Hotel Puro Katowice

Hotel Puro Katowice
Znana sieć hoteli Puro w 2022 roku otwiera w Katowicach swój ósmy obiekt na terenie Polski. Będzie on mieścił się na Alei Korfantego 10, w samym sercu miasta, skąd szybko dotrzemy do Dworca PKP oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Obiekt obejmować ma 14 kondygnacji nadziemnych oraz 2 poziomy podziemne z miejscami parkingowymi.

W zamyśle inwestorów, najnowszy hotel ma wpisywać się w wysoki standard słynnej marki, reprezentując jednocześnie designerską formę, wygodę wykończenia oraz znamienną funkcjonalność. Projektem budynku zajęła się pracownia Konior Studio, natomiast koncepcję aranżacji wnętrz powierzono w ręce londyńskiego studia DeSallesFlint.

W Hotelu Puro Katowice widoczne mają być industrialne wpływy, zakotwiczone w drewnianych, betonowych oraz ceglanych surowcach. Zgodnie z zamysłem, spełnionym w innych obiektach sieci Puro, na miejscu odnajdziemy również wyjątkowe, lokalne dzieła sztuki. Fasada budynku będzie natomiast nawiązywała w swojej formie do plisy, już na pierwszy rzut oka przyciągając oryginalnością.

W hotelu dostępnych będzie aż 247 wygodnych pokoi w 4-gwiazdkowym standardzie, rozmieszczonych w przewadze 25 pomieszczeń na poszczególnych poziomach. Zarówno goście, jak i osoby z zewnątrz będą mogły liczyć na rozbudowaną infrastrukturę usługową w przyziemiu budynku oraz na jego niższych kondygnacjach, gdzie znajdziemy m.in. kawiarnię, piekarnię, galerię sztuki oraz strefę relaksu w postaci SPA. 

Zdecydowany wyróżnik będzie stanowił tu z kolej podniebny Bar usytuowany na szczycie budynku, w sąsiedztwie malowniczych, zielonych ogrodów. Co tyczy się natomiast zaplecza konferencyjnego, po nowym obiekcie możemy spodziewać się nowoczesnych, dobrze wyposażonych sal konferencyjnych na niskich kondygnacjach.