Nietypowe miejsca na konferencję, szkolenie i imprezę firmową Cz. 1

Organizacja konferencji i szkolenia wiąże się zwykle z długim etapem planowania i przygotowywania. Należy wybrać odpowiednią datę, miejsce i zrobić listę gości. Trzeba pomyśleć o wielu rzeczach i nie zapomnieć o żadnym szczególe. Najważniejszą sprawą jest jednak odpowiednio dobrane miejsce. W każdym większym mieście wybór obiektów konferencyjnych i ośrodków szkoleniowych jest ogromny. Jeśli jednak chcemy zaskoczyć naszych gości i zorganizować konferencję lub szkolenie w nietypowym miejscu, musimy wytężyć umysł i znaleźć coś ekstra! 

Dzisiaj chcemy Wam trochę pomóc i zaproponować kilka miejsc, które naszym zdaniem sprawdzą się doskonale podczas organizacji spotkań biznesowych. W naszym zestawieniu znajdzie się coś dla miłośników muzyki, fanów dobrego kina i osób szukających nowych doświadczeń. 

Spotkanie biznesowe pod ziemią? Kopalnia jako nietypowe miejsce na konferencję i szkolenie

Ciekawym miejscem na konferencję, które na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkich zgromadzonych osób, jest kopalnia. Tak, dobrze widzicie! Kopalnia. W Polsce jest kilka naprawdę ciekawych kopalni, które posiadają sale konferencyjne i zaplecze biznesowe, np. Kopalnia Soli w Wieliczce, Kopalnia Bochnia czy Kopalnia Guido w Zabrzu. Ta pierwsza została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Cieszy się od wieków zainteresowaniem ze strony turystów z Polski i całego świata. Jej zabytkowe solne wnętrza sprawdzą się doskonale jako miejsce na konferencje czy szkolenia. Zwłaszcza chętnie wybierają ją krakowscy przedsiębiorcy i organizatorzy spotkań biznesowych, bowiem Wieliczka mieści się zaledwie 10 kilometrów od centrum Krakowa. Obiekt charakteryzują oryginalne wnętrza i profesjonalna obsługa, która chętnie pomoże przy organizacji różnego rodzaju eventów. Kopalnia Bochnia również należy do najbardziej znanych polskich zabytków i atrakcji. W jej wnętrzach powstało centrum biznesowe łączące tradycję z nowoczesnością. To nietypowe miejsce na szkolenie oprócz profesjonalnie wyposażonych sal oferuje również atrakcyjną trasę turystyczną z multimediami, trasę historyczną i trasę przyrodniczą. 

fot. Kopalnia Soli Wieliczka

Szukając nietypowego miejsca na imprezę firmową, warto wziąć pod uwagę atrakcje, które obiekt oferuje

W kopalniach, głęboko pod ziemią, organizowane są również bankiety i imprezy firmowe. Nietypowe miejsca charakteryzują się również bogatą ofertą ciekawych atrakcji, którymi można wypełnić wolny czas uczestników po skończonej konferencji. Kopalnie udostępniają swoje wnętrza na wycieczki z przewodnikiem oraz liczne koncerty i występy artystyczne (np. chóru, orkiestry, grup folklorystycznych). Ciekawą propozycją są również zabawy teambuildingowe, które świetnie integrują uczestników eventu. Hotel należący do Kopalni Soli w Wieliczce zapewnia nocleg i posiłki, dlatego nie trzeba się o nic martwić. Jeśli chodzi o Kopalnię w Bochni na uwagę zasługuje fakt, że bocheńska kopalnia jako jedyna w Polsce posiada podziemną przeprawę łodziami. Kto nie chciałby przepłynąć drewnianą łodzią po zalanej solanką komorze? Jesteśmy pewni, że taka atrakcja po skończonej konferencji czy podczas firmowego wyjazdu na długo pozostanie w pamięci uczestników i będzie często poruszanym tematem w firmie. 

fot. Kopalnia Soli Bochnia

Ciekawe miejsca na konferencje i szkolenie znajdziemy również na ziemi 

Z podziemi przenieśmy się na chwilę do gwiazd. A dokładniej... na scenę! Te nietypowe miejsca na konferencje i szkolenia spodobają się zwłaszcza miłośników spektakli filmowych i teatralnych. Chodzi nam oczywiście o kino i teatr. Wiele ogólnokrajowych kompleksów udostępnia sale kinowe na organizację różnego rodzaju eventów, m.in. Multikino czy Helios. Organizując konferencję lub firmową imprezę warto przejrzeć również ofertę bardziej kameralnych kin. Panuje w nich bardziej wyjątkowy klimat. Sale kinowe oprócz podwyższenia w formie sceny posiadają jeszcze jeden duży atut, który ułatwia przeprowadzenie spotkania - duży ekran i profesjonalny sprzęt. Wyświetlenie prezentacji na wielkim kinowym ekranie? Brzmi kusząco? Przez kilka godzin organizatorzy konferencji mogą poczuć się jak autorzy filmu podczas uroczystej premiery. 


Teatr jako nietypowe miejsce na konferencje

Równie ciekawe miejsce na konferencje to teatr. Atmosfera panująca w jego murach sprzyja organizacji nietuzinkowych i niezapomnianych spotkań biznesowych. Znane i lubiane teatry udostępniają swoje wnętrza organizatorom eventów, m.in. Palladium, Buffo, Klub Hybrydy czy Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Uczestnicy spotkania mogą poczuć się jak teatralni aktorzy. 


Miłośnikom kultury i historii spodobają się również konferencje w muzeum. Klimatyczne wnętrza będą doskonałym tłem organizowanej przez nas imprezy firmowej. W muzeum organizowane są często uroczyste bankiety przy wysokich stołach. Dodaje to wydarzeniu podniosłego klimatu, prestiżu i wyjątkowego charakteru. 

Ciekawe miejsca na szkolenie, konferencje i imprezy firmowe są na wyciągnięcie ręki. To od Ciebie zależy, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje wydarzenie 

Dzisiaj prezentujemy tylko niektóre z nietypowych miejsc na szkolenie, konferencję i imprezy firmowe. W następnej części pojawią się kolejne propozycje, dlatego bądźcie czujni. Mamy nadzieję, że poszukując ciekawego miejsca na organizację swojego eventu, nasza lista okaże się Wam przydatna. Zachęcamy do nieszablonowego myślenia i wybierania obiektów, które nie tylko będą spełniać techniczne standardy, ale również pełnić funkcje rekreacyjne! Może to właśnie o Waszej konferencji będzie głośno na rynku eventowym?