Nowy Hotel Qubus w Katowicach

Nowy Hotel Qubus w Katowicach

W samym sercu stolicy województwa śląskiego stanie nowa inwestycja, Qubus Hotel Katowice. Będzie to już 14 obiekt sygnowany marką Qubus w Polsce, a jednocześnie drugi w tym mieście. W Katowicach znajduje się już Qubus Hotel Prestige. Nowa inwestycja również będzie spełniać standard hoteli 4-gwiazdkowych, dodając do bazy miejsc noclegowego w mieście 97 nowoczesnych pokoi. Zważywszy na wzrost zapotrzebowania na zaplecze hotelowe w regionie śląskim, kolejna lokalizacja zdecydowanie zwiększy potencjał biznesowy miasta.

Założeniem kompleksu jest stworzenie miejsca przyjaznego, w którym można zarówno pracować, jak i odpoczywać. We wnętrzach mają zostać zainicjowane różnego rodzaju ekologiczne rozwiązania oraz udogodnienia sprzyjające organizacji spotkań. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Czora&Czora. Natomiast za wystrój w środku hotelu odpowiada studio architektury wnętrz MIXD.

Qubus Hotel Katowice ma oferować 550 m2 powierzchni całkowitej. Na gości czekać będzie klimatyczne lobby oraz elegancka restauracja z barem. Klienci biznesowi, poszukujący miejsca na organizację konferencji czy szkolenia otrzymają sale o charakterze bankietowo-konferencyjnym. W obiekcie powstanie również strefa fitness, gdzie będzie można zadbać o kondycję i dobre samopoczucie. Hotel ma posiadać przestronny taras z widokiem na okoliczną rzekę oraz miejsca w garażu podziemnym.

Prace nad Qubus Hotel Katowice rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku, a ich zakończenie jest planowane na kwiecień 2020 roku.