The Warsaw Hub od Ghelamco

The Warsaw Hub od Ghelamco

W Warszawie ma powstać The Warsaw Hub – hotel spełniający najwyższe standardy od belgijskiej firmy deweloperskiej Ghelamco. Spółka wzięła kredyt na realizację inwestycji w wysokości 221 000 000 euro oraz 45 000 000 złotych na pokrycie podatku VAT. To rekordowy kredyt na budowę tego typu inwestycji.

Polskie banki, które postanowiły wspólnie udzielić kredytu na tę inwestycję to Bank Zachodni WBK, PKO BP, Pekao, BGŻ BNP Paribas oraz Raiffeisen Bank Polska. Budżet w wysokości 221 mln euro pokryje koszty 70% wartości projektu i 65% wartości rynkowej nieruchomości. Finansowanie udzielane przez banki to kredyt budowlany z możliwością zmiany dotychczasowej formy pożyczki na pięcioletni kredyt długoterminowy.

Dyrektor finansowy i zarazem członek zarządu spółek grupy Ghelamco w Polsce Jarosław Jukiel cieszy się z zaufania, jakim obdarzyły spółkę polskie banki. Tak bogate dofinansowanie na budowę The Warsaw Hub sprawia świadczy o stabilności dewelopera oraz atrakcyjności projektu.

Kompleks, który powstanie z inicjatywy Ghelamco będzie składał się z trzech wieżowców o wielofunkcyjnej powierzchni 113 000 metrów kwadratowych. The Warsaw Hub powstanie u zbiegu ulic Prostej i Towarowej w biznesowym centrum Warszawy. Już dziś wiadomo,  że znajdą się tam najwyższej klasy pomieszczenia biurowe, bogate centrum konferencyjne, centrum sportowe oraz hotele. W ofercie znajdzie się również szeroki wybór miejsc handlowych, usług oraz restauracji. Dużym atutem będzie też lokalizacja hotelu oraz bezpośredni dostęp do stacji metra.