Hotele przystosowane dla osób niepełnosprawnych w Krakowie

Osoby planujące organizację spotkania biznesowego, muszą sporządzić listę gości. Na tym etapie organizacyjnym należy zadać sobie pytanie: czy wśród grona naszych gości jest przynajmniej jedna osoba niepełnosprawna lub starsza, poruszająca się na wózku inwalidzkim? Jeśli odpowiedź brzmi "TAK", wybierając miejsce konferencji, musimy dowiedzieć się, które obiekty posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Hotele 4-gwiazdkowe i hotele 5-gwiazdkowe najczęściej są przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Standard 4-5 gwiazdek zobowiązuje. Wybierając więc hotele 4- i 5-gwiazdkowe możemy być prawie pewni, że będą one posiadać udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W Krakowie hoteli przyjaznych osobom niepełnosprawnych i posiadających zaplecze konferencyjne, jest całkiem dużo. Dzisiaj zaprezentujemy kilka tych, którym szczególnie warto się przyjrzeć.

Park Inn by Radisson Kraków

4-gwiazdkowy hotel przy Monte Cassino 2. Posiada zaplecze biznesowe o łącznej powierzchni 1000 m2, na które składa się kilka sal konferencyjnych i szkoleniowych. Największa Sala Alfa pomieści nawet 500 osób w ustawieniu teatralnym/kinowym.


W ofercie hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie znajdują się specjalne pokoje dla osób niepełnosprawnych, które są dostępne na życzenie. Takie pokoje są bardziej przestronne i posiadają szerokie drzwi do łazienki, w której również nie brakuje udogodnień w postaci poręczy przy toaletach i specjalnej kabiny prysznicowej. Dodatkowo pokoje wyposażone są w dźwiękowe urządzenia awaryjne. W hotelu są specjalne urządzenia dla niepełnosprawnych (z wadą wzroku lub słuchu).


Park Inn by Radisson Kraków posiada także duże windy oraz dodatkowe wejście główne dla osób niepełnosprawnych. Do lobby hotelowego również można łatwo dostać się na wózku inwalidzkim. W hotelu są też publiczne toalety przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Na życzenie w hotelu dostępny jest wózek inwalidzki.


Metropolis Design Hotel

Metropolis Design Hotel mieści się na ulicy Wygodnej 8. W swojej ofercie biznesowej posiada 3 niezależne sale szkoleniowe, które można ze sobą łączyć. Wyposażone są nowoczesny sprzęt audiowizualny z całkowitą sterowalnością głosu i dźwięku.


Krakowski hotel posiada specjalnie oznaczone miejsca parkingowe. Cała powierzchnia hotelu dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym m.in. szerokie korytarze i ścieżki. Część pokoi posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.


Hotel Galaxy

Kolejną naszą propozycją jest czterogwiazdkowy Hotel Galaxy, który wyposażono w specjalne urządzenia dla niepełnosprawnych z wadą słuchu i wzroku. Korytarze i powierzchnie wspólne również przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W hotelu niektóre pokoje są przyjazne osobom mającym problem z poruszaniem się. Na parkingu znajdują się oznaczone miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.


Hotel Galaxy przy Gęsiej może pochwalić się przestronnym tarasem Planetarium o pow. 300 m2, który często wykorzystywany jest jako powierzchnia wystawiennicza lub miejsce bankietów. Poza tym dla krakowskich organizatorów spotkań biznesowych Hotel Galaxy przygotował 6 niezależnych sal konferencyjnych, które można ze sobą łączyć w kilkanaście kombinacji. Atutem jest również klimatyczna Restauracja Andromeda i Business Room na spotkania do 20 osób. Goście mają do dyspozycji również strefę SPA & Wellness z basenem, jacuzzi, saunami i fitness room.


Metropolo by Golden Tulip


Ostatnią z naszych propozycji w Krakowie jest hotel Metropolo by Golden Tulip na ulicy Orzechowej, który wyróżnia się oryginalnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Obiekt oddaje do dyspozycji swoich gości 220 pokoi urządzonych w stylu chińskiego art deco. Na terenie krakowskiego hotelu**** znajduje się nowoczesne centrum konferencyjne o powierzchni ok. 2500 m2. Centrum to oferuje 16 w pełni wyposażonych sal z systemem przesuwanych ścian, co pozwala na dostosowywanie powierzchni eventowej do liczby uczestników spotkania.


4-gwiazdkowy Metropolo by Golden Tulip również przyjazny jest osobom niepełnosprawnym i osobom starszym. Windy, podjazdy i szerokie korytarze to tylko niektóre z udogodnień.


Organizując konferencję, szkolenie czy jakiekolwiek inne wydarzenie, miejmy na uwadze komfort osób mających problemy z poruszaniem lub osób z wadą słuchu i wzroku. Coraz więcej hoteli przystosowuje swoje wnętrza do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Polceane obiekty konferencyjne

Park Inn by Radisson Kraków

Park Inn by Radisson Kraków

Kraków
Hotel Galaxy

Hotel Galaxy

Kraków
Metropolis Design Hotel****

Metropolis Design Hotel****

Kraków

Mogą Cię Zainteresować również

Ośrodki konferencyjne w centrum Krakowa

Ośrodki konferencyjne w centrum Krakowa

TOP lokalizacje: Sale na firmowe wydarzenia do 100 osób w Krakowie!

TOP lokalizacje: Sale na firmowe wydarzenia do 100 osób w Krakowie!