Mazowieckie pałace, w których warto zorganizować konferencje

Województwo mazowieckie po brzegi wypełnione jest obiektami konferencyjnymi. Miejsc, w których można zorganizować spotkanie biznesowe, takie jak np. konferencja czy szkolenie, jest na Mazowszu do wyboru, do koloru. Hotele 5-gwiazdkowe, hotele 4-gwiazdkowe, hotele SPA, sale szkoleniowe w biurowcach, dworki, zamki i pałace... Organizatorzy eventów mają dużo możliwości. Muszą jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, czego odczekują od obiektu, jak dużą salę potrzebują i na jakich atrakcjach dodatkowych im szczególnie zależy.


Dla tych osób, które planują zorganizować konferencje w pałacu lub zamku, przygotowaliśmy kilka propozycji, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających event managerów.

Pałac w Warszawie

Pałaców w Warszawie nie jest może za dużo, bowiem miasto to w czasie wojny zostało w dużej części zniszone, co nie ominęło również niestety warszawskich zamków i pałaców. Na szczęście niektóre przetrwały - choćby w jakiejś części. Budowle te trzeba było odbudować, wyremontować i przystosować do celów noclegowych, bankietowych i biznesowych.

Pałac w centrum Warszawy - BCC Events–Pałac Lubomirskich

Naszą pierwszą propozycją jest Pałac Lubomirskich, który jest obecnie siedzibą Business Centre Club (BCC). Budynek powstał w 1712 roku. Miejsce to słynie z unikatowej na skalę światową operacji budowlanej przesunięcia pałacu o 74 stopnie. Wszystko po to, by stał równolegle do osi saskiej, naprzeciwko Parku Saskiego. Siedzibą BCC jest już od początku lat 90. XX wieku. Przez te lata odbyło się tu wiele prestiżowych wydarzeń. W pałacu znajduje się 6 sal konferencyjnych i szkoleniowych. Posiadają one różną powierzchnię, przez co Pałac Lubomirskich sprawdzi się zarówno na organizację kameralnych spotkań, jak i dużych konferencji czy kongresów.

Przestrzeń eventową można również zaaranżować na powierzchnię wystawową, tym samym umożliwiając również organizację wernisaży znanych i mniej znanych artystów. Warto dodać, że pałac ten jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych, co z pewnością jest dużym atutem. Dogodna lokalizacja zaledwie kilometr od Dworca PKP i 2 kilometry od Pałacu Kultury i Nauki oraz Pałacu Prezydenckiego wpływa na popularność wśród warszawskich przedsiębiorców i organizatorów spotkań biznesowych z okolic.


Na warszawskiej starówce

Niedaleko Dworca PKP w Warszawie znajduje się również Hotel Bellotto na ulicy Senatorskiej, który powstał w zabytkowych murach XVI-wiecznego pałacu powstałego z inicjatywy biskupa płockiego. Do roku 1795 pełnił funkcję siedziby prymasów. Obecnie w jego murach z powodzeniem można organizować różnego rodzaju spotkania biznesowe, bowiem pałacowe pomieszczenia zaadaptowano na sale konferencyjne i sale szkoleniowe. 8 zabytkowych i eleganckich sal, wyposażonych w nowoczesny sprzęt konferencyjny, daje organizatorom eventów wiele możliwości. Największa Piwnica Bellotto pomieści aż 300 osób. Pomieszczenie to nie tylko sprawdzi się w przypadku formalnych spotkań, ale również tych mniej formalnych, jak np. bankiety i firmowe imprezy integracyjne.


Pałac w pobliżu Lotniska Okęcie? Hotel Venecia Palace!

Kolejną naszą propozycją jest 4-gwiazdkowy Hotel Venecia Palace, który zlokalizowany jest zaledwie 4 kilometry od Lotniska Okęcie, w cichej i spokojnej miejscowości Michałowice. Obiekt ten różni się od innych pałaców w naszym zestawieniu, bowiem cały budynek powstał zaledwie kilka lat temu. Nie posiada on więc długiej historii, ale z pewnością posiada on duży potencjał konferencyjny i wielu zadowolonych klientów. Wyróżnia się niezwykłą architekturą i ponadczasową konwencją klasycystyczną. Oryginalne rozwiązania architektoniczne czynią go obiektem niezwykle prestiżowym.


Dla klientów biznesowych Hotel Venecia Palace przygotował niezwykle rozbudowaną ofertę, która obejmuje 12 pomieszczeń doskonale przystosowanych do organizacji małych i dużych eventów firmowych. Osoby wynajmujące sale mają do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt audiowizualny i dostęp do dodatkowych usług, takich jak m.in. druk, sporządzanie kopii dokumentów, oprawa i usługi kurierskie. Organizatorzy spotkań biznesowych nie muszą się też martwić o zakwaterowanie swoich gości, bowiem pałac ten oferuje komfortowe miejsca noclegowe, a także wyśmienite jedzenie w restauracjach.


