Challenge dla GOPR II, czyli eventowa akcja CSR i szkolenie w plenerze

Challenge dla GOPR II,  czyli eventowa akcja CSR i szkolenie w plenerze

W pierwszym tygodniu sierpnia (a dokładniej w dniach 5 i 6) w miejscowości Podlesice odbędzie się II edycja akcji CSR, której celem jest wparcie rozbudowy i modernizacji Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR. W eventowej akcji CSR wezmą udział członkowie oraz partnerzy stowarzyszenia MPI Poland Chapter, a także studenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Dwudniowe wydarzenie zakończy szkolenie „Eventy w plenerze – podstawy zabezpieczenia i pierwsza pomoc” prowadzone przez ratowników górskich z Grupy Jurajskiej GOPR.

Uczestnicy akcji "Challenge dla GOPR II" będą wspólnymi siłami działać przy rozbudowie Centralnej Stacji Ratunkowej, gdzie w przyszłości szkolić się będą ratownicy GOPR. Pomogą przy pracach związanych z powstawaniem nowych przestrzeni stacji. Przy okazji też odbędą szkolenie z pierwszej pomocy, a także dowiedzą się o możliwych formach współpracy z GOPR, takich jak: wsparcie eventów, zabezpieczenia przedmedyczne imprez czy szkolenia w obszarze bezpieczeństwa w zakresie turystyki górskiej. 

Będzie to doskonała okazja do wymienienia się doświadczeniami, a także zacieśnienia współpracy pomiędzy ratownikami GOPR od lat zabezpieczającymi imprezy plenerowe a ich organizatorami. Celem eventu jest też zwiększenie świadomości w obszarze bezpieczeństwa wydarzeń realizowanych w terenie. 

Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na bieżące wzmożone zaangażowanie ratowników w sezonie wakacyjnym. Organizatorzy zdecydowali o zamkniętej formule spotkania, które odbędzie się w kameralnym gronie. 

Jak można wziąć udział w wydarzeniu? Należy wejść TUTAJ i zarejestrować się. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy będą trwać do wyczerpania miejsc lub do 21.07.2021. Należy również wpłacić 50 Euro na rzecz globalnej Fundacji MPI - organizacji non-profit finansującej edukację i  branżowe badania, granty oraz stypendia wspierające światowy przemysł spotkań i wydarzeń. W polu „Recognation name” wystarczy wpisać „MPI Poland”. 

Nocleg uczestników odbywać się będzie we własnych namiotach, hamakach, śpiworach. Będzie też udostępniona przestrzeń na poddaszu Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach. Wyżywienie we własnym zakresie.

Dodatkowo organizatorzy zachęcają do bezpośredniego wsparcia działań Grupy Jurajskiej GOPR. Można to zrobić, dokonując wpłaty tytułem: „cele statutowe - rozbudowa CSR GJ GOPR” na konto bankowe o numerze: 56 1050 1591 1000 0022 3573 9881. 

Organizatorami są: stowarzyszenie MPI Poland Chapter oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Jej beneficjentami są: Grupa Jurajska GOPR i MPI Foundation.  

Partner strategiczny akcji: Meeting15.

Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak to wyglądało w poprzedniej edycji.

INFORMACJA PRASOWA