Mercure Kraków Fabryczna City

Mercure Kraków Fabryczna City

Mercure Kraków Fabryczna City powstaje na terenie dawnej destylarnii Polmos S.A., która powstała w pierwszej połowie XX wieku. Mieściła się ona we wschodniej części Krakowa, około 20 min. od głównego Rynku i Dworca PKP. Hotel pod marką Mercure powstaje w ramach inwestycji Fabryczna City i Fabryczna Office Park.

Budowa hotelu jest wynikiem umowy między Grupą Orbis a InterBud, czyli krakowskim deweloperem. Koniec budowy planowany jest na początek 2021 roku.

Inwestycja realizowana jest w zielonej certyfikacji BREEAM (poziom „excellent”). Łączy się to z większą efektywnością energetyczną inwestycji, zrównoważonym zagospodarowaniem terenu oraz starannym doborem materiałów i najwyższą jakością materiałów, które zostaną zastosowane wewnątrz budynku.


W nowo powstającym hotelu oprócz 200 komfortowych pokoi, znajdzie się również miejsce na restaurację, bar, strefę SPA&Wellness, basen i nowoczesną powierzchnię konferencyjną (łącznie około 3 500 mkw przestrzeni eventowej). Hotel Mercure Kraków Fabryczna City przygotuje ciekawą ofertę dla segmentu MICE.