Kompleks Campanile – Premiere Classe Warszawa

Kompleks Campanile – Premiere Classe Warszawa

W Warszawie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 32 powstanie kompleks łączący dwie marki należące do sieci Louvre Hotels Group: Campanile – Premiere Classe.

Nowy kompleks powstanie w miejscu byłego Sangate Hotel Airport, który zostanie wyburzony w 2022 roku. W 2023 mają ruszyć prace nad budową nowego warszawskiego kompleksu. 

Obiekt typu combo powstanie w rezultacie umowy franczyzowej z Louvre Hotels Group. Budynki hotelowe powstaną na działce po wyburzonym hotelu Sangate Airport, ale nie dokładnie w tym samym miejscu - zostaną przesunięte w kierunku brzegu działki, do ulicy KOR oraz Żwirki i Wigury. 

Kompleks będzie składał się z dwóch budynków hotelowych. Każdy z nich zaoferuje swoim gościom po około 200 pokoi, recepcje i restauracje śniadaniowe. Każdy z nich będzie miał też oddzielne wejście. 

Dodatkowo w hotelu pod marką Campanile powstanie lobby bar oraz centrum konferencyjne. Według projektu znajdzie się tam duża wielofunkcyjna sala konferencyjna o powierzchni 450 m2, którą będzie można dzielić na mniejsze części. Na pierwszym piętrze z kolei powstaną biura oraz kolejne sale - dokładnie 5 dzielonych sal wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni 350 m2. 

W drugim budynku hotelu, gdzie za kilka lat będzie działać marka Premiere Classe, a obecnie znajduje się hotel Sangate Airport, na centrum konferencyjne zostanie przeznaczone aż 6 000 m2 powierzchni.

Pomysłodawcy tej inwestycji mówią, że zdecydowali się na połączenie dwóch marek w segmencie midscale i economy, ponieważ w okolicy Lotniska Chopina nie ma zbyt dużo obiektów tego typu. Łatwiej znaleźć obiekty w segmentach upscale i upper upscale.

Jesteśmy ciekawi nowego kompleksu. Warszawie są już znane połączenia marek w ramach jednej sieci Louvre Hotels Group - przykładem jest kompleks Golden Tulip – Campanile – Premiere Classe koło pl. Zawiszy na Ochocie.