Konferencje w obiektach kultury

Organizując którąś już z rzędu konferencję w roku, popadamy w monotonie, a każdy event nie różni się niczym od poprzedniego. Zmieniają się tylko uczestnicy - i to nie zawsze. Wybieramy salę konferencyjną najczęściej w hotelu, bo przecież noclegi, bo catering, bo renoma, bo inni event managerowie chwalili.

A co by się stało, gdybyśmy wyszli poza utarte schematy i spróbowali zorganizować konferencje w nietypowym miejscu? Może nie tak luksusowym, może nie zawsze kojarzonym z konferencjami i szkoleniami, ale na pewno oryginalnym i posiadającym ciekawą ofertę kulturalną?

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - Kraków

Miejsce powstałe z inicjatywy Andrzeja Wajdy, powstało w połowie lat 90. Mieści się w samym sercu miasta, nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu. Łączy w sobie nie tylko funkcje muzealne i rozbudowaną ofertę kulturalną, ale także powierzchnie eventowe, na których można z powodzeniem zorganizować konferencję, szkolenie lub inne biznesowe wydarzenia dla ponad 300 osób. W murach krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha znajduje się bowiem Sala Wielofunkcyjna, którą można połączyć z przestronnym Lobby.


Klimatyczny Hol Główny i Cafe Manggha mogą posłużyć jako miejsca biznesowego lunchu, kolacji lub przerwy kawowej. Nowoczesny design i ciekawe wnętrza z pewnością spodobają się uczestnikom eventu, a warsztaty, pokazy, wystawy i projekcje filmowe będą ciekawym urozmaiceniem każdego spotkania biznesowego. Warto również zamówić catering lub zorganizować bankiet w stylu japońskim. Gościom spodobają się nie tylko serwowane potrawy, ale również sam sposób spożywania posiłków.Muzeum Marynarki Wojennej - Gdynia


Jeśli jesteśmy już przy organizacji konferencji w muzeum, nie sposób nie wspomnieć o Muzeum Marynarki Wojennej, która jest doskonałą alternatywą do hoteli nad morzem. Gdyńskie muzeum znajduje się przy Skwerze Kościuszki, czyli przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gdyni. Celem tego obiektu kultury jest upowszechnianie i popularyzacja historii Marynarki Wojennej RP. W jego murach można podziwiać eksponaty broni i uzbrojenia morskiego.  

Muzeum Marynarki Wojennej dysponuje Salą Audiowizualną, którą oddaje pod wynajem organizatorom spotkań biznesowych. Pomieszczenie to swobodnie pomieści ponad 100 uczestników. Sala wyposażona jest w nowoczesny sprzęt multimedialny, bez którego żadne profesjonalne spotkanie nie może się odbyć. Dodatkowo muzeum dysponuje Ekspozycją Plenerową i tarasem widokowym na Zatokę Gdańską, co poszerza możliwości organizacyjne event managerów.Zatoka Sztuki - Sopot


Zostańmy jeszcze przez chwilę w Trójmieście, bo warto wspomnieć o Zatoce Sztuki przy Al. Franciszka Mamuszki w Sopocie. To miejsce nie tylko dla młodych artystów, którzy chcą dzielić się ze światem swoją twórczością i czerpać inspiracje z prac innych. To także dobre miejsce na konferencję, bowiem nowoczesne i oryginalne wnętrza będą stanowić doskonałe tło każdego formalnego i nieformalnego spotkania firmowego.


W sopockiej Zatoce Sztuki znajdziemy aż 3 przestronne sale konferencyjno-bankietowe. Największa Sala Kryształowa przeznaczona jest na eventy do 300 osób, a mniejsze Pracownie Morska i Parkowa na bardziej kameralne spotkania do 50-70 gości. Ten obiekt kultury dysponuje również własnym Beach Clubem i restauracją serwującą wyśmienite dania. Przez okna można podziwiać malownicze krajobrazy Parku Północnego.

W odróżnieniu od pozostałych naszych dzisiejszych propozycji, Zatoka Sztuki posiada miejsca noclegowe. Na jej terenie znajduje się 14 luksusowych rezydencji, urządzonych w odcieniach bieli, czerni i szarości.


Dzisiaj przedstawiliśmy trzy pozycje na mapie Polski, które warto wziąć pod uwagę, planując konferencję w obiekcie kultury. Takich miejsc jest oczywiście znacznie więcej, o czym nie raz na pewno jeszcze wspomnimy.

Muzeum Sztuki Japońskiej, Muzeum Marynarki Wojennej, a może Zatoka Sztuki po brzegi wypełniona kreatywnością i inspirującą twórczością młodych artystów? Wybór należy do Ciebie!