Pałace na obrzeżach Warszawy

Decydując się na wyjechanie z Warszawy, ale jeszcze w miarę blisko, by móc tego samego dnia wrócić do stolicy, organizatorzy konferencji stają przed wyborem, który pałac pod Warszawą wybrać.

My zachęcamy do zapoznania się z ofertą Pałacu Rozalin, który dzieli od centrum Warszawy zaledwie 25-minutowa jazda samochodem. Rozległy teren zespołu pałacowo-parkowego daje dużo możliwości nie tylko na organizację biznesowego spotkania, ale również do organizacji dodatkowych atrakcji w plenerze dla uczestników eventu.

Zielony teren należący do pałacu umożliwia także uprawianie własnych owoców, warzyw i ziół, które później wykorzystują kucharze przygotowując pyszne dania dla gości pałacu. Na uwagę zasługuje również własna wędzarnia, gdzie wędzi się produkty na drewnie z jabłoni rosnącej w okolicznych sadach. Wszystko po to, by smak i aromat dań zwalał gości z nóg i na długo pozostał w ich pamięci.

Około 20 kilometrów od Warszawy znajduje się też Dom Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk. Ten mieszczący się w miejscowości Jabłonna obiekt oferuje swoim gościom sale konferencyjne i klimatyczną restaurację w swoich XVIII-wiecznych pałacowych murach. Stylowe meble, historyczne dodatki i rodzinna atmosfera sprawiają, że chce się tu wracać częściej. Profesjonalizm na każdym kroku doceniają szczególnie warszawscy przedsiębiorcy, którzy decydują się zorganizować w Jabłonnie swój event.

W pałacowych murach można również zorganizować różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe, bale czy koncerty. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji w postaci występów aktorskich, pokazów sztucznych ogni, pokazów walk rycerskich, przejażdżki bryczką czy zabaw w plenerze o charakterze integracyjnym.


Sale konferencyjne w pałacu znajdziemy nie tylko w okolicach Warszawy

Jeśli jednak nie szukasz obiektu blisko Warszawy, a raczej chcesz uciec choć na kilka dni od hałasu stolicy albo po prostu bliżej ci do Radomia lub Łodzi, również przygotowaliśmy coś dla Ciebie!

Dwór Zbożenna oddalony jest od Warszawy o 120 kilometrów. Znajduje się w pobliżu Radomia oraz mniejszych miejscowości takich, jak np. Opoczno, Skarżysko-Kamienna czy Tomaszów Mazowiecki. Dwór Zbożenna to zabytkowy obiekt z XVIII wieku. Może się pochwalić 5-hektarowym parkiem z dużym stawem rybnym. Po kilku remontach pałac został przystosowany do celów noclegowych i biznesowych. Znajdują się tu 2 sale konferencyjne, które pomieszczą około 60 osób każda.

Nie brakuje tu również komfortowych pokoi mieszczących około 50 osób i restauracji serwującej wyśmienite jedzenie, posiadającej bezpośrednie wyjście do parku. Restauracja składa się z 4 połączonych ze sobą sal, w których można podziwiać oryginalnie zachowane sklepienia z XVIII wieku. Bogata oferta rekreacyjna powinna zadowolić każdą osobę, planującą organizację wyjazdu firmowego.


Pałac ze SPA

Z kolei po drugiej stronie od Warszawy, bardziej na wschód, możemy zatrzymać się z klimatycznych, zabytkowych murach pałacu Talaria Resort & SPA. Zlokalizowany jest w Trojanowie, w połowie drogi z Warszawy do Lublina (ok. 110 km od stolicy). Klientom biznesowym oferuje możliwość zorganizowania konferencji lub szkolenia w Sali Kominkowej, Oranżerii i kameralnej Sali First Lady. Każde pomieszczenie posiada swój wyjątkowy klimat i niepowtarzalny charakter. Spotkanie w takim miejscu jest atrakcją samą w sobie.

Przytulne i nowocześnie urządzone pokoje będą doskonałym miejscem na odpoczynek po ciężkim dniu, a specjalna strefa SPA zadba o relaks i regenerację sił u uczestników spotkania. W ofercie SPA goście znajdą m.in. 8 gabinetów, basen, zespół saun i domek ziołowy. Dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas, pałac przygotował salę cardio i gabinet diagnostyki kondycyjnej. Znajdą coś dla siebie również miłośnicy książek, bowiem pałac Talaria Resort & SPA skrywa w swoich historycznych murach własną Bibliotekę o nazwie Carpe Diem.


Mazowieckie pałace nie tylko pięknie prezentują się na pocztówkach, ale równie pięknie wyglądają naprawdę. Do tego przystosowanie zabytkowych wnętrz do organizacji spotkań biznesowych sprawiło, że organizatorzy konferencji i szkoleń z województwa mazowieckiego coraz chętniej traktują pałace jako alternatywę dla hoteli i centrów konferencyjnych i decydują się zorganizować swoje wydarzenie właśnie w zabytkowych pałacowych murach.