Urodziny w pracy - co przygotować?

Urodziny to szczególny dzień w roku, który warto jest odpowiednio celebrować. Jednak w związku z tym pojawia się m.in. pytanie, jak obchodzić urodziny w pracy. Cóż - dość trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od zwyczajów panujących w danej firmie oraz od indywidualnej decyzji solenizanta. Dziś jednak napiszemy więcej na ten temat, aby ułatwić organizację urodzin z pracy tym, którzy chcą świętować kolejny rok życia w towarzystwie współpracowników.


Co można przygotować na urodziny w pracy?

Urodziny w pracy - savoir vivre wyraźnie wskazują, że decyzja o obchodzeniu tego wydarzenia zależy od solenizanta. Nie istnieją odgórne zasady, które mówiłyby, że to obowiązek każdego pracownika. Niemniej jednak w wielu firmach - z czystej serdeczności - kultywuje się obchodzenie różnorodnych świąt, jak np. Dzień Kobiet (przy okazji sprawdź, jaki kupić prezent na Dzień Kobiet). Zdarza się też, że nawet jednostkom odchodzącym z pracy wręcza się prezent na pożegnanie. W związku z tym może warto chociaż przemyśleć kwestię symbolicznego upamiętnienia urodzin.


Czy obchodzić urodziny w pracy?

Obchodzenie urodzin w pracy nie jest oczywiście żadnym obowiązkiem, a za to wyborem. Wydarzenie to wcale nie musi być huczną imprezą, a może jedynie symbolicznie przypominać o rozpoczęciu kolejnego roku życia. W związku z tym jednak pojawia się szereg pytań, m.in. co przynieść na urodziny do pracy. Należy od razu podkreślić, że w tym zakresie nie ma lepszych lub gorszych wyborów. Jeśli Twoje pomysły lub budżet są ograniczone, to równie dobrze możesz po prostu przynieść cukierki. Ten stary, szkolny zwyczaj sam się broni! 

Jak obchodzić urodziny w pracy?

Urodziny w pracy można świętować na wiele różnych sposobów. Pierwszy z nich to przygotowanie poczęstunku dla współpracowników i usytuowanie go w jednym miejscu, najczęściej w kuchni. Drugi to zaproszenie wszystkich do kuchni lub sali konferencyjnej na kawę i ciasto. Trzeci - przejście się po biurach i poczęstowanie osobiście wszystkich współpracowników. I w końcu czwarty - zaproszenie kolegów i koleżanek na spotkanie po pracy. Wybór oczywiście zależy od solenizanta i jego preferencji.


Urodziny w pracy - savoir vivre

Urodziny w pracy - co przygotować to nie jest coś, na co odpowiedź można znaleźć w zasadach savour vivre. Jak już wspomnieliśmy - wiele zależy od zwyczajów przyjętych w danej firmie. Niektórzy pracodawcy oferują dzień wolnego pracownikowi w ramach jego urodzin. Inni z kolei wspólnie świętują, skracając dany dzień pracy o dwie godziny, a pozostali za to składają życzenia solenizantowi, po czym wracają do wykonywania obowiązków. Jeśli jako osoba mająca urodziny nie wiesz, jak się zachować, to wówczas możesz po prostu wziąć tego dnia urlop.

Urodziny w pracy - co przygotować?

Jeśli zastanawiasz się, czym poczęstować w pracy na urodziny, to przede wszystkim powinieneś postawić na przygotowanie szybkich przekąsek. Zawsze świetnym, uniwersalnym wyborem są ,strong>słodycze na urodziny do pracy, sałatka na urodziny do pracy czy wspomniane już wcześniej cukierki do pracy na urodziny. Możliwości jest wiele, ale najlepiej wybrać coś, co nie wymaga dużo pracy, a przy tym po prostu jest na tyle smaczne, że każdy pracownik po to sięgnie. Można oczywiście wybrać zarówno słodkie, jak i wytrawne smaki.


Ciasto na urodziny do pracy

Niektórzy uważają, że ciasto na urodziny do pracy to absolutna podstawa. Nie mamy wątpliwości, że każdy miłośnik słodyczy to potwierdzi! Solenizant może np. sam upiec ciasto, jak i zamówić lub kupić w cukierni. Wybór smaków jest naprawdę bardzo szeroki, więc z powodzeniem każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, aby np. w lato unikać ciasta z galaretką lub dużą ilością kremów, ponieważ taki deser może być bardzo trudno do przetransportowania do biura.

Jakie ciasto na urodziny do pracy?

Parafrazując jedno z najpopularniejszych twierdzeń odnośnie do ciasta, przede wszystkim nie powinno być ono za słodkie ;). Ostateczny wybór spoczywa jednak na solenizancie. Ciasto do pracy na urodziny, które jest najczęściej wybrane to m.in. beza, tort z dodatkiem owoców, tort oreo, szarlotka, sernik czy ciasto 3 bit. Zawsze też warto udać się do cukierni i zapytać wprost, jakie ciasto na urodziny do pracy warto wybrać. Może się bowiem okazać, że akurat sprzedawany jest jakiś cukierniczy hit, który zachwyci wszystkich współpracowników.


Co przynieść na urodziny do pracy zamiast ciasta?

I choć przyjęło się przekonanie o konieczności przyniesienia ciasta do pracy z okazji urodzin, to wcale nie jest to żaden odgórny nakaz. No dobrze, ale w takim razie co przynieść na urodziny do pracy zamiast ciasta? Polecamy przede wszystkim muffinki, wszelkie ciasteczka, sałatki wielowarzywne, koreczki, tortille oraz inne przekąski - zarówno słodkie, jak i wytrawne - które zwykle serwuje się podczas imprez. Należy jednak przy tym pamiętać, aby nie przesadzić z ilością przygotowanego jedzenia.


Cukierki do pracy na urodziny

Cukierki na urodziny w pracy to klasyczny, szkolny, a jednocześnie bardzo bezpieczny wybór. Urodzin w pracy wcale nie trzeba obchodzić w huczny sposób czy inwestować w przekąski dużej ilości pieniędzy. Symboliczne cukierki z pewnością wprawią współpracowników w odpowiedni nastrój, jednocześnie przypominając im pierwsze urodziny obchodzone w dużym gronie, czyli w klasie. Dodatkowo odpowiadając na pytanie, co postawić w pracy na urodziny, należy dodać, że nie powinno się przynosić alkoholu. Toast zdecydowanie lepiej jest zostawić na późniejsze godziny.

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Rancho Pod Bocianem

Hotel Rancho Pod Bocianem

Warszawa
HOTEL Porto

HOTEL Porto

Radomsko
Dwór Jansowo

Dwór Jansowo

Poznań

Mogą Cię Zainteresować również

Savoir vivre w biznesie

Savoir vivre w biznesie

Dzień Kobiet w pracy - co kupić i jak zorganizować dzień kobiet w pracy

Dzień Kobiet w pracy - co kupić i jak zorganizować dzień kobiet w pracy

Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy - pomysły

Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy - pomysły