61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Kiermusy Dworek Nad Łąkami | Kiermusy | Konferencje

Typ obiektu: dworek

Adres:
Kiermusy
16-080 Kiermusy
podlaskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
drukuj

Opis

Kiermusy przede wszystkim to jedyna w Polsce prywatna wieś, majątek gdzie znajdą Państwo zbudowania pochodzące z różnych okresów, od XV po XIX wiek. Nasi Goście mają niepowtarzalną okazję przenieść się w czasy świetności Rzeczpospolitej, poczuć klimat szlacheckich biesiad i luksusu w starym stylu.

Dodatkowym atutem jest przepiękne położenie obiektu - w otulinie Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Krajobrazowego. Kiermusy to miejsce magiczne, gdzie czas się jakoby zatrzymał, a duch Twardowskiego wciąż żywy... W skład Kiermusiańskich Włości wchodzą: Dworek, Jantarowy Kasztel, Karczma Rzym i Czworaki.

Dworek stylizowany jest na budowlę z przełomu XVIII i XIX w. Wzrastał w oparciu o przekazy architektoniczne naszych przodków. Przedmioty wypełniające jego wnętrze stanowią wartość historyczną i muzealną i łączą w sobie luksus z wyrafinowaną prostotą.

Jantarowy Kasztel, wzorowany na warowniach kresowych z przełomu XV i XVI w., w całości został zbudowany z kamienia z zachowaniem reguł architektonicznych, odpowiadających epoce średniowiecza. Łączy w sobie walory historyczne z funkcjonalnością ekskluzywnego obiektu gastronomiczno – hotelarskiego. Posiada cztery ekskluzywne apartamenty, dwie sale konferencyjne (Kolegiacką i Św. Jerzego) oraz konferencyjno-biesiadną Salę Rycerską.

Karczma Rzym jest obiektem zbudowanym na wzór XVIII-wiecznej kresowej austerii, z salą biesiadną i stylowymi pokojami gościnnymi na piętrze.

Dworskie Czworaki są propozycją dla osób, które chcą zaplanować rodzinne wczasy, lub pobyt weekendowy dla przyjaciół. Każdy z pięciu Czworaków nosi nazwę dawnej profesji, a cały wystrój poszczególnych domostw nawiązuje do dawnych zawodów (Rybak, Garncarz, Kowal, Bartnik, Tkacz).

Sale konferencyjne - Kiermusy Dworek Nad Łąkami

Sale konferencyjne w Kiermusach są bardzo wyjątkowe a to przez ich położenie , ponieważ znajdują się w Jantarowym Kasztelu . Ponieważ nasz zamek jest całkowicie zaaranżowany w stylu XV wieku, dlatego i sale konferencyjne są tak urządzone.
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła

Sale bankietowe - Kiermusy Dworek Nad Łąkami

Sala rycerska jest salą znajdującą się na Jantarowym Kasztelu, Goście weselni mają możliwość wyjścia na dziedziniec, bądź spaceru na łonie przyrody, organizujemy oczepiny kiedy wszystkie panny puszczają na rzekę wianki,natomiast panowie w gorzelni ucztują ostatnie chwile kawalerstwa .

Wesele bądź bankiet w Karczmie Rzym już zdecydowanie rożni się tematyką. Jest to biesiada typowa dla staropolskich karczm. Cały wystrój sali przenosi nas w czasy sarmackie.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
brak zdjęcia Sala Rycerska 120 --- ---
brak zdjęcia Sala w Karczmie Rzym 100 --- ---

Pokoje - Kiermusy Dworek Nad Łąkami

Kiermusy dysponują bazą noclegową dla 92 osób, pokoje są podzielone pomiędzy wyżej wymienione obiekty – Goście mogą wybierać w jakim stylu chcą mieć zakwaterowanie. Oferujemy 14 pokoi w Dworku, 8 pokoi w Karczmie Rzym, po 3 pokoje w każdym z Czworaków. Dodatkowo 3 szlacheckie apartamenty w Dworku.

Pokoje w Karczmie Rzym to typowe izby gościnne , każda zaaranżowana w odpowiedni dla zawodu jaki przedstawia sposób. Mamy więc pokoje rymarza, gorzelnika,cieśli, kowala, młynarza, szewca, bednarza oraz rybaka.

Pokoje w Dworku są już bogatsze w wystroju, nawiązują do czasów szlacheckich, znajdują się wśród nich dwa pół apartamenty ( pokoje z 2 łazienkami) , 3 apartamenty oraz 9 pokoi .

Pokoje w Czworakach Dworskich to wspaniałe rozwiązanie dla rodzin, czy grupy przyjaciół. Wynajmujemy cały czworak, w którym może nocować 7 osób, wyposażony jest ona w dwie łazienki, 3 pokoje , oraz otwarty salon z kominkiem ( również z miejscem noclegowym).
Usługi dodatkowe
Wymieniając atrakcje Dworku nad Łąkami należy szczególną uwagę zwrócić na Altanę Zdrowia i Urody, będącą odpowiednikiem popularnych w obecnym czasie SPA. Wykonywane są w niej m.in. masaże klasyczne, specjalistyczne zabiegi ayurwedyczne (pielęgnacja ciała i twarzy), masaże głowy ciepłym olejem sezamowym - shirodara. Do dyspozycji Gości pozostaje również kapsuła kosmetyczno – terapeutyczna oraz stołek tybetański.

Obok AZiU usytuowany jest przydworski basen.. Przy basenie jest bar serwujący wyśmienite drinki, piwo oraz wyjątkowe nalewki kiermusiańskie. Nie lada atrakcję stanowią tematyczne imprezy basenowe. Poza tym zapraszam na szalone przejażdżki po lesie wozami drabiniastymi, lub kuligi zimą zakończone ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, barana lub innych pyszności. Dodatkowo: rowery, staw rybny, szachy, jacuzzi, sauna i wiele innych.

W tym miejscu nie mogę pominąć nowo otwartej pierwszej w Polsce i Europie prywatnej zagrodzie żubra królewskiego. Ponadto obejrzeć u nas można owce wrzosówki, daniele albinosy, kózki kiermusiańskie,świnki wietnamskie, osiołki, oraz rzadko spotykane ptactwo wodne. Zwierzęta można podziwiać w ich naturalnym środowisku na terenie otwartym do zwiedzania.
Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

Dodaj komentarz
Ocena*:
Kiermusy Dworek Nad Łąkami | Kiermusy
Typ obiektu: dworek
Obiekt w liczbach
Największa sala konferencyjna
Największa sala
konferencyjna
---

Największa sala bankietowa
Największa sala
bankietowa
120

Maksymalna liczba uczestników
Maksymalna
liczba uczestników
120

Największa liczba miejsc noclegowych
Liczba
miejsc noclegowych
92

Całkowita powierzchnia konferencyjna w m2
Całkowita powierzchnia
konferencyjna w m2
---

Dodatkowe udogodnienia
Obiekty w okolicy
Partnerzy

Formularz zapytania grupowego

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do zaznaczonych obiektów konferencyjnych. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe

DANE OSOBOWE:

Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:

liczba uczestnikow:

liczba pokoi:

INFORMACJE DODATKOWE:

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij