Jaki makijaż na spotkanie biznesowe lub konferencję?

Dress code w biznesie to konkretne zasady, które wskazują, jak należy się ubrać na spotkania biznesowe, w tym konferencje i szkolenia. W przypadku kobiet zarówno sukienka biznesowa, jak i biżuteria na spotkanie biznesowe muszą być starannie dobrane, aby razem tworzyły elegancką, integralną całość. Duże znaczenie ma także makijaż. Dziś podamy kilka konkretnych, praktycznych porad odnośnie do tego, jak pomalować się na spotkanie biznesowe, aby osiągnąć należyty efekt.

Na wstępie należy już podkreślić, iż make-up powinien być schludny i delikatny. Podobnie jak w przypadku biżuterii, tak i w makijażu powinno się zachować umiar. Makijaż zdecydowanie powinien być dobierany indywidualnie, aby podkreślić urodę każdej pani. Niemniej jednak ogólne zasady są dość uniwersalne - chodzi o to, by wybierać stonowane kolory oraz takie kosmetyki do wykonania makijażu, które po prostu są trwałe. W końcu makijaż musi się dobrze prezentować przez co najmniej kilka godzin.


Jaki makijaż na spotkanie biznesowe lub konferencję?

Makijaż na spotkanie biznesowe - jak już podkreśliliśmy - to bardzo ważny element całego dress code'u. Każda osoba na konferencji, szkoleniu czy innych evencie biznesowym powinna prezentować się elegancko oraz schludnie. Nie da się ukryć, że twarz jest tu bardzo ważna, ponieważ to w głównej mierze na niej człowiek skupia się podczas rozmów. W związku z tym należy zapamiętać, aby przede wszystkim unikać skrajności. Zarówno brak makijażu, jak i zbyt mocny make-up to spore faux pas.

Jak zatem pomalować się na spotkanie biznesowe, aby nie przesadzić? Warto postawić na podkreślenie naturalnej urody. Jeśli dana kobieta nie czuje się na siłach w zakresie własnych umiejętności wykonywania makijażu, to warto udać się do profesjonalnej kosmetyczki. Należy jednak już na wstępie wizyty podkreślić, że chodzi o makijaż biznesowy, a więc taki, w którym m.in. nie powinny występować intensywne kolory czy bardzo długie, sztuczne rzęsy.


Jaki makijaż na spotkanie biznesowe?

Bardzo ważne jest to, aby makijaż na spotkanie wykonać produktami o średnim kryciu, dzięki którym po prostu uniknie się tzw. efektu maski i sztuczności. Zamiast matującego, ciężkiego podkładu, należy wybrać lekkie, świeże kosmetyki, dzięki którym cera będzie wyglądała na świetlistą i odżywioną. Nadrzędnym krokiem jest ujednolicenie kolorytu cery oraz zniwelowanie wszelkich oznak zmęczenia.

Świetnie sprawdzają się także cienie do powiek, jednak w tym zakresie trzeba się trzymać konkretnych wytycznych. Wykonując make-up na spotkanie biznesowe, powinno się stosować takie kolory, które naturalnie występują na twarzy. Chodzi przede wszystkim o brązy, barwy łososiowe, delikatne róże czy beże. Inne, o wiele bardziej intensywne barwy, są wykluczone. Podobnie jest też z kolorem ust. Zaleca się, aby pomadka miała naturalny kolor ust lub jedynie delikatnie ciemniejszy. Dopełniając makijaż, należy użyć różu.


Jaki makijaż na konferencję?

Wyżej napisaliśmy, że twarz powinna być rozświetlona. Trzeba jednak to doprecyzować, ponieważ makijaż na konferencję nie powinien też być aż nadto świetlisty. Stosowanie rozświetlacza to oczywiście dobry pomysł, jednak trzeba to robić z umiarem, gdyż twarz może z daleka wyglądać na spoconą.

Dodatkowo kluczowa jest też trwałość makijażu. Zwykle jest tak, że make-up na konferencję lub szkolenie wykonywany jest wcześnie rano, przy czym nie zawsze w ciągu dnia można znaleźć czas na wykonanie ewentualnych poprawek. W związku z tym trzeba pomalować się tak, aby makijaż nawet po kilku godzinach pracy, wciąż prezentował się dobrze. Kluczem jest tu stosowanie odpowiedniej pielęgnacji przed nałożeniem makijażu. Ponadto na rynku dostępne są także specjalne kosmetyki w formie sprayów, które utrwalają cały make-up, zapewniając przy tym nieskazitelny wygląd, nawet gdy np. na zewnątrz panują wysokie temperatury.

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Polonia Palace

Hotel Polonia Palace

Warszawa
AGIT Hotel Congress & SPA

AGIT Hotel Congress & SPA

Lublin
Jatki 2.0 Food&Culture Wrocław

Jatki 2.0 Food&Culture Wrocław

Wrocław

Mogą Cię Zainteresować również

Sukienki biznesowe - jaką sukienkę biznesową wybrać?

Sukienki biznesowe - jaką sukienkę biznesową wybrać?

Biznesowy dress code - damski i męski

Biznesowy dress code - damski i męski

Biżuteria na spotkanie biznesowe - jaką wybrać?

Biżuteria na spotkanie biznesowe - jaką wybrać?