Biżuteria na spotkanie biznesowe - jaką wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, co ubrać na spotkanie biznesowe, to jesteś w dobrym miejscu! O tym, jaka sukienka biznesowa jest najbardziej odpowiednia, napisaliśmy już w jednym z naszych ostatnich artykułów. Podkreśliliśmy w nim, że dobrze dobrany strój to podstawa doskonałego samopoczucia oraz profesjonalnego odbioru. Dress code w biznesie rządzi się swoimi prawami, dlatego nawet wszelkie dodatki, takie jak krawat czy biżuteria, powinny być przemyślane.

Tematem dzisiejszego tekstu jest biżuteria na spotkanie firmowe. Napiszemy, czym warto się kierować podczas wyboru kolczyków, bransoletek, naszyjników czy pierścionków. Dowiesz się, czy biżuteria powinna stanowić jedynie dodatek do całego outfitu, czy może lepiej, gdy się wyróżnia i od razu przyciąga wzrok innych. Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie zostań z nami!


Jaka biżuteria będzie odpowiednia na spotkanie biznesowe?

Zdecydowana większość kobiet uwielbia biżuterię, nosząc ją nie tylko na specjalne okazje, ale też na co dzień. Wszelkie błyskotki potrafią w doskonały sposób dopełnić stylizacje, jednak pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane do okoliczności oraz współgrają z zamysłem stroju. W innym razie mogą niestety zepsuć cały wizerunek. Podobnie jest z biżuterią na spotkania biznesowe. Gdy jest jej za dużo lub kolorystycznie nie współgra z resztą elementów, to zamiast efektu elegancji uzyska się nawet efekt komizmu lub kiczu.

Duże kolczyki w jaskrawych kolorach czy fikuśnych kształtach zdecydowanie lepiej jest przeznaczyć na wakacyjne wyjazdy. Spotkania biznesowe wymagają klasy, elegancji i - wbrew pozorom - skromności. Uważamy, że najlepszym wyborem na tego typu wydarzenia jest klasyczna biżuteria, która aż nadto się nie wyróżnia, a w subtelny sposób podkreśla urodę i zamyka całą stylizację.


Jaka biżuteria na spotkanie biznesowe?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, biżuteria na spotkanie biznesowe przede wszystkim powinna być stonowana i elegancka. Warto postawić na skromne, wręcz minimalistyczne kształty, które nie zdominują całego outfitu. Zaleca się wybór srebrnej lub złotej biżuterii - w zależności od gustu oraz koloru stroju. Należy jednak pamiętać, by nie łączyć srebra ze złotem.

Dodatkowo, oczywiście dopuszczalne są także małe kamyczki czy cyrkonie. Jeśli chodzi o naszyjniki, to dużą popularnością cieszą się tzw. celebrytki. Wybierając biżuterię do pracy, należy zachować umiar. W tym przypadku mniej oznacza więcej, czego doskonałym przykładem są m.in. delikatne, małe kolczyki czy pierścionki z cyrkonią. Należy z kolei unikać biżuterii z symbolami religijnymi czy politycznymi, które mogą zostać nieodpowiednio odebrane. Delikatna symbolika za to będzie jak najbardziej odpowiednia, np. kształt nieskończoności.

Polceane obiekty konferencyjne

Metrum ¾

Metrum ¾

Warszawa
Artis Loft Hotel

Artis Loft Hotel

Radziejowice Parcel
PLATINUM MOUNTAIN Hotel & SPA

PLATINUM MOUNTAIN Hotel & SPA

Szklarska Poręba

Mogą Cię Zainteresować również

Sukienki biznesowe - jaką sukienkę biznesową wybrać?

Sukienki biznesowe - jaką sukienkę biznesową wybrać?

Biznesowy dress code - damski i męski

Biznesowy dress code - damski i męski

Krawat na spotkanie biznesowe - jaki wybrać?

Krawat na spotkanie biznesowe - jaki wybrać?