Odkryj tajemnice Hotelu Tatry

Odkryj tajemnice Hotelu Tatry

W urokliwej miejscowości Małe Ciche znajduje się malowniczo położony pośród górskich szczytów trzygwiazdkowy Hotel Tatry. Miejsce to bardzo chętnie odwiedzane jest przez gości z różnych stron Polski, a także zza granicy.

Historia Hotelu Tatry sięga roku 1969, kiedy to zaprojektował go Stanisław Miroszewski. Według projektu architektonicznego zbudowano budynek na początku lat 70. Miał służyć głównie członkom Rady Ministrów. Oficjalnie nazwano go nawet Domem Wczasowym Rady Ministrów. Przyjeżdżali tu partyjni i rządowi dygnitarze. Zwykli śmiertelnicy nie mieli do niego dostępu. Przez lata kojarzył się wszystkim z niezwykłą elegancją, luksusem i dobrym stylem. Do dzisiaj w hotelu goście znajdą meble i przedmioty z tamtego okresu. Zarówno w całej architekturze budynku, jak i w jego wyposażeniu oraz zdobieniach czuć duże nawiązania do lat 70.

Dom Wczasowy Rady Ministrów posiada bardzo zawikłaną, złożoną i jakże ciekawą historię. Do dziś pobyt w tym miejscu wywołuje emocje u stałych gości, wieloletnich kontrahentów i obsługi hotelowej. Największe emocje budzi jednak w osobach, które decydują się tu powrócić po latach, a niegdyś miały okazję przekroczyć próg zamkniętego wówczas dla większości ośrodka.

Warto wspomnieć, że wokół Domu Wczasowego Rady Ministrów krążyły różne spekulacje na temat tajnej bazy wojskowej. Uważano, że obiekt jest schronieniem dla najważniejszych osób w państwie na wypadek ewentualnego ataku. Co na to wskazuje? Budynek hotelu posiada podwójne zasilenie w energię elektryczną, przewymiarowaną wentylatornie (na trzykrotną większą kubaturę budynku), zbiorniki na paliwo opałowe CO przygotowane na bardzo długą izolację budynku, tajemnicze zamurowane drzwi w szybie windy, tajemniczą rampę pod przewiązką i brak pełnych planów budynku. Na to, że Hotel Tatry nie był po prostu zwykłym ośrodkiem wypoczynku, wskazuje również fakt, że był on dostępny tylko dla członków rządu, a cywile musieli otrzymać specjalne zezwolenie. Dodatkowo obiekt znajduje się w lesie, na ogrodzonym i strzeżonym terenie, z dala od miejskiego zgiełku i zabudowań. Jak widać, historia Hotelu Tatry jest więc bardzo ciekawa, ale owiana tajemnicą.


Obecnie Hotel Tatry jest dostępny dla wszystkich osób, bez względu na stanowisko, zawód i wiek. Starsi goście przeżywają tu sentymentalną podróż do przeszłości, a młode pokolenie może posmakować choć trochę klimatu lat 70. Wzrok gości przykuwają piękne polskie marmury i płaskorzeźby Henryka Burzca. W holu podziwiać można także długi fryz z metalu Bronisława Chromego. Recepcję hotelu wykonano z drewna i kamienia. Goście mogą poczekać na swój pokój na wygodnym skórzanym zestawie wypoczynkowym. Uwagę przykuwają również specjalnie zaprojektowane tkaniny cepeliowskie na ścianach. Klimatu dodają też kryształowe żyrandole, boazeria, wykładzina i charakterystyczne telefony z tarczą, które z pewnością pamiętają starsi goście.


