Resort Vital & Spa Sanssouci

Resort Vital & Spa Sanssouci

W Karpaczu powstaje 5-gwiazdkowy Resort Vital & Spa Sanssouci, którego inwestorem jest spółka Artura Koziei. Nowy kompleks powstaje w miejscu już istniejącego budynku, który zostanie gruntowanie przebudowany i rozbudowany.

Resort Vital & Spa Sanssouci powstaje w miejscu Hotelu Sanssouci, który został wybudowany na początku XX wieku i był w owym czasie jednym z najbardziej luksusowych obiektów w mieście. W późniejszych latach w tym miejscu funkcjonował ośrodek wypoczynkowy Urocza Funduszu Wczasów Pracowniczych. Kilkukrotnie zmieniał właścicieli i coraz bardziej popadał w ruinę. 

Artur Kozieja na początku bieżącego roku wykupił budynek i ogłosił nowy plan na niego. Dzięki temu Karpacz zyska nowy 5-gwiazdkowy hotel, w którym znajdzie się 109 pokoi i apartamentów o powierzchni od 16 do 42 mkw. 

Prace budowlane obejmą modernizację istniejącego już budynku oraz wybudowanie nowego skrzydła, tarasu widokowego i ogrodów. Będzie też garaż podziemny. 

W istniejącej już części będzie 68 apartamentów, strefa SPA & Wellness, basen, jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne, restauracja, lobby bar, sale konferencyjne i... odtworzona historycznie sala balowa. Zaś ofertę noclegową uzupełnią apartamenty w nowej części - tam znajdzie się 41 lokali mieszkaniowych. 

Apartamenty i miejsca w garażu będą sprzedawane w systemie condo. 

Prace budowlane mają zakończyć się do końca roku 2022.