Nowa Podgórna

Nowa Podgórna

Nowa Podgórna to kolejna inwestycja, która ma upiększyć centrum Poznania, a dokładniej ulice otaczające Stary Rynek.

Firma Structure Capital S.A. wykupiła dwie kamienice: Podgórna 7 i Podgórna 9, w celu przebudowy i nadania blasku niszczejącym od lat budynkom. Inwestycja obejmuje powstanie nowoczesnych kamienic w miejscu starych, które niestety nie były już do rewitalizacji. Od lat niszczejące, nieużywane budynku są w stanie uniemożliwiającym przebudowę i remont. Można jedynie zbudować obiekty, w których zachowane zostaną promocje i akcenty wskazujące na to, że nowe kamienice powstały na wzór starych.


Za projekt kamienic wchodzących w skład inwestycji Nowa Podgórna odpowiada pracownia architektoniczna Easst.com. Projekt zakłada przywrócenie detalu architektonicznego i prześwitu bramowego. Stworzenie zielonej przestrzeni, tzw. "zielonych płuc" budynku, w której to ludzie będą mogli odpocząć i które to dzięki obecności różnego rodzaju krzewów i małych drzew będzie produkować i oczyszczać mikroklimat wnętrz.

Na wspólnym parterze budynków powstanie również kawiarnia i restauracja. Będzie to przestrzeń dostępna również dla całej społeczności. W ramach inwestycji Nowa Podgórna ma powstać również hotel urządzony w standardzie 2 gwiazdek.