Pietryna 40 Łódź

Pietryna 40 Łódź

Dlaczego Pietryna 40? Nowy hotel powstaje w historycznej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 40 w Łodzi, czemu zawdzięcza swoją roboczą nazwę. Pietryna to nic innego jak właśnie Piotrkowska w potocznym języku mieszkańców Łodzi.

Nowo powstający hotel znajdować się będzie wewnątrz zabytkowej kamienicy z drugiej połowy XIX wieku. Budynek ten od zbudowania należał do Silbersteinów, czyli rodziny najzamożniejszych mieszkańców Łodzi. Później służyła jako lokal dla różnych sklepów, w tym takich z aparatami fotograficznymi Morgensterna i takich ze sprzętem radiowym. W kamienicy mieścił się też pub o nazwie Pijalnia Piwa „Warka”.

Od połowy poprzedniego roku trwają prace nad nową inwestycją. Powstanie tu nowy hotel, który swoim gościom zaoferuje 61 pokoi, restaurację, siłownię, sale konferencyjne i być może... kręgielnię. Plany zakładają również przestrzeń klubowo-pubową dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta. Nie jest to jednak informacje potwierdzona. 

Na słynnej ulicy Piotrkowskiej oprócz Pietryny 40 powstaje również Hotel Hampton by Hilton. Trwają również prace remontowane w Hotelu Grand. Ulica cały czas się rozwija, co dobrze wpływa na popularność jej zarówno wśród turystów, jak i klientów biznesowych.