Nawiązania do dawnych czasów odnoszą się oczywiście tylko do wystroju hotelu. Niech goście się nie boją - nie trzeba ustawiać się w kolejce ani po obiad, ani po internet. Starczy dla wszystkich! Dodatkowo obiekt posiada wiele nowoczesnych udogodnień, które umilają pobyt i nie pozwalają gościom się tu nudzić. Do dyspozycji jest m.in. boisko do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, bilard, stół do pin-ponga, dart, piłkarzyki i siłownia.Hotel Tatry posiada również wypożyczalnię rowerów, dzięki czemu goście mogą udać się na przejażdżkę po malowniczych terenach otaczających obiekt. Po całym dniu warto wybrać się też do Drink Baru, by przy rozpalonym kominku delektować się pysznym drinkiem i dobrą muzyką. Amatorów narciarstwa ucieszy zapewne fakt, że niedaleko znajduje się górna stacja kolei linowej Małe Ciche, która funkcjonuje zarówno zimą, jak i w okresie wakacyjnym. Niedaleko, bo zaledwie 18 kilometrów od Hotelu Tatry znajduje się Aqua Park Zakopane, w którym goście mogą korzystać m.in. z saun i basenów (wewnętrznych i zewnętrznych).Atrakcją samą w sobie jest również Restauracja Zielona, w której zdolni kucharze serwują wyśmienite dania kuchni polskiej. W restauracji organizowane są również przyjęcia okolicznościowe nawet na ponad 100 osób. Swoją nazwę restauracja zawdzięcza bezpośredniemu sąsiedztwu lasu świerkowego i widokowi na malownicze górskie krajobrazy. W lokalu również można poczuć ducha lat 70. - na szczęście nie w smaku czy sposobie podania, ale w wystroju samej restauracji. Niebiesko-seledynowe płytki ceramiczne wykonane w Spółdzielni „Kamionka” w Łysej Górze tworzą wyjątkowy wystrój nawiązujący do minionej epoki.


W cieplejsze miesiące dużą popularnością cieszy się Altana Grillowa, w której organizowane są plenerowe imprezy. Oświetlone, zadaszone i dobrze nagłośnione miejsce w samym sercu lasu chętnie odwiedzane jest przez grupy zorganizowane np. podczas firmowego wyjazdu. Menu biesiadne ustalane jest indywidualnie. Można posmakować m.in. pysznej kaszanki, bigosu, kiełbasek, swojskiego smalcu ze skwarkami, ogórków kiszonych i wiele innych wyśmienitych przysmaków. Cały teren należący do Hotelu Tatry to aż 7 hektarów dobrej zabawy. Jak wspominaliśmy wcześniej - nie można się tu nudzić!


Hotel Tatry*** sprawdza się jako miejsce na kilkudniowy wyjazd firmowy, wycieczkę ze znajomymi i wakacje z rodziną. Oprócz rozbudowanej oferty rekreacyjnej i pysznego jedzenia posiada również rozbudowaną bazę noclegową. Oferuje ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach swoją stylistyką nawiązujących również do lat 70.


Meble i dodatki tworzą klimat tego miejsca. Do wyboru goście mają kilka wariantów, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. W głównym budynku hotelu znajdują się pokoje 2-osobowe, pokoje 2-osobowe Premium, pokoje 3-osobowe i 2-osobowe apartamenty. Dodatkowe 30 miejsc noclegowych goście znajdą w Budynku Turystycznym, w którym mieści się 8 pokoi klasy turystycznej z łazienką.  


Malowniczo położony w górach trzygwiazdkowy Hotel Tatry to także świetne miejsce na zorganizowanie firmowego spotkania bez względu na charakter. Obiekt dysponuje bowiem salą konferencyjną na około 100 osób w układzie teatralnym/kinowym.  Sala jest w pełni wyposażona w sprzęt konferencyjny, m.in. ekran, rzutniki, mikrofony, flipchart i internet.


Kto by nie chciał uczestniczyć w konferencji lub szkoleniu z widokiem na malownicze Tatry? Oferta konferencyjna ustalana jest indywidualnie z organizatorem wydarzenia. Obsługa hotelu jest bardzo elastyczna i otwarta na propozycję. Dołoży wszelkich starań, by zarówno organizator, jak i uczestnicy spotkania, byli zadowoleni.


Odwiedzając Hotel Tatry w miejscowości Małe Ciche goście nie tylko wypoczną i spędzą miło czas z dala od miejskiego zgiełku, ale również przeniosą się do lat 70.  i będą mieli okazję odkryć tajemnice, które przez lata były związane z tym niezwykłym miejscem.