. Prace budowlane obejmą m.in. renowację elewacji kamienicy. Na jednej ze ścian pojawi się mural - nie byle jaki - bo z naszą noblistką Wisławą Szymborską. Nowy park, który powstaje przy kamienicy również będzie nosić nazwę polskiej pisarki. 

Ulegną zmianie również wnętrza kamienicy. Za projekt architektoniczny pracownia Iliard. Na terenie hotelu powstaje 45 pokoi utrzymanych w 5-gwiazdkowym standardzie. Goście będą mogli korzystać również z klimatycznej restauracji z autorską kuchnią Michała Kuduka i strefy SPA. Do dyspozycji gości będą gabinety zabiegowe, sauna i sala fitness.

Pięciogwiazdkowy Hotel Nobilium w Krakowie zaoferuje swoim gościom również 2 sale konferencyjne. Sale te sprawdzą się na kameralne spotkania w mniejszym gronie. Dobra lokalizacja i secesyjna architektura z pewnością przyciągną gości do nowego krakowskiego hotelu - zarówno turystów, jak i właśnie klientów biznesowych. 

Hotel miał zostać otwarty pod koniec tego roku. Niestety plany te pokrzyżował koronawirus. Datę przesunięto na razie na wiosnę 2021 roku.