MEININGER Hotels Kraków

MEININGER Hotels Kraków

MEININGER Hotels Kraków to nowa inwestycja, która powstaje w wyniku zawarcia umowy między siecią MEININGER Hotels a firmą deweloperską Fronton. 

Nowy hotel w Krakowie powstaje w bardzo dogodnej lokalizacji, bowiem w ścisłym centrum miasta. Zlokalizowany będzie na wschód od obszaru historycznego Starego Miasta. Do krakowskiego Rynku goście będą mieli zaledwie 5 minut jazdy tramwajem lub 15 minut pieszo. Równie blisko znajduje się krakowska dzielnica Kazimierz. Co ciekawe, przyszli goście MEININGER Hotels Kraków będą mogli się do obiektu sprawnie dostać również z lotniska w Balicach, bowiem aktualnie trwa modernizacja trasy kolejowej między Dworcem Głównym a Rudzicami. Nowy krakowski hotel powstaje dokładnie przy tej trasie.

Nowy hotel hybrydowy w Krakowie powstaje w zespole historycznych budynków, wpasowując się w to otoczenie i architekturę okolicznych budynków. W projekcie architektonicznym założono, że hotel będzie się składał z trzech obiektów. W planach jest renowacja istniejącego już budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego, a także dobudowanie kolejnego domku ogrodowego. Na dachu nowego kompleksu w Krakowie powstanie taras z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Jeden dziedziniec będzie służył jako taras śniadaniowy, a drugi będzie wypełniony zielenią. Wszystkie trzy budynki łączyć będzie wspólny parter. 

W hotelu powstanie 135 pokoi 2-, 3- i wieloosobowych (nawet dla 6 osób). Łącznie obiekt zaoferuje 503 miejsca noclegowe. Oferta nowej marki hotelowej w Polsce skierowana jest zarówno do osób podróżujących w celach rekreacyjnych, jak i do wycieczek szkolnych.

Warto jeszcze wyjaśnić, czym jest hotel hybrydowy. Koncepcja sieci MEININGER Hotels zakłada połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Możemy liczyć tu na korzystny stosunek ceny do jakości. Fajne jest to, że każdy pokój hotelowy będzie inny, bo powstaje na podstawie unikatowego projektu.

MEININGER Hotels Kraków to nie pierwsza inwestycja pod tym brandem w Polsce. Pierwsza powstaje w Warszawie. Oba hotele mają zostać oddane do użytku gości w 2023 roku.