Organizujesz spotkanie świąteczne? Ten TRENDBOOK pozwoli Ci uniknąć błędów!

Organizujesz spotkanie świąteczne? Ten TRENDBOOK pozwoli Ci uniknąć błędów!

Wielkimi krokami zbliża się czas Wigilii firmowych, imprez noworocznych i zabaw karnawałowych. Każdy organizator chce, żeby wieczór ten wypadł jak najlepiej, a jego uczestnicy dobrze wspominali wspólnie spędzone chwile. Digital Knowledge Village specjalnie dla osób planujących organizację takiego eventu przygotował poradnik/trendbook, który pozwoli nie tylko zaczerpnąć inspiracji, ale również pomoże uniknąć błędów organizacyjnych.  

Ze statystyk wynika, że aż 49 % Polaków lubi firmowe spotkania świąteczne i chętnie bierze w nich udział. HR-owcy i event managerowie co roku zastanawiają się co zrobić, by ten wieczór zapadł na długo w pamięci gości i był mile wspominany. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Zimny barszcz, ciężki bigos i godzinne przemówienia prezesa niestety nie są tym, na co chciałoby się przychodzić. Zadanie jest jeszcze trudniejsze, jeśli oprócz pracowników na nasz event zaprosimy również partnerów biznesowych i kluczowych klientów.

W TRENDBOOKU przygotowanym przez Digital Knowledge Village możesz przeczytać, czego unikać, a co się sprawdza. Specjaliści z branży eventowej zdradzają, co zrobić, by wydarzenie zakończyło się sukcesem. My zdradzamy w skrócie, czego na pewno trzeba unikać i jakie najczęstsze błędy popełnia większość z nas:

Wyjdź poza schematy - czyli precz ze sztampowym scenariuszem


Jeśli zależy Ci tylko na "odbębnieniu" zadania, to barszczyk, krokiecik i opłatek powinny wystarczyć. Jeśli jednak marzysz o świątecznym spotkaniu, które będzie tematem rozmów jeszcze przez wiele tygodni, obudź swoją kreatywność! Może występ artystyczny? Konkursy pracownicze? Tematyczne dekoracje? Wszystkie chwyty dozwolone, więc do dzieła!


Myśl, organizuj i planuj!

Nieprzemyślana organizacja to najgorsze co może być. Problemy pojawiają się na każdym etapie organizacji eventu - warto zadbać, by było ich jak najmniej lub wcale. Rezerwując miejsce na spotkanie uwzględnij czas, który będziesz potrzebował na dekorowanie sali lub przygotowanie niezbędnego sprzętu multimedialnego. Ważne jest też zapytanie obsługi, czy ktoś lub kto organizuje spotkanie za ścianą. A co jeśli będzie to Twoja konkurencja?

Przemyśl dobrze lokalizację organizowanego spotkania świątecznego


Ważne jest nie tylko, gdzie organizujemy nasz event, ale również jak duży jest obiekt i jakie sale oferuje. Zwróć uwagę również na dostęp do szatni, zaplecza kuchennego, toalet i sprzętu. Czy przestrzeń można dostosować do liczby gości i charakteru spotkania? Koniecznie zwróć na to uwagę!


Przez żołądek do serca, czyli dlaczego jedzenie jest tak ważne podczas firmowego eventu


Kto nie kocha jeść? Na świąteczne potrawy czekamy cały rok. A kiedy już się doczekamy, siadamy do stołu i zaczynamy jeść.... dostajemy niedoprawiony barszcz, zimne pierogi i wysuszony placek. Reakcja może być tylko jedna - NIEZADOWOLENIE i ROZCZAROWANIE. Chcemy przecież tego uniknąć, prawda? Obecne czasy umożliwiają przygotowanie także bardziej nowoczesnego i urozmaiconego cateringu. W ten sposób można nie tylko zaskoczyć gości, ale również uniknąć porównań do pierogów babci czy grzybowej mamy.

Po więcej przydatnych wskazówek i pomysłów zapraszamy do TRENDBOOKA którego można pobrać TUTAJ.

Życzymy samych sukcesów podczas organizacji świątecznych eventów!