Hotel Campanile Katowice w nowej odsłonie i warsztaty kulinarne z Pan Rączka Gotuje

Hotel Campanile Katowice w nowej odsłonie i warsztaty kulinarne z Pan Rączka Gotuje

Wraz z przyjściem wiosny wszystko rodzi się do nowego życia. Kwiaty kwitną, a zwierzęta budzą się z zimowego snu. Początek nowej pory roku to również oficjalny początek funkcjonowania całkowicie odnowionego Hotelu Campanile w Katowicach. 20 marca, czyli w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, odbyło się 20-lecie hotelu połączone z przedstawieniem obiektu w nowej odsłonie.

W wydarzeniu wzięły udział lokalne media, osoby odpowiedzialne za marketing sieci Campanile w Polsce, osoby bezpośrednio związane z katowickim hotelem, zawodnicy GKS Katowice (piłkarz Jakub Wawrzyniak, piłkarka Karolina Koch, siatkarz Dawid Ogórek). Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele serwisów konferencyjnych. My również nie mogliśmy sobie odpuścić udziału w tak ważnej dla Hotelu Campanile Katowice chwili.

Samo wydarzenie rozpoczęło się krótkim przemówieniem i kieliszkiem wina musującego. Zgromadzeni goście mogli posłuchać, jakie są główne powody organizacji tego eventu i dlaczego wybrana została właśnie data 20 marca. Rozpoczęcie wiosny (astronomicznej) miało być symbolem nowego rozdziału w życiu, zmian, powiewu świeżości. Odnowione wnętrza hotelu zwiastują wiele dobrego, tak jak początek wiosny zwiastuje budzeniu się natury do życia i świeżości w przyrodzie.

Wydarzenie to również miało być okazją do świętowania okrągłego jubileuszu obiektu. Hotel Campanile Katowice bowiem od 20 lat funkcjonuje już na śląskim rynku. Otwarty w 1999 roku hotel był jednym z pierwszych hoteli w Katowicach. Był symbolem wolnego rynku, bowiem powstał jako pierwszy po transformacji systemu. Od samego początku cieszył się dużą popularnością.

Obecnie hotel całkowicie odnowił swoje wnętrza. Wcześniej dominował tu kolor pomarańczowy i drewno (cechy charakterystyczne dla stylu prowansalskiego - Campanile to bowiem francuska sieć). Po renowacji hotel otrzymał nowoczesny, lifestylowy wystrój, który od razu przypadł do gustu nocującym tu gościom. W ofercie hotelu znajduje się 77 nowoczesnych i stylowo urządzonych pokoi z funkcjonalną łazienką. W większości pokoi wanny zamieniono na kabiny prysznicowe. W niektórych zostawiono je jednak jako wspomnienie wcześniej panującego tu stylu retro-prowansalskiego.

W ofercie katowickiego hotelu są też pokoje rodzinne z możliwością dostawienia dziecięcego łóżeczka oraz pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Właścicieli zwierząt ucieszy pewnie fakt, że hotel umożliwia im komfortowy wypoczynek wraz ze swoimi czworonogami.

Co jeszcze uległo całkowitemu odnowieniu w Hotelu Campanile Katowice?

Przede wszystkim zmieniła się sala restauracyjna. Kiedyś w tym miejscu głównym elementem, przyciągającym wzrok, był bufet ciepły, bufet zimny i grill na środku. Kucharze od rana uwijali się z gotowaniem i przygotowywaniem, żeby bufety zawsze były pełne smakowitości. Na znajdującym się na środku grillu kucharze przygotowywali potrawy na oczach zgromadzonych gości. W nowych wnętrzach powstała odnowiona Restauracja i Bar Pleasure, która od progu przyciąga niepowtarzalnym klimatem i nowoczesnym designem. Gości zaskoczy połączenie tradycji z nowoczesnością zarówno w wystroju, jak i w jedzeniu. W restauracji można zjeść pyszne dania kuchni polskiej i międzynarodowej, ale na uwagę zasługują przede wszystkim dania kuchni śląskiej, bowiem Szefem Kuchni jest właśnie Ślązak.

I to właśnie kuchnia śląska była tematem warsztatów zorganizowanych właśnie w odnowionej restauracji Hotelu Campanile Katowice. Uczestników podzielono na trzy drużyny i pod okiem znanego, nie tylko na Śląsku, kucharza Remigiusza Rączki (Pan Rączka gotuje), musieli przygotować przystawkę, zupę i danie główne. Remigiusz Rączka zdradził uczestnikom i innym zgromadzonym gościom kilka przydatnych kulinarnych trików i pokazał, jak przygotować dania śląskie w lżejszej odsłonie.
Kulinarnych zaskoczeń nie brakowało. Krupniok z imbirem, cynamonem i kminem rzymskim podany na pieczywie tostowym, żur z puree ziemniaczano-chrzanowym i chipsem z szynki szwardzwaldzkiej, a może karminadle z czarnuszką i pańczkrałtem (ciapkapustą) ? Uczestnicy wydarzenia mogli sami ocenić, które z dań przypadło im najbardziej do gustu, oddając głos w specjalnej szklanej kuli. Wyników jeszcze nie znamy, ale danie, które miało najwięcej głosów, od maja tego roku wejdzie na stałe do menu Restauracji Pleasure.

Jak widać atrakcji nie brakowało. Goście dostali również pamiątkowe gadżety z logiem Campanile - w tym fartuszek, w którym sami gotowali.
Nowe wnętrza katowickiego hotelu bardzo nam się podobają. Budynek zyskał na świeżości i nowoczesności. Kolorowe fotele doskonale prezentują się w szarych wnętrzach. Piorunujące wrażenie robi ściana restauracji oraz lampy przypominające rozpraszające światło parasole fotograficzne, które dają trochę wrażenie, jakbyśmy byli na sesji zdjęciowej. Będąc w hotelu, koniecznie trzeba przejechać się windą. Nie chcemy zdradzać szczegółów, ale w środku czeka coś ekstra!

Dziękujemy za zaproszenie na te wyjątkowe wydarzenie. Życzymy Hotelowi Campanile Katowice kolejnych pięknych jubileuszy i wielu sukcesów w odnowionych wnętrzach.


fot. Campanile Katowice, katowice.naszemiasto.pl, materiały własne